22.9.2021 | Svátek má Darina


Chtějí to mít v hrsti

20.8.2021

Protilátky se jako bezinfekčnost uznávat nebudou, rozhodlo ministerstvo zdravotnictví. Abyste měli v mobilu zelenou, respektive modrou Tečku, musíte být očkovaní, musíte prodělat covid a mít to oštemplované, anebo mít čerstvý negativní test. Chybí prý důkazy, že to funguje. V Rakousku protilátky uznávají. 

Takže na stole je řešení záhady. Mají Rakušané důkazy, které nám tají? Nebo mají jinou metodiku a za důkazy pokládají něco jiného než naše ministerstvo zdravotnictví? Nebo jim je zdraví obyvatelstva fuk? Zdá se, že naše ministerstvo chce držet co nejvíc lidí co nejdéle v hrsti. Což už je otázka politická. Jsme ve zcela jiné situaci než v době, kdy nemocnice byly zahlcené, umírající lidi převážely sanitky vypustit duši někam jinam. Momentálně je v nemocnici šedesát lidí s covidem…

Britský přístup, tedy stav, kdy vláda řekne: skončilo to, s covidem budeme nadále žít, občas někdo onemocní a zdravotnictví to zvládne, kdo se nechce očkovat, ať žije s tím rizikem, že to chytne – je to jeho věc, tento stav je v nedohlednu.

Zvláštní je, že covid je téma kampaně jenom tehdy, kdy Milion chvilek namaluje Babišovi křížky pod nohy. Ideu žít s covidem bez buzerace prosazuje Okamura – čerstvé průzkumy mu dávají 11,2 % - a také Trikolóra, ta se plazí na bídných třech procentech i se Svobodnými a Soukromníky. Od Pirátů se takový přístup nedá čekat, coby krajní levice podporují reglementaci všeho druhu, ale čekal bych to od Spolu, pokud tam má ODS rozhodující slovo. Ticho po pěšině. Opatrnost.

S opatrností se ale volby nevyhrávají. Poslední preference to ostatně výmluvně naznačují (Babiš 31,1 %, Spolu 21,7 %, Pirstan 18,7 %).

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.