Neviditelný pes

Čím nás ještě překvapí

diskuse (852)

Hrad vyzval ministerstvo vnitra, aby setsara už koukalo otevřít hradní prostory, úplně zbytečně zabarikádvané protitankovými zátarasy a chráněné oddíly samopalníků. Lidumilný návrh neprošel přes zatvrzelost ministra vnitra Rakušana, načež je tu nový nápad. V pondělí se dozvíme, kdy a kde budou vystaveny korunovační klenoty. K nim má prezident Zeman mimořádně vřelý vztah, jak známo, a jak se bude vzpomínat ještě dlouho poté, co skončí jeho mandát. Ano, ještě dlouho se bude ve městech i vískách vyprávět o jeho pokusu přidat ke koruně, žezlu a jablku ještě šavli. Takže tedy klenoty uvidíme. A není to málo, řečeno s Cimrmanem? Možná že nám dovolí si ji vyzkoušet na hlavě anebo si s ní kutálet, to vše v zájmu navýšení prezidentské obliby v závěrečném finiši, kdy nespokojenci stříhají metr do 8. března, kdy konečně zemancountdown ukáže samé nuly.

ironie

Co když ale ani koruna nezabere? Ještě by mohl přijít v úvahu opakovaný návrh dezolátů, aby Zeman odvolal Fialovu vládu. Ono to sice ústavně nejde, ale s ústavou si Miloš Zeman nikdy moc nelámal hlavu. Takže by ji mohl, dejme tomu, o Stříbrné neděli odvolat a o Zlaté neděli jmenovat – úřednickou vládu odborníků, tu přece Češi milují! A kdyby senát reagoval hněvivě a pokusil se prezidenta odvolat pod záminkou očividné nepříčetnosti, hned po Novém roce by Zeman mohl senát zrušit.

Neříkejte, že by tohle nezabralo a že by Zemanova obliba nestoupla ze současného historického minima na… abychom nepřeháněli, na 99% obyvatel starších osmnácti let!

zpět na článek