21.3.2023 | Svátek má Radek


Diskuse k článku

Další dějství

Policie předala případ Čapího hnízda státnímu zástupci. S výjimkou syna (známého z televizní reportáže) v případě lítá celá rodina s premiérem v čele. Policie trvá na tom, že se Babiš dopustil dotačního podvodu a zatáhl do toho celou rodinu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Zinga 18.4.2019 9:39

Pro pana Šejnu: Konspirace

Před pár dny mi pan Šejna v souvislosti se štrajkujícími mladými blbci přiřkl zvláštní schopnost nalézat všude konspiraci. Takže, pane Šejno a ostatní, zde pár fakt:https://www.plant-for-the-planet.org/de/mitmachen/climate-strike

Příspěvky na podporu Fridays for Future jdou na konto Plant-for-the Planet Foundation, jejíž šéfem je Frithof Finkbeiner. Tento pán je zároveň předsedou Global Marshal Plan Foondation, Global Contract Foundation a předsedou dozorčí rady Desertec Foundation. A protože-jak známo- vedou všechny cesty do Říma- je pan Finkbeiner vicepresidentem německé sekce Římského klubu.

Bude ještě někdo tvrdit, že dětské demonstrace jsou spontánní?!

A. Trick 18.4.2019 9:39

Odklánění

"Překryto potřebou dokázat, že Notre-Dame museli zapálit muslimové."

E. Derat 18.4.2019 9:38

Re: Kupředu levá! ;-))

Přispívám pouze pražské ZOO, a to formou placených SMS na konkrétní zvířátko. Jistě, dar je charita, ale to že si to můžete odepsat z daní je stimul, o optimalizaci daní jsem nepsal, psal jsem, že každý si rád z daní odepisuje, tedy že je to výhodné.

M. Moravcová 18.4.2019 9:37

Re: Klaus ml. odborník na školství

Inkluze je sesypání blbých, chytrých na jednu hromadu. A to není dobře, protože chytré to zastaví, blbé poníží a stejně se nic moc nenaučí. Nemají žádný pocit úspěchu, jen možná vylhanou, pozitivně diskriminační pochvalu.

I. Schlägel 18.4.2019 9:37

Re: ODS

Přemýšlím, kdo se zbavil Vás, dobrý muži, že nejste schopen racionální úvahy, natož racionálního projevu a plácáte tu jak rotný na PŠM.

F. Šimek 18.4.2019 9:36

Re: Honzo-nebudu řehtat a klepat. Jedu na POTLACH

F. Šimek 18.4.2019 9:35

Re: Tak vážená SMEČKO

šífro 383- komunista zůstane komunistou v každej straně ! """Dneska-prej"" PIRÁTE! Soudružko-váš komunistickej slovník.....nemá chybu

:-)))

A. Trick 18.4.2019 9:35

Re: Z čeho vlastně plyne povědomí o odbornosti

Ostatně soudím, že budoucí předseda školského výboru je odborník na slovo vzatý a jeho profesní kariéra šla od úspěchu k úspěchu.

M. Moravcová 18.4.2019 9:33

Re: Celé je to právnický nesmysl.

Tenkrát nebyl sice titul dotační podvod, ale titul podvod byl. A tohle je podvod jako kráva.

M. Moravcová 18.4.2019 9:32

Re: To snad ne ;-)

asi tak

I. Schlägel 18.4.2019 9:32

Re: Čapí hnízdo

Škoda vznikla v podobě neoprávněně čerpané dotace subjektem, který na ni neměl dle pravidel nárok a proto se pravidla pokusil obejít. Už toto je trestní čin, i když jde "pouze" o 50 mega. Na základě vyšetřování byla dotace vrácena. Kdyby se nevyšetřovalo, nic by se nevracelo. Pravidla porušena byla, a to závažným způsobem.

P. Hlosta 18.4.2019 9:31

Re: Kupředu levá! ;-))

Odepisujete z darů pro charity? Dar na opravu Notre-Dam je charitou totiž a ne optimalizace daní.

M. Moravcová 18.4.2019 9:30

Re: Zlo pochází od nenávisti zlých lidí

je vidět, že máte i ty Klause rád. Nebo je nenávidíte? Tak to potom budete hodně zlý člověk.

E. Derat 18.4.2019 9:30

Re: Z čeho vlastně plyne povědomí o odbornosti

No, hlavně že na tu báchorku skočil pan profesor Fiala a celá ODS, a vydávali ho dlouhodobě jako jejich odborníka přes školství. Pak mám tedy oprávněné pochyby o ostatních odbornících z této strany, když dokázali Klausovi skočit na špek.

M. Moravcová 18.4.2019 9:28

Tak Klaus není předsedou

školského výboru. Na zadek si nesedne. Ovšem Fiala ze sebe udělal opět vola, když řekla, že Zahradníková je asi do Klause zamilovaná. Podle této logiky bude asi Fiala zamilovaný do Babiše (vykšeftování křesla za EET) a do kdejaké kreatury v parlamentu, se kterou hlasuje.

Čapí hnízdo podle mě bylo financováno podvodem, mělo by se to soudit, únik informací do médií je taky podvod a trestný čin, který by se měl vyšetřit.

