Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Daně se snižovat měly, ale v době konjunktury

Je v současné době zrušení superhrubé mzdy něčím přínosné? Má jednoslovná odpověď zní ano, ale zdůvodnění je spíše záporné. Odpovídám ano, jednak utilitárně jako občan, kterému se sníží daně, jednak jako ekonom přesvědčený o pozitivní roli nízkých a jednoduchých daní.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MP

The news: China launched its Chang’e 5 mission to the moon early Tuesday morning local time. The country wants to bring soil and rock samples from the lunar surface back to Earth to study for the first time in its history.

What’s next: Chang’e 5 should make it to the moon on November 27, landing at a site close to Mons Rümker, a volcanic formation on the western edge of the near side of the moon. The entire mission consists of four parts: an orbiter, a lander, an ascent stage, and a return capsule. The spacecraft are not equipped with any heating units to help the onboard electronics withstand the super-cold temperatures of the lunar night. That means the mission must collect its sample and start heading back to Earth within 14 days (the length of the lunar day).

What we can learn: The samples could help scientists better understand the history of the moon, helping answer questions such as how it cooled over time and how its magnetic field dissipated.

Space race: If successful, this mission would make China just the third country in the world (after the US and the former Soviet Union) to bring materials from the moon's surface back to Earth.

0 0
možnosti
MP

Google Translate (bez lidské korekce):

Zprávy: Čína zahájila svoji misi Chang’e 5 na Měsíc brzy v úterý ráno místního času. Země chce přivést vzorky půdy a hornin z měsíčního povrchu zpět na Zemi, aby mohli studovat poprvé ve své historii.

A co dál: Chang’e 5 by se měl dostat na Měsíc 27. listopadu a přistát na místě poblíž Mons Rümker, sopečného útvaru na západním okraji blízké strany Měsíce. Celá mise se skládá ze čtyř částí: orbiter, lander, výstupová fáze a zpáteční kapsle. Kosmická loď není vybavena žádnými topnými jednotkami, které by palubní elektronice pomohly odolat velmi nízkým teplotám měsíční noci. To znamená, že mise musí shromáždit svůj vzorek a do 14 dnů (délka lunárního dne) začít mířit zpět na Zemi.

Co se můžeme naučit: Vzorky by mohly vědcům pomoci lépe porozumět historii Měsíce a pomoci odpovědět na otázky, jako je to, jak se časem ochladilo a jak se jeho magnetické pole rozptýlilo.

Vesmírný závod: Pokud bude tato mise úspěšná, učiní z Číny jen třetí zemi na světě (po USA a bývalém Sovětském svazu), která přinese materiály z povrchu měsíce zpět na Zemi.

0 0
možnosti
MP

The news: President-elect Joe Biden has named John Kerry to the newly created role of climate tsar.

Google Translate:

Novinka: Nově zvolený prezident Joe Biden jmenoval Johna Kerryho do nově vytvořené role klimatického cara.

0 0
možnosti
Foto

Nějak se tam ti geronti kupí.

0 0
možnosti
PZ

P19e75t31e43r 24Z78i52n98g32a

24. 11. 2020 16:40

Ještě ke včerejšímu úvodníku: A ́t už ten cirkus skončí!

Cirkus? Samozřejmě!

Jak jinak pojmenovat skutečnost, že si „demokraté“ byli tak jisti, že se ani moc nesnažili své podvody zamaskovat? V Michganu 71% volebních obvodů vykázalo více hlasů, než bylo vydáno volebních lístků.. Tak mohlo dojít k absurdním číslům: např. v Detroidském obvodu AVCB 32 byl poměr poštovních hlasů 142:0 pro Bidena, v 33. obvodě 324:1, v 34. obv. 271:2, v 35. obvodě. 118:0, v 37. obvodě 248:1, v 38. obvodě 200:1, v 39. obvodě 246:2 ,ve10. obvodě 1298:2, ve 103. obvodě 190:3. v AVCB 134. obvodě 344:4 atd

INSTRUCTIONS FOR THE CONDUCT OF ABSENT VOTER COUNTING BOARDS (Michigan)

