24.1.2021 | Svátek má Milena


Dobrá nebo špatná zpráva?

17.10.2020

Vláda odložila EET do konce roku 2022. Na užitečnost EET panují různé názory (připomenu, že jde o on-line evidenci tržeb, nejdřív se to týkalo především restaurací, postupně to mělo zasáhnout i další profese). Nicméně je fakt, že EET vzbudila přinejmenším částečnou nelibost. 

Ze strany vlády tedy její pozastavení je nepochybně vlídné gesto, jedno z mnohých, jimiž chce léčit ekonomické rány způsobené restrikcí v souvislosti s covidovou epidemií.

Trochu zarážející je ten termín do konce roku 2022. Když na jaře padl termín, že hranice budou zavřené dva roky, vzedmula se vlna odporu. Hranice zavřené nejsou, jenomže v praxi nikam nemůžeme, protože jsme sedmá nejhorší země světa. Ty dva roky se z tohoto hlediska nejeví jako tak nereálná prognóza, a vida: vláda uvádí konec roku 2022 jako časovou metu. Jistě se to nedá vykládat jako prognóza trvání epidemie, nicméně je to možná až moc optimistický odhad termínu, kdy by se rány mohly začít hojit.

Čert nám byl ten covid dlužen.

Nevěřte zubařům, noste roušky

K národu promluvil příkladně zarouškovaný prezident Miloš Zeman. Jednoznačně podpořil vládní opatření a nabádal k nošení roušek. Naopak varoval před zubaři, kardiology a zpěváky nabádajícími k opaku. Aniž přímo jmenoval, citoval Ilonu Csákovou - dal k lepšímu pitomou fámu o vině Billa Gatese na současné krizi. Byl to nepochybně projev vhodný prezidenta republiky v krizové době.

V této souvislosti se zmíním o nedávné Zemanově zmínce o hladových umělcích. Objektivně vzato, takové jeho žerty jsou to poslední, co by mu soudný člověk měl vyčítat. Bohužel se u nás stalo normou, že předák se dopustí výroku a hned pilní slovotepci se pohoršují a ukazují prstem. Jednou je to hladovějící umělec, jindy křišťálová koule nebo motýle. V rádiu na to mají speciální rubriku Výrok týdne.

Řádní politikusové typu Petra Fialy nebo Pekarové Adamové se ovšem výroků týdne nedopouštějí. Vybočení z normy nehrozí. Jejich projevy lze vysílat před desátou večer a mohou je sledovat i děti. Když oni mluví, neklopýtnete o nic, co by vás pohoršilo, naštvalo, potěšilo nebo zaujalo. Jsou to takové demokratické hamburgry. Žvýkáte, polykáte a nevíte, co vlastně. Z tohoto hlediska byl Zemanův projev zklamání. Do čeho se slovotepci budou strefovat, nad čím se pohoršovat, nad čím lomit rukama?

Nové Kovyho video

Youtubera Kovyho asi není třeba představovat. V posledním videu shrnul pohled na koronavirovou situaci. S jeho pohledem souhlasím na 100%, aby bylo jasno. Více méně to tu troubím pořád. Ale nedovedu být tak zábavný, jak to jen umí Kovy.Podívejte se na to, bavte se a berte to vážně.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.