27.9.2020 | Svátek má Jonáš


Druhá vlna, ale čeho?

5.9.2020

Statistiky jsou hrozivé. Čísla převyšují vše, co jsme zažívali na jaře, kdy se děti probouzely v noci s křikem, že zemřou a spočinou ve společném hrobě s tatínkem a maminkou. Čísla jsou dnes vyšší. 

Nicméně jsme dále o poznání, že celkové statistiky úmrtí za první půlrok 2020 vykazovaly o pět set zesnulých méně, než kolik jich bylo v první půli předchozího roku. Že tedy ta strašlivá pandemie, která zastavila chod ekonomiky, kultury i sportu, zkrátka celé společnosti, nezvýšila pohřebním ústavům kšeft ani o kventlík.

Tohle se ví a projevilo se to na uvolňování. To se odehrávalo pod tlakem veřejnosti, která měla restrikcí po krk. Spolu s hrachem se na stěně ocitla slova těch, kdo upozorňovali, že tygr ještě běhá po lese. Teď se ukázalo, že dokonce zesílil. Až na ty zuby. Ty, jak se zdá, nemá.

Z celé té záležitosti se stává kontinentální hra. Státy jsou povinné se starat o zdraví svého obyvatelstva. V dané situaci je nasnadě dát zaracha zemi, která má vysoké počty nakažených. Zažili jsme hrátky se Slovinci, Babiš vždycky někam zatelefonoval a uvolnilo se to – i to naznačuje, jak tenká ta pavučina je. Momentálně nesmíme do Británie, Německo váhá, zda nám zatrhne tipec, také Slovensko zvažuje, zda na červený semafor dá Česko a Rakousko. Je tedy živo, jen ta smrtka s kosou se někde poflakuje.

Je to celé jaksi virtuální.

Pokud se nebudou opakovat hrůzné výjevy z jara (Itálie, Španělsko, Anglie, USA), lidi se začnou bouřit. Ostatně, už začali.

Aston Ondřej Neff


Rychlá zdravá svačinka? Hledáme 40 testerek, které vyzkouší Sunar BIO kapsičky
Rychlá zdravá svačinka? Hledáme 40 testerek, které vyzkouší Sunar BIO kapsičky

Ve spolupráci se Sunarem, tradičním českým výrobcem dětské výživy, jsme si pro vás připravili velké testování BIO kapsiček.

P. Jirkovský Šalom 23:18 6.9.2020
R. Nováček Á M E N 23:29 6.9.2020
M. Ilsner Ne,Amen. 23:49 6.9.2020

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.