18.10.2021 | Svátek má Lukáš


Dostaneme Darwinovu cenu?

15.8.2007

Přesto by před ruskou ambasádou, která na tomto náměstí sídlí, měly probíhat protiruské demonstrace a happeningy neustále, na transparentech a cedulích by měly být nápisy oznamující, že ruský prezident je zločinec, okna velvyslanectví už dávno měla být do jednoho rozbita dlažebními kostkami a starostové všech obcí v republice už měli být pár měsíců sdruženi v hnutí Ne ruským raketám.

Totéž bychom měli vidět v ulicích Moskvy, kde by jen mohutné kordony milicionářů bránily demonstrantům ve vstupu na Rudé náměstí a ke zdem Kremlu.

Místo toho je jak v Praze, tak v Moskvě klid, u nás přerušený jen občasnými protestními shromážděními a pochody, pohříchu protiamerickými.

Proč by měly v Praze probíhat protiruské protesty? Copak není odpověď nad slunce jasnější? Ruský prezident vyhrožuje nám, Polsku a celé Evropě a vůči politice amerického prezidenta George Bushe se staví naprosto nesmiřitelně. To vše kvůli tomu, že tu Američané chtějí postavit jeden radar a v Polsku základnu vybavenou deseti raketami bez explozivní hlavice, což má nás, celou Evropu a Severní Ameriku chránit před íránskými raketami.

Vladimir Putin mezitím plánuje rozmístění raket s jadernými hlavicemi v těsné blízkosti Polska, v kaliningradské oblasti, o víkendu uvedl do provozu moderní radarovou stanici Voroněž poblíž Petrohradu, kolem Moskvy rozmístil mohutnou protiraketovou obranu a stejné systémy plánuje do roku 2015 postavit u všech důležitých průmyslových center v zemi. Jeho základny s raketami Topol-M namířenými na Evropu a Spojené státy jsou umístěny v Tatiščevu (Saratovská oblast) a Tejkovu (Ivanovská oblast), buduje novou flotilu jaderných ponorek vybavených nejmodernějšími střelami Bulava-M (každá s deseti samostatně naváděnými atomovými hlavicemi) a kdykoliv si vzpomene, může Evropu odpojit od přísunu takřka veškerého množství životně důležité ropy a plynu.

Hrozí nám něčím podobným Spojené státy? Samozřejmě nehrozí, na své spojence neútočí a omezení v dodávkách surovin také neprovádějí. Přesto se u nás najde spousta "užitečných idiotů", kteří protestují proti zařízení čistě obranného charakteru.

Kdyby se udělovala Nobelova cena za hloupost, už ji naše republika - a nejen díky přístupu k americkému radaru - dávno měla. Takhle aspirujeme pouze na cenu Darwinovu, která je udělována lidem, kteří sami sebe zprovodí ze světa obzvlášť pitomým způsobem. Radovat se z ní ale nebudeme. Cena se pochopitelně uděluje posmrtně.Zapojte se do testu lahviček MAM Anti-Colic. Výběr tentokrát necháme na vás!
Zapojte se do testu lahviček MAM Anti-Colic. Výběr tentokrát necháme na vás!

V prvních měsících života se mohou u miminka náhle objevit kolikové záchvaty. Předcházet se jim dá i výběrem lahvičky se spodní ventilací. A právě...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.