Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Důchody a Cimrmanův efekt

Zkušenost ukazuje, že migranti z globálního jihu se do práce nehrnou a zajímají se o plody sociálního systému, ale nebuďme detailisty, předpokládejme, že pracovat skutečně budou, jaksi se nám zapojí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Upoutávka na film Pevnost Apačů v Bronxu z roku 1981. Je drsný. V hlavní roli Paul Newman.

https://www.youtube.com/watch?v=PlgqV0NeE1c&list=PLybqtnPBzp8YW3CScM05RsEDEYRyTesCO&index=153

0 0
možnosti
LN

Nechceš sem dát odkaz na čsfd, fdb nebo imdb? Tam si každý najde film podle svého gusta. Na ty rozmáznuté §račky z YouTube sem odkazy nedávej!!!Rv

0 0
možnosti
JP

J11a32n 15P18o77l28e20s37n78y

25. 4. 2024 14:30

Spoření nikdy dlouhodobě nepřekoná inflaci. Jen investice..... bez rizika není zisku...

0 0
možnosti
PB

P69e64t59e 75B37r94i86c89h

25. 4. 2024 14:44

Spoření dříve byla půjčka peněz bance, která s nimi podnikala. Ze zisku pak část vyplácela střadatelům ve formě úroku. To vše zpracovávala ručně na papír. Maximálně se přitom zatočilo klikou na kalkulačce. V Rusku sčot.

Dnes za tu půjčku musíte platit, protože musí vést váš účet v paměti počítače.:-/

0 0
možnosti
SL

Tak si tak říkám, jak by to asi dopadlo s tou povinnou potravinovou soběstačností s kterou tu nedávno některé strany halucinovaly s ohledem na mrazy, které naši úrodu v některých komodoitách zdecimovaly. Jak by to Okamura asi řešil?

0 0
možnosti
LB

Jednalo se opravdu o komoidity? Nebyly to komidioty?

0 0
možnosti
Foto

J44o65s18e29f 73B72á67r98t31a

25. 4. 2024 14:19

Novinky: Ceny elektřiny a zemního plynu se v loňském druhém pololetí v Evropské unii meziročně snížily. Mezi jednotlivými zeměmi jsou ale značné rozdíly a například účty za elektřinu v České republice byly v místní měně vyšší o 83 procent.

0 0
možnosti
LN

Proč, to už jsi nenapsal, protože jsi ekonomicky totálně negramotný... :-P ;-D

0 0
možnosti
Foto

Napadlo mě jedno řešení důchodového systému. Ukládat si měsičnš na penzijjní účet jakoukoli částku u stabilní a věrohodné banky. Peníze na tom účtu byste nomohli až do odchodu do penze vybírat. Předpokládám, že by tam mohl být slušný úrok ve prospěch klienta.

V případě, že ukončíte svoje zaměstnání, dáte bance o tom potvrzení ověřené patřičným úřadem. Pak vám budou peníze na penzijním účtu uvolněny k vaším potřebám.

Pokud si nicméně budete i v penzi chtít přivydělávat, bude stanovena nejvyčší částka příjmu. Pokud ten limit překročíte, bude váš penzijní účet znovu uzavřený. To ovšem neznamená, že ho nemůžete doplňovat. Záleželo by na vás, jakou strategii zvolíte.

Teprve u lidí, kteří by si nemohli z jakýchkoli důvodů spořit na penzijní účet, by musel zasáhnout stát. Sociální dávka v rozumné míře, aby ti lidé mohli alespoň trochu důstojně žít.

Netýká se to tělesně postižených lidí. U nich by měla fungovat solidarita jak od státu, tak od soukromníků atd.

0 0
možnosti
Foto

to je pěkná blbost ;-D!!a stála by víc než průběžný systém

0 0
možnosti
LZ

L71u97i71s 14Z67í88d57e38k

25. 4. 2024 13:43

Neslýchané ! Skandál ! Maďarští poslanci si dovolili odhlasovat zákon o svrchovanosti Maďarska ! Eurosojůz si rozbíjet nedáme !!!!

0 0
možnosti
DM

D64a19n43i46e37l 58M42a23c21h

25. 4. 2024 13:53

Pokud chce tímto Maďarsko z EU vystoupit, pak je legitimní rozhodnutí nenechat je unii předsedat.

