18.10.2021 | Svátek má Lukáš


Drzost až na půdu

25.12.2008

Tento předseda krajské organizace ČSSD v pondělí vyzval ministryni obrany Vlastu Parkanovou k rezignaci – kvůli tomu, že komunisti a sociální demokrati neschválili plán zahraničních misí našich vojáků pro příští rok. To už se na jazyk derou věru ostřejší výrazy než chucpe.

Sociálnědemokratický stínový ministr obrany vyčítá paní Parkanové, že prý jeho, který se na magistrátu stará o tělovýchovu a sport, během roku ani jednou nekontaktovala a nepředložila v této věci žádné požadavky ani návrhy. Pan virtuální ministr asi neposlouchal nedělní Otázky Václava Moravce, kde vicepremiér Alexandr Vondra jasně prohlásil, že vláda přišla s projektem misí už v červnu, nicméně ČSSD se nelíbilo „tak výrazné navýšení“ (o 200 vojáků), takže se v jednáních pokračovalo, vláda počítala s návrhem o sto vojáků menším a nebyl důvod předpokládat, že sněmovna mise neschválí – zejména když ODS v této záležitosti bez problémů spolupracovala se sociální demokracií po celá léta, kdy tato byla u moci. Jeho slova nemohl v televizi popřít dokonce ani jindy tak hysterický Lubomír Zaorálek.

Jenže v pátek přišlo hlasování o poplatcích, kdy Jiří Paroubek neváhal vyměnit bezpečnost našich vojáků a pověst celé země za třicet korun u doktora. A teď najednou přijde pan Hulínský s nehorázným tvrzením, že vším je vinna ministryně obrany. To říká člověk, který neváhá pozvat do Lidového domu ruského generála zrovna v den, kdy v Praze podepisují smlouvu o radaru Condolleeza Rice a Karel Schwarzenberg!

Hodit bezprecedentní ostudu vlastní strany na členku vlády, to už je vážně drzost až na půdu.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.