P. Hlosta 18.4.2019 9:28

Re: Kupředu levá! ;-))

Snížení ztráty to taky nebude, jen zisk se jim zmenší o dar. Je to odpis z danění v zisku. Tratit v zisku bude erár. Darující získá jiným způsobem, třeba v reklamě své firmy a to je určitě motivující.

M. Martinelli 18.4.2019 9:27

Re: Odborník na školství a blázen? Neffe...

a proč tam ods za klause ml. nenavrhla nějakého jiného svého odborníka na školství, pak by nemohl nikdo nic namítat, ale takle to vypadá jako msta...

I. Schlägel 18.4.2019 9:26

Re: Čapí hnízdo

Máte samozřejmě pravdu. A nepomůže Vám ani dramatické výkřiky o účelovce.

E. Derat 18.4.2019 9:26

Re: Čapí hnízdo

Ale, já tu podstatu znám, ale u podvodu se posuzuje vzniklá škoda, a tady žádná škoda nevznikla. Ty peníze tam jsou prostavěny, jako stavař jsem se v tomto zcela shodoval s arch. Vandasem.

M. Krčmář 18.4.2019 9:26

Ani to ne,nikde nic nechybí, takže škoda nevznikla, tudíž není za co soudit,natož odsoudit. Jestli oni Ráth a Kotovi nemají nadpřirozené schopnosti ,to bych chtěl umět také,vyčarovat pár desítek milionů, které posléze nebudou nikde chybět. Ještě před pár lety Bureš v pohodě našel tu pár miliard,tu další , dnes už to nevím proč neumí,tak se zvednou daně. Dodnes nevím,jestli mu těch "50" stálo za to,s jeho schopnostmi je mohl v klidu někde "najít".

V. Novák 18.4.2019 9:25

No, víte, o odbornosti ve školství ani tak nerozhoduje,

zda je škola v černých číslech, ale výsledky. A PORG za VKjr bylo gymnázium, které mělo výsledky na úrovni státních gymnázií.

Z pražských soukromých škol jako jediné.

Když z něj Roman udělal "elitní" školu pro "elitní" dětičky "elitních" (=bohatých) rodičů, úroveň údajně klesla, aniž by škola o nějaké peníze přišla. Ale to znám jen zprostředkovaně, už mě úroveň středních škol nezajímá - a příště ať se zajímají naši mladí.

BTW - to bývalý "korunní princ ODS" don Carriero Pilip hodnotil školy podle toho, jak málo utratily a dával za vzor takové, které nedělily třídy ani na jazyky. Za souhlasného pokyvování VKSr...

M. Martinelli 18.4.2019 9:23

Re:

hezky jste to napsala paní varadinková a je vidět že ta hranice je jasná a silná, pouze myšlení pana anděla je asi slabé...

I. Schlägel 18.4.2019 9:23

Re:

Tyto škody a způsob jejich prošetřování pouze plynule navázaly na škody ještě většího rozsahu a jejich nevyšetřování, a sice v podobě znárodnění, zakládání JZD, měnové reformy atd. Škůdci i vyšetřovatelé tehdy i v devadesátkách spojují stejné psychologické profily a stejná "odbornost".

J. Václavíková 18.4.2019 9:19

Re: Podivuji se nad tichem, které vládne nad

Kdo tvrdí, že je to nemyslitelné? Řeč byla o tom, že je to, z pohledu známých faktů, krajně nepravděpodobné. Ovšem odkláníte od předmětu debaty v úvodu.

M. Martinelli 18.4.2019 9:18

Re: K tomu školskému výboru

taky klausovic rodinku vůbec nemusím, ale školství asi rozumí i vzhledem k tomu, že řadu let vedl gymnázium, je v oboru dobře vzdělán a je i dostatečně inteligentní, mohli ho tam klidně ponechat nebo navrhnout někoho s podobným vzděláním a praxí, ale to by bylo pracné a proto konání ods mi spíše připadá jako msta, čímž se ods dostáví na stejnou rovinu se zemanem, ktrého kvůli tomu tak často kritizuje...

M. Valenta 18.4.2019 9:18

Re: Aston opět perlí

A ještě mě tedy prozraďte, co v téhle v ODS Klaus vlastně pohledával. Že by ji chtěl rozvrátit jako jeho otec socializmus?

A. Trick 18.4.2019 9:18

Re: ODS

Co Vás tak rozdurdilo? To že se ODS zbavuje ztroskotanců a zaprodanců?

J. Václavíková 18.4.2019 9:17

Re: Čapí hnízdo

Pokouším se vám vysvětlit podstatu toho, co je podvod. Účel užití peněz to prostě není.

A. Trick 18.4.2019 9:16

Re: Podivuji se nad tichem, které vládne nad

To je samozřejmě nemyslitelné. Však ČT ještě onen večer meldovala, že to NAPROSTO NESOUVISÍ.

J. Václavíková 18.4.2019 9:15

Re: Z čeho vlastně plyne povědomí o odbornosti

Tahle báchorka má ovšem velice tuhý kořínek. Jediná Vaškova, zato nehynoucí, zásluha je zřejmě v okopávání inkluze. Bez nabízené alternativy, samozřejmě.

Viděl jste tenhle rozhovor DVTV s blběnkou Majerovou Zahradníkovou, jeho obdivovatelkou?

http://jdem.cz/e2nxn7