19.1.2021 | Svátek má Doubravka


Dnes jde o hodně

20.11.2020

Pokud se veřejnost zajímá o aktuální dění ve sněmovně, pak je v centru pozornosti vcelku jalová tahanice o schválení nouzového stavu. Ten tu bude, dokud potrvá pandemie – celosvětově, nejen u nás, to si dokáže spočíst i prvňáček. Ovšem toho důležitého si veřejnost moc nevšímá, přitom jde o to, zdali si zase sedneme Rusům na lopatu, anebo nesedneme.

Abychom se na ni posadili, o to s ohromující otevřeností usiluje prezident republiky Miloš Zeman. Ten se svým úřadem dokonce stojí v čele diskreditační kampaně proti BIS, tajné službě, která jeho snahám stojí v cestě. Ve sněmovně má jako věrné spojence komunisty a také SPD. Konkrétně jde o to, zdali k dostavbě jaderné elektrárny v Dukovanech budou připuštěni Rusové a Číňané. Tady nejde jen o dostavbu, tady jde o trvalé navázání jádra energetiky – přičemž česká jaderná energetika bude hrát přinejmenším středoevropskou roli, až se začne hroutit energetická soustava ochromovaná experimenty zelených pomatenců. 

Kdo uvažuje se špetkou logiky, přece nemůže souhlasit, aby se tak důležitého projektu účastnila země pohrdající mezinárodním právem, která vraždí politické oponenty a která po celou dobu své historické existence byla v napjatých vztazích se Západem. Pokud jde o Číňany, tam je to totéž v modrém, jde o totalitní mocnost s otevřenými světovládnými ambicemi.

Už ve čtvrtek se odehrálo první kolo, kdy ve sněmovně vystoupily svorně všechny demokratické opoziční strany včetně Pirátů, aby se postavily proti páteční mimořádné schůzi svolané pátou kolonou sloužící cizí mocnosti, tedy komunisty a SPD.

Kde v tom zůstává ANO a ČSSD? Podstatné je ANO. Slábnoucí premiér, předseda uskupení bez koaličního potenciálu, se dívá s obavami na příští volby. Ty asi zase vyhraje, ale jeho partneři, ČSSD a komunisté, se pravděpodobně do sněmovny nedostanou. Dnes opoziční strany ho potopí – pokud mu nepomůže Miloš Zeman nějakým trikem s využitím násilí na ústavě. To je jeho nůž na krku. Vydá zemi Rusům, aby si prodloužil mandát? I tak ne na dlouho, ale o nějaký ten měsíc, možná rok by se to mohlo podařit.

Nevěřte Rusům ani nos mezi očima, to na základě vlastní zkušenosti vzkázal Čechům už Karel Havlíček Borovský. Jsou naprosto neproduktivní, obrazně řečeno, jak opakuji, nedovedou vyrobit budík (kdo z vás má doma ruský budík?), ale co se týče pletich a nátlaku a klamu, v tom jsou mistři.

Nedejme jim BiS. Nedejme jim Dukovany. Zkrátka, pošleme je do háje.

Aston Ondřej Neff


SOUTĚŽ: Celoroční prémiové členství u Fitshakeru a cvičební diář k tomu
SOUTĚŽ: Celoroční prémiové členství u Fitshakeru a cvičební diář k tomu

Zapojte se do soutěže o prémiové členství a cvičte tak po celý rok zcela zdarma. Výherci navíc dostanou jako bonusový dárek speciální cvičební diář...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.