Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Elon Musk, pán světa

Jestli se někdo blíží typu „pána světa“, jak si ho vybájili fantastové píšící v době mezi dvěma válkami, pak je to dnes Elon Musk. Nejdříve ovládl pořádný kus finančního světa (založil PayPal), pak vykročil do kosmu (Space X) a teď už dělá i světovou politiku.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Poslouchám dál OVM a začínám mít dojem, že prohlášení paní Mračkový (etc.), jak jsem ho níže citoval, bylo přinejmenším unáhlený.

0 0
možnosti
FD

Ehm, není on ten zákon, který Mračková tak vehementně kritizuje, z dílny Babišovy vlády?

0 0
možnosti
JM

„Já si vzpomínám, že za minulého režimu také neexistoval zákon, že se nesmí poslouchat třeba Hlas Ameriky, ale rušením se omezoval jeho dosah. Pak že dvakrát nevkročíš do téže řeky! Formulace nebezpečně připomíná nechvalně známý zákon na ochranu lidově demokratické republiky z roku 1948,“ varuje Otto Černý před legislativou na blokování webů, ale i státní sledování nálad mezi státními zaměstnanci. Místopředseda Trikolory, politický vězeň minulého režimu a oceněný účastník třetího odboje vidí jasné paralely s minulým režimem. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Proc-ne-prorusky-postoj-Kdo-ma-pravo-urcit-co-si-mam-myslet-Neco-tu-nehraje-Vraci-se-to-obava-se-vezen-komunistu-717514

0 0
možnosti
DM

D98a90n69i51e39l 31M92a60c97h

16. 10. 2022 13:33

Jo, také vidím jasné paralely mezi Hitlerem a Putinem i mezi systémy obou států. A fascinuje mě, že o omezování svobody slova básní sdělovací prostředky či zástupci stran, kteří se ani nenamáhají skrývat svůj obdiv k diktátorskému Russku, kde je přitom zakázané vše.

0 0
možnosti
JM

Zapnul jsem OVM. Ministrovi vnitra Rakušanovi tleskám, že nebude datová schránka povinná. Navíc, už kdysi ministr Ruml, později Langer slibovali, že nebude potřeba všem jednotlivým resortů vypisovat papíry se stejnou informací. Dožiji se toho?

0 0
možnosti
Foto

Datová schránka je věc, která se státu povedla, mám ji od počátku a šetří mně mnoho času, energie i peněz.

0 0
možnosti
MP

Elon Musk z rodné Jižní Afriky se přes Kanadu přesunul do USA, kde může realizovat své odvážné inovátorské vize (v prostředí Jižní Afriky by to nedokázal vůbec). Nicméně i v USA Elon Musk naráží na problémy. Zde je ukázka jeho problémů v jazyce originálním (anglickém):

Why did Elon Musk say "It may literally be easier to just land Starship on the moon than try to convince NASA that we can"?

Because it’s very, very likely to be true. For a spacecraft that’s designed to fly to and land on Mars - going to the Moon and back is a piece of cake.

However, there is a saying among those of us that worked with NASA: “Only when the mass of the paperwork exceeds that mass of the rocket, may the rocket fly.

0 0
možnosti
MP

Google Translate

Proč Elon Musk řekl: „Může být doslova jednodušší přistát Starship na Měsíci, než se snažit přesvědčit NASA, že můžeme“?

Protože je to velmi, velmi pravděpodobné, že je to pravda. Pro kosmickou loď, která je navržena tak, aby létala na Mars a přistávala na něm, je cesta na Měsíc a zpět hračka.

Mezi těmi z nás, kteří spolupracovali s NASA, však existuje přísloví: „Raketa může létat pouze tehdy, když hmotnost papírů přesáhne hmotnost rakety.

0 0
možnosti
JM

Jano, tebe z určitých důvodů ctím, takže na invektivy ani nereaguji. Za ty tři roky "diskusí" u Koně, jsem se naučil jedné věci. Nemám absolutně žádnou osobní antipatii vůči lidem jiných názorů než mám já. Na stará kolena jsem dospěl k názoru: Česká republika na 1. místě. Obdivuji proto Viktora Orbána.

Netopíme, venku je nádherně, sedím u otevřeného okna. Ani na včera ostříhanou hlavu mi není zima.;-)

0 0
možnosti
OM

Nevadí vám, že Orbán přes ty všechny vlastenecké žvásty přivedl pomalu maďarskou ekonomiku do kopru? A to má plyn skoro zadarmo (tvrdí Putin).

0 0
možnosti
Foto

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/premier-petr-fiala-dane-snizovani-valecna-firmy-spolecnost-lide-zdrazovani.A221016_110453_domaci_vank

Fiala nechce zvyšovat daně domácnostem, tak za to ho bez ironie chválím - to je správný pravicový přístup. I když si myslím, že když existuje například nemalá spotřební daň na cigarety a na tvrdý alkohol, spotřební daň na pivo a víno by se taky snesla.

Při nezvyšování daní už má ovšem jen dvě cesty - buďto razantně seškrtat výdaje státu nebo přivést státní kasu zu grunde. Týká se běžných příjmů a výdajů, které dělají každoroční deficit 250 mld. Netýká se mimořádných výdajů, které mohou pokrýt mimořádné daně.

Tak kteroupak cestu si náš pan premiér změny vybere?

0 0
možnosti
RS

Spotřební daň na pivo a víno taky je.

Při tak velkém deficitu by se daně měly zvýšit, jinak dopadneme špatně.

0 0
možnosti
Foto

Jako občan týhle republiky jsem rád, že paní Mračková, za svobodna Vildumetzová, případně obráceně, prohlásila veřejně, že ona není ten orgán.

0 0
možnosti
JK

J41i38ř49í 97K39e46j70k92r86t

16. 10. 2022 12:40

?8-o

Jak si tohle přeložit ...

0 0
možnosti
MP

Úvodník s názvem "Elon Musk, pán světa", se raději mohl jmenovat: "Česká montovna se měla učit od inovátora Elona Muska."

A pod takovým názvem se raději mohla rozvinout diskuze na téma "Není dnes už pozdě?" "Jak na sviňu, konkurenti na nás nechtějí počkat."

0 0
možnosti
JF

Naše Škodovka je montovana, demente Pivodo ? A máme u nás mnoho takových skvělých firem. Musíš vylézt z té své Horní Dolní Lhoty...

0 0
možnosti
JF

"Rusové zastřelili šéfa filharmonie v Chersonu, nechtěl pro ně dirigoval." -

Tak je potvrzeno mé hodnocení rusáků jako barbarských poloasijatů.

0 0
možnosti
FD

Rusové zastřelili dirigenta chersonské filharmonie, který odmítl disrigovat koncert na jejich počest.

0 0
možnosti

J39a88n 29Č42e74r82n69ý

16. 10. 2022 12:23

Snad zase neodstoupí ombudsman Ukrajiny?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz