22.9.2021 | Svátek má Darina


Co rozum nebere

30.8.2021

Prezident Miloš Zeman hrozí, že bude vetovat návrh rozpočtu na rok 2022 se schodkem ve výši 390 miliard korun. Oznámil to veřejnosti skrze svého viceprezidenta Ovčáčka. Sám schodek mu nevadí, přál by si vyšší investice a více úspor. 

Občan by ale chtěl vědět, proč má být i příští rok rozpočet se schodkem tak astronomické výše, když dříve byl povyk kolem schodku ve výši 40 miliard? A nejen to, schodky v tomto řádu by měly pokračovat ještě deset let?

Předvolebním tématem číslo jedna má snad být imigrace (není tu žádná, která by stála za řeč) a očkování (vakcíny je dost, kdo se nechce očkovat a dává přednost riziku nákazou orientálním svinstvem s možností trvalých následků, ať si to dopřeje), ale skutečně důležitá témata jdou stranou: státní zadlužení navíc za situace, kdy se blíží rozvrat průmyslu v důsledku Zeleného údělu diktované ekologickými socialisty, kteří se dostali k veslu ve vedení Evropské unie. To rozum nebere, a je šílené, že takto zásadní témata zvedají jen strany považované za extrémní a okrajové.

Ono je to asi jako s tím plotem na hranicích.. Když s ním přišli Maďaři, byl to zločin proti lidskosti, a teď se ploty staví o sto šest. Jenže to už je pozdě a jsou země, jako je Francie, kde se už vážně hovoří o občanské válce. Musí to vždycky takhle katastrofálně končit?

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.