9.8.2020 | Svátek má Roman


Divadlo, ve kterém se zívá

31.10.2019

V parlamentu dávají nepříliš poutavé divadlo na téma Kterak hrdinná opozice brání zlé vládě zvýšit daně. Jelikož měla málo voličů, a tudíž má málo poslanců, snaží se opozice dělat obstrukce, tedy zdržovat jednání sněmovny nekonečnými proslovy. 

Dělo se to už vícekráte, poslední podobná obstrukční komedie se odehrála v souvislosti se zavedením Elektronické evidence tržeb.

Vláda zvyšuje daně, jako to dělaly předchozí vlády také, ODS nevyjímaje. Na tom není nic divného. Ovšem to zvyšování daní nespadlo z nebe, má svoje příčiny.

Vláda pod vedením ANO měla všechny předpoklady k tomu, aby měla uvážlivou hospodářskou politiku. Jelikož ale poražené strany vsadily na to, že se vítězného Babiše zbaví tím, že ho pošlou do kriminálu, nebo ho aspoň pokryjí tak tlustou vrstvou špíny, že ho voličům zprotiví,  koaliční potenciál se jaksi vytratil a je k nenalezení i pro budoucnost. Takže ANO nezbylo nic jiného než se opřít o dvě zbídačelé levicové strany, socialisty a komunisty, a ustupovat jejich populistickým požadavkům, jimiž se snaží koupit si voliče.

To je ten vnitřní mechanismus, který vede momentálně k tomu, že vláda zvyšuje daně a opozici nezbývá než jalově předstírat rozhodný odpor.

Už teď se zvedají hlasy a upozorňují, že po dalších volbách by tahle politika mohla fungovat ještě hůř a že je třeba zvažovat přijetí vládní odpovědnosti. Pokud ale bude premiérem Babiš, bude to znamenat vstávat v šest hodin ráno. Což je mrzuté a obstrukční projevy jsou činnost zábavnější, to se dá pochopit.

Rozhádaní Piráti

Není to tak dlouho, kdy slibovali, jak všechny nechají zavřít, a že se snažili, panečku! Udání létají na všechny strany, udávání Pirátům jde moc dobře. Zmocnili se Prahy a vida, sebrali někdejší Krndě Krnáčové hrdý titul Nejhoršího primátora v dějinách metropole. Při tom nezůstalo, už se štěpí, už se veřejně pomlouvají. Ony ty programy typu transparentnost především a zloději do tepláků fungují předvolebně, ale v praxi se těžko uskutečňují.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.