Neviditelný pes

Dominik Feri shodil afro účes

3.6.2021

Dominik Feri shodil afro účes a fotku zveřejnil na sociálních sítích. K tomu je možno dodat jen to, že i kdyby na sebe natáhl žíněné roucho kajícníka, nejspíš by mu to v aktuální situaci nepomohlo. 

O okolnostech celého případu exposlancova machistického chování hovořili v podcastu Insider oba novináři, Apolena Rychlíková a Jakub Zelenka, podcast si můžete pustit zde. Oba hovoří věcně a přesvědčivě a žádné pochybnosti nevyvolávají, u mne určitě ne. Ocenil jsem poznámku Apoleny Rychlíkové o dvojím metru, že jakmile se něco objeví kolem zlounů naší politiky, ať je to Babiš, Klaus nebo Zeman, hned je kolem toho povyk, kdežto kolem našince jako by se chodilo po špičkách. Nicméně to nevidím jako podstatné na výpovědi obou novinářů.

Potvrdili to, o čem se už psalo, že Feriho machistické chování bylo veřejné tajemství. Toto téma rozebírají obšírně a vypovídají, že i jiné redakce se na kauzu zaměřily a že to byla otázka času, kdy skandál propukne, blízko zřejmě byly Parlamentní listy a CNN Prima News. OK, všechna čest a klobouk dolů, že oni dva byli důslední a pracovití a odvedli perfektní novinářskou práci.

Jedna otázka ale zůstává nezodpovězena a je to s ohledem na politické důsledky skandálu otázka zásadní: když to věděl jaksi kde kdo, jak to, že to nevěděla Markéta Pekarová Adamová? Dominik Feri, jak novináři vypověděli, se choval, jak se choval pět let. Jako poslanec má kolem sebe plno lidí, má své asistenty. Svých činů se dopouštěl na oficiálních akcích své strany. Jak to, že o tom nikdo z TOP 09 nevěděl? A pokud věděl, jak to, že už při prvních signálech si partaj nepovolala svého mladistvého talenta na kobereček? Paní Pekarová Adamová namlouvá veřejnosti, že je připravena se účastnit na řízení státu. Ta ho tedy dořídí hodně daleko, když není schopna mít informace o své vlastní straně a nedovede v ní zavést slušné poměry.

Ono ale na druhé straně to není zas tak moc divné. O počínání carevny Jany Nagyové, pravé ruky tehdy premiéra Petra Nečase, se veřejně psalo v novinách. Takže nikoli „všeobecně se vědělo“. Každý, kdo sledoval média, o tom věděl, a tudíž o tom muselo vědět i celé vedení ODS. Nechalo dovést věci až do zásahu policejního komanda, nechalo stranu zničit a ta se z úderu dodnes plně nevzpamatovala.

Nicméně pozitivní prvek tu je. Článek vyšel a Feri se okamžitě odporoučel. O carevně Nagyové vyšly tucty článku a nestalo se nic, slovy nic. Takže je tu pokrok.

Dnes bude – snad – hlasování o důvěře vlády. Paní Pekarová Adamová tam jistě vystoupí s plamenným projevem o neschopnosti vlády. Když si před tím otevře Instagram, uvidí tam tvář Dominika Feriho s odrbaným afro účesem. Možná v té tváři přečte výsměšný úšklebek.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek