15.12.2019 | Svátek má Radana, Radan


Chytrá horákyně náš vzor

16.7.2019

Bezmezná je vynalézavost sociálních demokratů v sebezesměšnění. Čekalo se, že jejich předsednictvo nějak rozhodne otázku, zda zůstat, nebo nezůstat ve vládě. Ždímají z ní sice peníze pro svoje voliče, avšak ohnutí hřbetu už je za hranicí odolnosti materiálu a hrozí fraktura. 

Že předsednictvo ze sebe odpovědnost setřepe, jsem čekal – předvídal jsem vnitrostranické referendum. Ale to je přece jen na dlouhé lokte, to za prvé, a za druhé: co kdyby referendum nějak rozhodlo? Třeba pro vystoupení z vlády? To by bylo nadělení!

Došlo tedy k důmyslnému rozhodnutí nerozhodnutí: že ministři jakoby dají k disposici úřad (ale asi ne Staněk a Toman?) a dál bude vyjednávat Hamáček. Že je to nepochopitelná blbost?

Střízlivě uváženo, ono je to jedno.

Už teď sociální demokracii volí lidé, kteří jsou k oranžovým ostudám neteční. Stejně jako je voličům ANO jedno, že jejich bosse vláčí kvůli Čapímu hnízdu a konfliktu zájmů, je i voličům ČSSD jedno, že jejich pantátou cvičí Zeman. Ostatně, konflikt se Zemanem byl začátek konce sociální demokracie u nás. Fraška tedy bude pokračovat za klesajícího zájmu obecenstva. Nakonec někdo řekne: Šmarda? A to je kdo?

Vyšší princip

Připomenu, že jde o skvělou povídku Jana Drdy a podle ní natočený film o středoškolském profesorovi, který se veřejně vyznal se svou podporou atentátu na Heydricha – v souladu s vyšším principem mravním.

Aniž bych chtěl srovnávat, jen jsem si na tu povídku vzpomněl.

Jde o to, že prezidenta Svazu průmyslu a dopravy Jaroslava Hanáka dehonestují a špiní a nakonec ho donutili k omluvě za následující výroky:

„Posílení zelených v Evropském parlamentu je pro naši zemi a budoucnost hodně špatná zpráva. Tito lidé jsou zásadně proti průmyslu, proti automobilovému průmyslu, těžebnímu průmyslu a strojírenství, a to všechno je základna naší ekonomiky. Takže tito lidé jsou velkým nebezpečím. /.../ Velké myšlenky jsou dobré na záchranu planety, ale myslím si, že když čtrnáctileté děti v Německu a ve Švédsku, místo aby dostaly přes držku, každý pátek chodí do ulic a stávkují za něco, čemu ani nerozumí, tak si myslím, že to není dobrá zpráva pro Evropu. Zelení jsou velké nebezpečí a buďme rádi, že zatím nemají osobnosti a neprobudili se tady.“

S ohledem na vyšší princip mravní naprosto s panem prezidentem průmyslu Hanákem souhlasím a každé citované slovo podporuji. Na rozdíl od něho ale neriskuji žádný politický ani jakýkoli jiný post, jelikož žádný nemám a můžu si říkat, co chci. Zatím se za podobné výroky nezavírá. To za pět, deset let, to bude už jinší doba. Podporuji pana Hanáka, abych pomohl její příchod – snad – oddálit.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.