9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

Co zplodí plodná debata

Parlamentní debata o prodlužování nouzového stavu skýtá prostor k nekonečným politickým exhibicím. Přitom podstata věci je prostinká. Omezující opatření vedou k tomu, že křivka nákazy klesá, uvolnění má za následek opak.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 27.3.2021 5:58

"Omezující opatření vedou k tomu, že křivka nákazy klesá, uvolnění má za následek opak."

A jak jste na to přišel, když se rok žádné uvolňování nekonalo? Kdy se co uvolnilo? Buzerace se sice neustále zvyšuje, ale její vliv na NORMÁLNÍ úmrtnost se za posledního půl roku naprosto nijak neprojevila, alespoň podle těch kidů ve veřejnoprávních sdělovacích prostředcích. :-P

Tak kde ten VLIV KUVA VIDÍTE? ;-€

M. Šurgot 27.3.2021 5:57

Aby nedoslo k mylce, v zadnem pripade neobhajuji do oci bijici diletantismus vlady v cele s Babisem a jejich chyby, ani nejsem Babisuv fanda nebo volic ANO.

H. Kotaz 27.3.2021 5:53

Některá zvířátka, je dobré mít na vodítku.

M. Němec 27.3.2021 5:53

Pitomio Okamura se zasloužil o stát.

( po TGM a Édovi Benešovi )

H. Kotaz 27.3.2021 5:51

No, mnozí co si říkají demokraté, zase věří, že dobro a to nejlepší pro nás, přichází jenom ze západu.

Což je také špatně, jak se ukazuje.

M. Němec 27.3.2021 5:51

Kdo nemá rád zvířátka ( vopičáky ), nemá rád lidi.

Steven Gerrard , v.r.

M. Šurgot 27.3.2021 5:50

Obcas mam pocit, ze nekteri politici si jeste stale mysli, ze vetsina ceskych obcanu/volicu nevnima situaci za hranicemi Ceske republiky. Zvlastne podivna je takovato myslenka u aktualniho vedeni ODS ( u SPD pak neprekvapuje, ale SPD se neda/nema srovnavat s ODS )

Je sice pravdou, ze ODS zameruje svou pozornost na ty ceske obcany, kteri, trikrat bohuzel, intenzivne trpi kvuli omezeni jejich zdroje obzivy, ale v soucasne celosvetove pandemii timto omezovanim trpi cely svet. Najdou se staty, kde je restrikce mensi, ale priklad Polska, ktere zkusebne rozvolnilo a ted mu drasticky vyskocily sledovane parametry tak vysoko, ze opet zavadi lockdown, je dostatecne odstrasujici.

Inspirujici by mel stale byt priklad jarni Ceske republiky, ktera se pred rokem diky nebyvale celostatni disciplinovanosti, ochoty strpet restrikce a taky diky “ceskym zlatym rucickam” vyhnula italskemu jarnimu dramatu, a letosniho Portugalska, ktere ze stejne pozice, jakou mela Ceska republika v poctu nakazenych a obsazeni JIP zacatkem 2021, dokazalo, diky celostatni disciplinovanosti a ochoty strpet restrikce, srazit ona neblaha cisla na velmi nizkou uroven.

Odstrasujicim prikladem pro Evropu a i svet se bohuzel stala Ceska republika v letosnim roce, kdy jsme jarni italske drama prekonali az tak, ze nas v nasich hranicich zavrely okolni staty jako prasiveho psa.

Taky nejde zapomenout na projevy a akce nekterych opozicnich lidru na konci jara, v prubehu leta a zacatkem podzimu, kdy v rozporu s tehdejsim zdravym rozumem a pak v rozporu s dnesnimi projevy prohlasovali konec koronaviru v Cechach.

A pak tu mame priklad aktualni Velke Britanie, ktera pro uspech dokonceni vakcinace svych obyvatel a udrzeni koronaviru na uzde nevahala svym obcanum uplne uzavrit hranice pod vysokou pokutou az do pulky kvetna. Smutne je, ze se ceska ODS prohlasuje za stejne konzervativni stranu, jakou je vladnouci strana Borise Johnsona..... prusvih, jemne receno, je, ze ODS nebyla konzervativni ani za V. Klause .....