0 0
možnosti
Foto

No, tak musím jít s Baruškou vyvenčit ... já si za stromem taky lulnu ;-D;-D!

0 0
možnosti
Foto

a pak si pohraješ, to je jasný ;-D

0 0
možnosti
Foto

J92o59s51e66f 94B26á84r46t86a

25. 4. 2024 13:40

AUSTRÁLIE: V Austrálii minulý týden brutálně napadl muslimský extremista křesťanského biskupa v Sydney a video z incidentu se stalo hitem. Australská vláda vyzvala poskytovatele sociálních sítí, aby video blokovali, majitel sítě X Elon Musk to ale odmítl s tím, že jde o omezování svobody. Australská senátorka Jacqui Lambieová na to konto prohlásila, že Musk by „měl být ve vězení a klíč by se měl zahodit“.

0 0
možnosti
JJ

J18u84r30a 12J74u67r90a31x

25. 4. 2024 13:49

Ani Austrálii se politckokorektní debilita jak vidno nevyhýbá.

0 0
možnosti
VL

Astone, problém je zcela obecny a v matematice dávno známý. Jmenuje se geometrické řady, které jak známo divergují, a proti tomu politici nic nezmohou, to je prostě fakt. Takže snaha o neustálý růst, o inflaci 2 procenta a sem patří i stávající model penzijního systému a stávající růst světové populace jsou ve skutečnosti skryté geometrické řady, které se jednou zákonitě vymknou kontrole a vysledkem jsou společenské otřesy, krachy, války atd. Je ovšem fakt, že tento efekt se projeví až v delším časovém horizontu, nikoliv za jedno dvě volební období, a politikům nejde o nic jiného, než to svoje volební období nějak přežít a udržet se u koryt.

0 0
možnosti
JP

J58a44n 18P90o17l29e72s26n45y

25. 4. 2024 13:28

Řady divergují a proto lidé na Západě mají málo dětí, tak to jo....

0 0
možnosti
Foto

K té důchodové reformě:

Je nutné opustit mantru, že dnes x pracujících přispívá na důchod jednomu důchodci a když to bude v budoucnu jen y pracujících (kde y< x) , tak to systém neutáhne.

V minulosti většina lidí se zabývala zemědělstvím. Dnes se zabývá zemědělstvím jen zlomek lidí a přesto stačí vyprodukovat dost potravin a uživit všechny lépe, než to dokázali lidé v dobách středověkých hladomorů.

Paradigma odděleného důchodového účtu, kam jedni přispívají a druzí odtud čerpají, se přežilo, a v jeho rámci problém nemá řešení. Hloupí politici ale na něm lpí a řeší kvadraturu kruhu.

Problém není v tom, kolik peněz se hromadí (či naopak schází) na nějakém uměle konstruovaném účtu, ale kolik hmotných statků, nezbytných pro slušný život, je společnost schopna vytvářet. Zatímco v minulosti tvrdě makali (téměř) všichni a přesto byl nedostatek, dnes se dost podstatná část lidí fláká a nic neprodukuje (a to zdaleka nejen staří důchodci, ale i mladí a zdraví pobírači dávek, všelijací neziskovkáři a aktivisté, hordy zbytečných úředníků, hordy zbytečných politologů a jiných -logů...) a přesto je díky technickému pokroku společnost schopna vyprodukovat dostatek hmotných statků k pokrytí základních potřeb všech.

Takže můj návrh důchodové reformy je následující: už dnes se skládá důchod z částky pevné (tu mají všichni stejnou) a částky zásluhové, závislé na tom, jak dlouho člověk pracoval a kolik do systému odváděl. Je nelogické, aby obě tyto částky šly ze stejného důchodového účtu. Ta částka pevná prostě musí být z důchodového účtu vydělena a bude ji platit státní rozpočet. Přestaneme předstírat, že to souvisí se sociálním pojištěním, když tu stejnou pevnou částku dostávají i ti, co do systému přispěli minimálně.

Ta pevná částka bude závislá na možnostech státního rozpočtu, tedy na fungování ekonomiky jako celku, nikoliv na tom, kolik lidí zrovna odvádí sociální pojištění.

0 0
možnosti
Foto

Čili ten pevný státní důchod (který nebude mít se sociálním pojištěním nic společného) ve výši životního minima dostane každý od určitého věku, a ti, co si navíc celý život platili sociální pojištění, dostanou k tomu navíc tu svoji zásluhovou část.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz