24.10.2020 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

Dobrá nebo špatná zpráva?

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Havelka 18.10.2020 6:29

Ten příval konspiračních teorií, nesmyslů, polopravd, lží a desinformací, který se v souvislosti s covidem vyvalil z hlubin českého internetu a který sdílejí i jinak střízliví, vysokoškolsky vzdělaní lidé, je opravdu děsivý.

Možná je dobře upozornit na to, že to není nic nového pod sluncem. Přes třicet let se UOCHB a UK profesionálně zabývám studiem viru HIV. Většina konspiračních teorií, která se dnes a denně sdílejí na síti kolem nového koronaviru, se objevovala už v 90. letech v souvislosti s HIV. Ti pitomci nic nového vymyslet neumí. Některé z těch nesmyslů jsou jen doslova opsané z časů, kdy se objevil AIDS. Například citace Karyho Mullise, která obíhá v tisících sdílení, že metoda PCR není vhodná k diagnostice virů, je ve skutečnosti z té doby (Mullis loni zemřel a covidu se vůbec nedožil). I tehdy bylo kdekomu jasné, že HIV jednak vůbec neexistuje, jednak ho vyvinuli Američané/Mossad/Rockefeller (nehodící se škrtnout), a navíc AIDS vůbec nezpůsobuje, ostatně AIDS taky neexistuje, celé je to komplot farmafirem, Židů a Wall Streetu k dosažení světovlády.

Už před 25 lety se naštěstí ukázalo, že je to všechno blbost. HIV existuje a způsobuje AIDS. PCR jej dokáže spolehlivě detekovat, a vědci, včetně odborníků z těch proklatých farmafirem, našli molekuly, které virus zastaví. (Jednu z nejúčinnějších našel jeden starší pán z Dejvic, jak je snad už všeobecně známo). HIV umíme docela spolehlivě diagnostikovat a léčit. Věda to dokázala.

33

2 sdílení

To se mi líbí

Okomentovat

Sdílet

J. Havelka 18.10.2020 6:30

Člověk by řekl, že po téhle zkušenosti už nebude mít blábol šanci, ale omyl, je to tu zas. Lékaři a sestry v nemocnicích a vědci v laboratořích to zase zvládnou, diagnostiku a první léky už máme, vakcína se objeví brzo, ale ten blábol může mezitím zabíjet lidi - stejně jako je zabíjel v 90. letech v jižní Africe a jinde, kdy celá jedna vláda a miliony lidí uvěřili žvástu, že HIV neexistuje a AIDS lze vyléčit sexem s pannou..

Lidi, proboha, neblbněte. Myjte si ruce, snažte se nenakazit, noste roušky, dávejte na sebe pozor a nevěřte blábolům. Bláboly zabíjejí.

Jan Konvalinka FCB

P. Boublíková 18.10.2020 6:34

A teď schválně, jestli poznáte rozdíl mezi prof. Konvalinkou a jásajícím davem na Karlově mostě :-P

P. Boublíková 18.10.2020 6:53

Asi jsem otázku špatně formulovala.

V podstatě však Konvalinka píše i o těch z Karlova mostu.

Nezmiňuje jednu konspiračku, která nyní získává na popularitě: plošné testování má sloužit pro vytvoření databáze DNA všech obyvatel ;-D

J. Havelka 18.10.2020 7:08

Ne, nepíše. Podlehnout pocitu úlevy z obecného ohrožení i když jak se ukázalo neopodstatněnému, není konspirace, to je normální lidská reakce na prodělanou úzkost, strach o sebe o rodinu...