STEP 2 Materials: opened return envelope and Absent Voter Poll Book or “List of Absent Voters To Whom Ballots Were Mailed.” • Without exposing any votes, verify that the number on the ballot stub agrees with the ballot number recorded for the voter in the poll book or on the list. Zde kompletní výsledky v Michiganu, zajímavé to začíná být od stránky 117: poštovní hlasy v Detroitu. Skutečně zajímavé jsou tabulky s výsledky od str. 133: Trump dostal na frak v Detroitu a v městě City of Dearborn i v osobním hlasování. Ale není se co divit: V Detroitu žje 82% černochů a v CIty od Deraborn je univerzita a navíc se tam 42% obyvatel domluví arabsky.

mlhttps://http://www.waynecounty.com/documents/clerk/statementnov20prez.pdf

0 0
možnosti
Foto

D25a34n85i71e78l 66Š73v89i19k

24. 11. 2020 16:18

Kde se rodí úchyláci

Člověk si láme hlavu, kde se pořád ty úchylné kreatury berou, které vymýšlejí další a další pohlaví. Další a další cypárny, další projekty, které pak já cáluju ze svých daní. Takže tady-

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/z-diplomovych-praci-sexualni-reakce-zen-na-nahe-muzske-postavy/?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

0 0
možnosti
RN

Abstrakt práce:

"Lidská sexuální reakce je dynamickým procesem zahrnujícím kognitivní, emoční a fyziologické procesy. Nejsou studie, které by se zabývaly mírou sexuálního vzrušení žen ve vztahu s atraktivitou objektu na prezentovaném stimulu a ani takové, které by se zabývaly mírou odhalenosti mužského stimulu.

Výsledky ukazují, že sexuální reakce žen jsou vyšší u atraktivních stimulů a u stimulů zobrazujících erektovaný penis, který na ženy působí jako sexuální ATRAKTANT bez ohledu na atraktivitu stimulu." cuni.cz

0 0
možnosti
FD

Zeman projel u NSS svoji kasační stížnost ohledně jmenování Fajta profesorem.

Nepřipomíná vám svojí umanutostí někoho?

0 0
možnosti

J62a38n 46Č96e24r19n65ý

24. 11. 2020 16:14

Havla? Schwarzenberga? ...

0 0
možnosti
Foto

D82a51n68i42e79l 76Š81v56i11k

24. 11. 2020 16:08

Díky Andy

za snížení daní. Nemohu se přestat smát, jak pravičáci z leknutí, jsou celí vylekaní, že by se měli snížit daně -Co budeme dělat? Se všemi těmi úředníky, kteréjsme za ta léta vyrobili? Se všemi těmi dávkami, které je třeba proplácet? Se všemi těmi dotacemi , které je třeba vařídit? Co ty úřady, Kraje, nenažrané neziskovky...všichni pomřem hlady....Je to fakt prča, když "levičák" dělá pravicovou politiku a pravičáci se toho děsí;-D;-D;-D

0 0
možnosti
RN

Ne,

naposledy dělal velký nábor úředníků Babiš pro EET.

0 0
možnosti
Foto

Daně se snižovat měly! A žádné "Ale". :-):-):-)

0 0
možnosti
RN

Když nemáte rád slovo "ale":

Daně se sníží, KDYŽ se sníží také výdaje státu.

0 0
možnosti
RN

Další dáreček od Babiše:

"Do Vánoc spustíme zdarma dobrovolné testování na covid-19 pomocí antigenních testů. Akce potrvá deset dní a bude před Vánocemi a má pomoci armáda." idnes

0 0
možnosti
DM

D35a32n89i66e14l 33M88a41c85h

24. 11. 2020 15:45

Vzpomínám si matně na podobnou akci s rouškami do každé rodiny. Nepamatujete někdo, jako to vlastně dopadlo?

0 0
možnosti
Foto

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cnb-dostane-dalsi-zbran-proti-recesi-bude-kupovat-statni-dluhopisy-95414

Doporučená četba k tomuto opatření by byl nejlépe

Černý obelisk - Erich Maria Remarque :-P

0 0
možnosti
Foto

Kdepak: Vesmírná odysea. Pokud jste nečetl, na mých stránkách stručný děj: http://dusanpolansky.cz/odysea/uvod.html

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz