29.10.2020 | Svátek má Silvie


Dva vládní ústupky

5.5.2020

Vláda uskutečnila to, o co usilovala opozice už dlouho, odložila další kolo EET. Ministryně Schillerová to shrnula slovy, volně přetlumočím, že řemeslníci teď usilují o profesní přežití, tak aby je ještě vláda otravovala EET. Do mramoru tesat! 

Konec roku ale není zas tak moc vzdálený… Selským rozumem uváženo, ono to EET zase není tak moc velká změna oproti zavedenému stavu. Řemeslník vykoná práci a buď vystaví účet, ten je kvůli daním a DPH a takový věcem, anebo je to dlaňovka a to pak je šedá nebo dokonce černá ekonomika. EET je pak už jenom třešnička na dortu, jestli zmíněný řemeslník pošle hned hlášení, nebo ne. Je to samozřejmě úkon navíc a každý úkon navíc je vnímán jako buzerace.

Vláda udělala další ústupek a ten je bezpochyby další vítězství opozice. Přestala projednávat novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která by nehorázným způsobem posílila pravomoci ministra zdravotnictví. Jan Hamáček oznámil, že vláda připraví do čtvrka novelu ústavního zákona o bezpečnosti ČR.

Je to nápad spadající do oblasti sci-fi. Že by se v současné konstelaci našla ústavní většina chvalující něco, co odmítá v podstatě každý? A do čtvrtka? Pak by to znamenalo, že Andrej Babiš našel tu svoji vysněnou kouzelnou hůlku.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.