28.9.2020 | Den české státnosti


Cesta kam?

30.8.2019

K předvídání politických dějů není třeba nějakých důvěrných informací. Jestliže jsem zde ve středu předvídal rvačku o dědictví Jiřího Pospíšila ve vedení TOP 09, nepotřeboval jsem žádného zvěda nebo mikrofon pod Kalouskovým polštářem. 

Ono stačí se opřít o životní zkušenost, a některé poznatky nabudete už v mateřské školce – dokonce ty nejdůležitější. Když je kyblíček jen jeden, určitě se o něj Pepíček s Mařenkou porvou.

Jsme v éře twitterové, a tak tedy senátor Czernin hned na úmysl Pekarové Adamové ujmout se vedení reagoval nevraživou poznámkou, že ještě nedávno dotyčná takovou vidinu nevzývala. No a dotyčná okamžitě reagovala, že nepovede negativní kampaň a že Tomáš Czernin je protikandidát, ale ona že chce porazit oligarchu, který si privatizuje stát. Pěkný to slogan. Ale měla by teď zapátrat v Czerninově hospodaření. Když uvážíme, že máme dva miliony zákonných norem, to by bylo, aby někde neulít. A trestní oznámení bude na cestě.

To ale taky není proboha žádná interní informace! Je to čistě moje konstrukce vycházející z faktu, že tak se to už u nás dělá. Někoho napráskat, třeba na policii nebo v Bruseli, jako to dělají Piráti… a výsledek se dostaví. Neříkám že úspěch. Moc dlouho bychom se museli bavit o definici pojmu úspěch.

Mimochodem, ty sklony Pirátů k udávání jsou pozoruhodné. Já si vždycky myslel, že piráti byli ti chlapíci, co se zákonu vyhýbají, ale tihle piráti se ho drží jako máminy sukně.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.