29.10.2020 | Svátek má Silvie


Dvě hádanky z různé doby

7.5.2020

V sedmdesátých létech jsem dělal fotografa u firmy. Jako šoféra jsme tam měli bezvadného pána, který nám vyprávěl, jak to chodí ve světě. Všude byl, osobně, všude tam, kde našinec brouzdal prstem na mapě. V Ňufjorku a Honolulu a Kapsovým Městě a všude možně. Jak by ne, on byl pilot u aerolinek. 

Jak tak lítal, našetřil si peníze a koupil si ojetého meďáka. Někdo ho prásknul, že ty peníze nějak zafýroval, zkrátka od aerolinek ho vyhodili a dělal u nás šoféra a moc mu nepomohlo, že jezdil do práce ojetým meďákem. Pak se ukázalo, že ho někdo udal neprávem a že to byl všechno ne omyl, ale sviňárna. A teď hádejte, jak to dopadlo:

a) vzali ho zpátky k aerolinkám, lítal dál a vydělával, že si pak koupil novýho meďáka
b) vyhodili ho i od nás od firmy, protože usoudili, že to bude pěknej ptáček.

Pěkná hádačka pro chytré hlavičky? Vy chytří jste, jinak byste nečetli Neviditelného psa, takže je vám jasné, že b) je správně.

To bylo za bolševika.

Teď k dnešku. Ředitele Národní galerie Jiřího Fajta vyhodili kvůli obohacování a poslali mu na krk policii. Byla kolem toho mela, padl ministr kultury, dělo se všechno možné a nemožné. Načež policie věc odložila coby neopodstatněnou a ministerstvo kultury se Jiřímu Fajtovi omluvila. Jak to dopadne?

a) Vyhozeného Fajta vezmou do ředitelského postu zpátky a vynahradí mu finanční ztráty a dostane se mu plné satisfakce
b) Jiří Fajt je všechny pošle do…

Hádanka trvá, odpověď neznáme. Na místě pana Fata bych se přikláněl k b), ale člověk nikdy neví.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.