22.9.2021 | Svátek má Darina


Dvě výročí

21.8.2021

Tuhle miniúvahu bych mohl pravidelně psát rok co rok – každý rok máme výročí 21. srpna, tedy výroční invaze do Československa. No a každý rok je výročí 19. srpna, puče proti Gorbačovovi, k němu došlo roku 1991, je tomu třicet let. Letos je to výročí kulaté, a zaslouží si tedy pozornost.

Je kupodivu, že se ten puč nepovedl. Vedly ho přece velké šajby, mezi jinými ministr obrany tehdy ještě SSSR Jazov, šéf KGB Kjučkov, ministr vnitra Pugo. Pučisté internovali Gorbyho, vyhlásili výjimečný stav, ale nepochodili. Puč vynesl do popředí Borise Jelcina, to byl tehdy prezident Ruské federace. Pod jeho vedením se Sovětský svaz rozpadl a zůstala zbytková Ruská federace – tak je tomu dodnes.

Kdyby se puč povedl, asi bych tady dneska nedělal mudrce a bůh ví, co by bylo s námi všemi. Pučisté by ovšem museli být odhodlaní udělat plošný krvavý zásah doma i v zahraničí. K tomu ale nebyla vůle, vždyť i jednotka KGB Alfa neuposlechla rozkaz obsadit parlament. Takže bylo rozhodnuto zemi raději rozkrást. Výsledek? Bez puče jako s pučem, říše zla zůstala říší zla.

Roztomilý detail

Na Novinkách měli v pátek materiál o covidové situaci s titulkem Česko zůstává na chvostu evropské pandemie. Svědčí to o úpornosti, s jakou se média snaží prodat všechno jako totální průser. Ono je to jaksi správně, jsme na chvostu… v žebříčku špatného, takže jsme mezi nejlepšími. Českému žurnalistovi by upadly pracky, kdyby měl napsat Cesko je už skoro best in covid. Kdyby se stalo, že by pandemie vychcípala, český novinář by musel psát Česko vypadlo ze světového kontextu. On si ten covid zjevně dělá co chce a teď nás nechává v klidu. Až se zase vzpamatuje, to bude radosti, to budou referáty o tom, kdo všechno selhal. No, v pátek selhal ten génius, který sesmolil referát do Novinek. Úplný detail, ráno tam bylo napsáno na hvozdu místo na chvostu. Prostě - klasická vocasárna.

Aston Ondřej Neff


A. Dudík DNES JE TU PROVOZ JEN DO PŮL DESATÉ ??? 23:09 22.8.2021
I. Břízová Však je dobře, že někteří už usnuli. 23:46 22.8.2021
A. Dudík 23:49 22.8.2021
I. Kellner MAKE TALIBAN GREAT AGAIN ! 22:57 22.8.2021

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.