22.9.2021 | Svátek má Darina


Co se to stalo?

28.8.2021

Z otloukánka premiantem, Česko, ale také Slovensko, Polsko a Maďarsko jsou na tom co se covidu týká líp než západní Evropa. Abych dal zadost zásadě, že psát se smí jen špatně, tak z oněch čtyřech uvedených nejlepších jsme na tom nejhůř, aspoň že tak. Začíná se to i oficiálně uznávat, podle epidemiologů je to díky vysoké promořenosti. 

Víme ale, že třeba zrovna Švédové také sázeli na promořenost a jsou na tom teď hůř než my. Už loni jsem tu hlásal, že výsledek bude průsečík pěti faktorů: restrikcí, vakcinace, promoření, bordelu a šlendriánu. Ty restrikce s bordelem a šlendriánem kolidují a ovlivňuje to promořenost. Stát – náš stát, píšu o Česku – nadále chrlí restrikce, jenže je nekontroluje (příklad kolize restrikce a šlendriánu) . Nejúčinněji bude aplikovat restrikce na skupinu obyvatelstva, která se nemůže bránit a je podrobena restrikcím z povahy věci samé, totiž na školní mládež. 

Nejdřív ji násilně držel doma (ve verneovce Dva roky prázdnin si děti na opuštěném ostrově zřídily školu, takže fakticky chodily do školy) a teď ji buzeruje rouškami. Končí srpen a chci se vsadit, že pokud nedojde k nějakému neblahému zvratu, lidi přestanou roušky nosit. Výjevy z Karlovarského festivalu buďtež příkladem. Upozorňuje na to bývalý senátor Ivo Valenta a obrátil se v této věci na nejvyšší správní soud. K tomu ještě dobře připomenout, že hlavní peleton v závodech o poslanecká křesla se tváří, že žádná pandemie není, a normální svět brání Trikolora. Ta obhajuje normální svět, pročež ji neberou do hlavních médií, což je normální.

Celkový trend je pozitivní a jestli vydrží do podzimu, měla by nastat roušková revoluce. Pak by se medicína mohla zabývat jinými věcmi. Když už nehrozí nebezpečí kolapsu a mrtvol v mrazáku, je dobře připomenout, že za celou dobu pandemie zemřelo na covid 4,5 milionu lidí, kdežto na kardiovaskulární choroby umírá ročně 18 milionů lidí a na rakovinu 10 milionů (viz).

Ostatně soudím, že by se neočkovaní měli nechat očkovat, ten covid je přece jen svinstvo.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.