H. Kotaz 27.3.2021 5:46

R^

D. Bystriansky 27.3.2021 5:10

Ke Slávii a chování jedné impulzivní gorily, bez zatahování do věci nevinných opic:

"Následně mělo dojít k potyčce při setkání Kamary, Gerrarda, Kúdely, Trpišovského a delegace UEFA, kde měl Kamara zbít Kúdelu pěstmi a odejít z místnosti.

Incident byl předán skotské policii, jelikož klub SK Slavia Praha podal trestní oznámení za fyzické napadení Ondřeje Kúdely."

Tak se chová Afričan narozený a vychovaný ve Finsku, který od dětství slušně zdravil sousedy a Gerard by mu svěřil svůj život. To vše desítky minut po konci zápasu, ale jeho verzi máme věřit, proč, protože je černý a je hodný a mírný.;-D;-D;-D Běžte všichni do pitchi, nejlíp černé.

D. Bystriansky 27.3.2021 4:52

Jednoduché, tedy pro Marečka Bendů, ten již pootvírá dvířka k budoucí eventuální koalici s Antifou/Piráty/! Z jeho včerejšího příspěvku: neumím si představit koalici s Melouny, ale situace nás k tomu může dotlačit!? Nikomu již zde nejde věřit, hlavní je, být u lízu?!

J. Šebek 27.3.2021 4:29

Narsáni jsme všichni, ale co s tím?

J. Šebek 27.3.2021 4:27

Mylostné zvířátko uděláme z vás.:-)

M. Ih 27.3.2021 4:10

Rajmane, vraťte se laskavě do národní školy. Myšlenka velmi chatrná až ubohá, čeština víc než unter Hund. Ách jó.

P. Hatina 27.3.2021 3:36

Bohužel, ono to tak může dopadnout jak načrtnuto v závěru. Nejen celnice mezi okresy, ale taky s (covid) pasem nejen přes (i tyhle) hrance, ale taky do hospody, na sport, do divadla, na koncert, mebo taky do práce, do školy,..? A když si navíc uvědomíme že to očkování se bude muset každý rok opakovat, čili i tyhle digi?bumážky se budou muset stále aktualizovat , evidovat, bude mít soudruh stát své ovečky pod takovou kontrolou, že se o tom ani komunistům s STB ani nesnilo...

J. Vobr 27.3.2021 2:04

VRCHOLNÉ ČÍSLO PŘEDVEDL OKAMURA, KDYŽ ŽÁDAL O DVOUHODINOVOU PŘESTÁVKU !!! NE PRO PORADU SVÉHO KLUBU, ALE PRO OSTATNÍ, ABY SI TO MOHLI JEŠTĚ ROZMYSLET !!!

Tak toto bych nechal vytesat do kamene u vchodu do Poslanecké sněmovny !!!

TO NEMÁ CHYBU ;-O;-O;-O;-D;-D;-D

P. Rajman 27.3.2021 2:04

Babiš symbolisuje českou ochotu věřit, že dobro přichází z východu. Jediné štěstí tohoto mezulánského až nablblého postoje, pro který není žádný důkaz jen slepá víra těch co se nechají ovládat a toho, co jimi manipuluje jako kočka s myší, než jí uštve k smrti jak fysické tak existenční, je, že sám Babiš má o něci lepší představu, co je být součástí západu, než většina těch, kdo v něj věří tak slepě jako uštvaná myš mlsnému kocourovi, že bude nakonec omylostněna. Nebude. Kocour pro to totiž nemá nejmenší důvod.Rv

K. Machala 27.3.2021 1:50

Zatím každá předchozí pandemie skončila, proto věřím, že i tato. Jaky by mohl byt důvod pro opačný pocit?

M. Hromádko 27.3.2021 0:28

Už jsem sečtenej...

D. Dorado 27.3.2021 0:27

Astone, jsi podobně nasrán jako já a spousta ostatních.....