27.7.2021 | Svátek má Věroslav


Co je důležité

19.7.2021

S podivem sleduju veřejné debaty: hlavním tématem je ona šílená diskriminace plynoucí z očkování. Postrádám reflexi na to, co znepokojuje mě. Naši zemi navštívil Franz Timmermans, výkonný místopředseda Evropské komise. O obsahu jednání, která tu vedl, jsme se mnoho nedozvěděli. 

Na pražském Hlavním nádraží před odjezdem do Ostravy sdělil, že jeden z důvodů, proč přijel, jsou výkyvy počasí a ty že jsou důsledek klimatické změny a ta že plyne z lidské činnosti. Načež odjel do Ostravy a tam ho ujistili, že se v Ostravě už brzy nebude těžit uhlí, budou se tam těžit data. To mě utvrdil v obavě, že jsme v rukou naprostých šílenců.

Bohužel najdeme šílence mezi těmi, kdo svými rozhodnutími ovlivňují naše životy, jako mezi těmi, kdo na sebe berou roli veřejného hlasu.

Pandemie přejde, čím víc lidí se nechá naočkovat, tím dřív to bude. Odhodíme roušky, začneme chodit do biografu a v nočních podnicích, považte, se bude smět tančit bez rizika, že dovnitř trhne URNA. Ale za benzín budeme platit šedesát korun za litr, topit budeme v zimě na 16 stupňů a piráti se postarají o to, aby provedení nařízení opatření bylo dodržováno (třeba nám instalují dálkově odečitatelný teploměr). Za komunismu býval jeden den v týdnu bezmasý (ano, jsem pamětník), dočkáme se jednoho dne v týdnu s masem (pokud možno umělým z mořských řas). A tak dále, mohu ve své realistické sci-fi vizi pokračovat.

Tohle je reálná hrozba a řeči pana Timmermanse o cirkulární ekonomice a řeči našich magorů o těžbě dat na Ostravsku mě utvrzují ve víře, že to přijde dřív než bych čekal i já.

Je to správná doba pro nekonečné debaty o tom, zda má hrdý občan deklarovat svobodnou vůli odporem proti očkování?

Já spíš doporučuju chystat si žlutou vestu.

Připomenu, že tu si navlékali Francouzi, než vyrazili do ulic, když jim vláda zdražila benzín. Mnohem míň, než jak se dá čekat v důsledku klimašílenství přicházejícího od Timmermanse a jeho spřeženců.

Aston Ondřej Neff


LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.