Neděle 18. května 2025, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Další stupeň hnusu

diskuse (883)

Teroristický útok v Burgasu opět posunul laťku odpornosti islamistického běsnění. Bulharsko je členský stát Evropské unie, k vražednému útoku na nevinné lidi došlo na jeho území. Evropská unie, která deklaruje jakousi společnou zahraniční politiku, otevřeně podporuje palestinskou kauzu, která je dlouhodobě a soustavně antisemitská a v důsledcích vražedná a genocidní. Jistěže vrazi z Burgasu reprezentují extrém, ale extrém má vždycky jádro a tímto jádrem je obecná nenávist vyznavačů islámu vůči křesťanskému Západu. Z tohoto dějinného dědictví se nevyvlíkneme tím, že se k němu nebudeme hlásit anebo že budeme za halasného vytrubování multuikulturalismu toto dědictví bagatelizovat.

Historie je opravdu učitelka s nejhloupějšími žáky. Nedávno jsem byl v Budapešti. Přitom si troufnu říct, že se v historii orientuji přece jen asi líp než odpovídá průměru obyvatelstva. A přesto mě zarazilo, když průvodkyně po královském hradě připomněla, že Uhersko bylo sto padesát let pod tureckou nadvládou... mezi bitvou u Moháče až do Karlovického míru. Sto padesát let... Kolik generací to je?

Kdyby ta exploze v Burgasu otevřela aspoň některým lidem oči, měla by pozitivní význam. Jsme zásadně civilizačně ohroženi a hrou se slovíčky a smířlivým přístupem k nesmiřitelnému nepříteli si kopeme hrob. Sto padesát let... příště to může být delší.

Ivo Fencl
17. 5. 2025

Krásnými časy se míní roky 1880-1912.

Jan Kovanic
17. 5. 2025

Novotný má teď svou vlastní huť v Novém Boru.

Lika
17. 5. 2025

Zmrzlý kalendář

Gustav Sitař
17. 5. 2025

Nemálo Američanů vnímá situaci v USA jako souboj.

Aston Ondřej Neff
16. 5. 2025

V tomto světě je možné všechno.

Aston Ondřej Neff
15. 5. 2025

O co jde vládní sestavě v předvolební kampani?

Aston Ondřej Neff
17. 5. 2025

Prezident Pavel vystoupil na veřejnosti.

Úpadek německého hospodářství je zjevný každému.

Chechtavej tygr
17. 5. 2025

Po České Republice putuje výprava zahraničních novinářů

ndr Jindřich Göth
18. 5. 2025

Šedesátý devátý ročník soutěže Eurovision Song Contest, který se konal ve švýcarské Basileji,...

Miroslav Korecký
18. 5. 2025

Kam až polistopadové politické anály sahají, tam snad není zaznamenán případ, že by nějaká...

Lidovky.cz, ČTK
18. 5. 2025

Noční ruský dronový útok zabil v Kyjevské oblasti ženu a zranil nejméně tři lidi včetně dítěte....

dmk Dalibor Maňas
18. 5. 2025

Olomoucký kraj poskytne krajskému ředitelství policie Olomouckého kraje finanční dar ve výši 305...

Lidovky.cz, ČTK
17. 5. 2025

Sobotní výbuch u reprodukční kliniky v kalifornském městě Palm Springs, po kterém na místě zemřel...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz