16.4.2021 | Svátek má Irena


Diskuse k článku

Cesta do ruského chomoutu

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ž. Říje 8.4.2021 8:49

https://cs.wikipedia.org/wiki/Besar%C3%A1bie

Ještě něco?

V. Pokorný 8.4.2021 8:32

Správně Lidovky, jste novinářský odpad.

P. Milan 8.4.2021 8:36

Jedno malé + pro Lidovky.

J. Venc 8.4.2021 8:42

Pařát na infarkt.

:-)

J. Strmiska 8.4.2021 8:30

Když se někdo upíše čertu, tak musí počítat s tím, že čert za své služby bude jednou požadovat protiplnění. A když protiplnění nebude, tak bude holt Novičok.

Cvrkot kolem vakcíny Sputnik V, spolehlivě ukazuje, kdo se upsal čertu. Někteří z nich v hrůze z Novičoku jednají až hystericky. Např. jistý Falmer požadoval při jednání v parlamentu trestní oznámení na šéfku SÚKLu za to, že neinicializovala schválení dotyčné vakcíny. Hradní monstrum si při jmenování nového ministra neodpustilo vyplivnout jedovatou pomluvu na adresu odcházejícího ministra Blatného a i na šéfku SÚKLu za stejný čin. M. Zeman je tak ocejchoval zločinem odpovědnosti za zemřelé na covid. Tuto část Zemanova projevu ČT ve večerních zprávách raději už nezopakovala, zřejmě chtěla ocejchované ochránit před veřejným lynčováním.

Tak takového máme na hradě lidumila, kterého ruská provládní média označila po jeho zvolení prezidentem ČR za svého člověka na pražské hradě.

J. Kavalír 8.4.2021 8:36

Naše "opozice" bude tak dlouho odmítat Sputnik, až ho EMA schválí a pak s hrůzou zjistíme, že ho mají jiné státy EU již předobjednaný a na nás se dostane tak po vánocích. A pak z toho, samozřejmě, obviní Babiše.

P. Milan 8.4.2021 8:38

Pokud by k tomu došlo, tak celkem důvodně. Opozice může odmítat i volat po čem chce, ale zodpovědnost má Bureš.

A. Poláková 8.4.2021 10:15

Opozice odmítá a volá již celý rok a jsou to povětšině opravdu drsné bláboly.Jako, že si nic nezasloužíme. Pokud jim Babiš kdy vyhověl, byl to vždy velký prů.er. Září bylo zářným příkladem. A to mám ty blby vážně volit? To po mně ale nemůže nikdo chtít , vážení.

L. Vrána 8.4.2021 9:07

Může klidně být....

R. Nováček 8.4.2021 8:43

ČTK

Bavorsko se podle premiéra Södera dohodlo s Ruskem na výrobě Sputniku V

P. Vychodil 8.4.2021 8:47

správně, nakoupit Suptnik V, nabízený tuším v množství 300 000 dávek od Rusů by bylo nejen zdravotním, ale i ideologickým zločinem...

je zapotřebí počkat, až se začne vyrábět v Německu, či jinde v EU, a pak začít lezti do zadele těmto našim drahým eurosocialistickým bratrům...možná nám pár drobků upustí

J. Havelka 8.4.2021 8:25

Vyjádření Zemana bylo strašné, „hlava státu“ v přímém přenosu obvinila Blatného a ředitelku SÚKL Irenu Storovou ze smrti stovek lidí. Babiš tam stojí jak mužik před carem a mlčí.

Nechutné, skandální, ruské divadlo.

Martin Fendrych.

-------------------------------------------------

Takové hemžení zdravotníků a nikdo nevidí, že akutní péči potřebuje hlavně Zeman.

J. Kejkrt 8.4.2021 8:41

R^

péči včetně internace na uzavřeném oddělení.

J. Venc 8.4.2021 8:43

... a bude hůř.

:-)

D. Polanský 8.4.2021 8:25

Zapotřebí to má! Má hezkou mladou ženu a je se potřeba pochlubit a prezentovat před národem. Hlubiny lidské duše jsou tajemné a především nekonečně ješitné.

R. Nováček 8.4.2021 8:27

Ano,

má potřebu se s ní pochlubit ve společnosti.

J. Matuška 8.4.2021 8:25

„NEBOJ SE, MLUV A NEMLČ."

... Vyjádření pana kardinála si hluboce vážím, zejména proto, že v něm připomněl mého učitele, zpovědníka a přítele P. Josefa Fasoru, který zemřel před dvěma lety. Právě Otec Fasora mě mimo jiné učil analytickému myšlení, ale zároveň mě podroboval často dost nesmlouvavé kritice. VEDL MĚ K TOMU, ABYCH UMĚLA JEDNAT ROVNĚ, ABYCH SE NEBÁLA MLUVIT A NENECHALA SE OCHROMIT STRACHEM. I díky němu mám jako životní motto úryvek z 18. kapitoly Skutků apoštolů „NEBOJ SE, MLUV A NEMLČ." Více zde: https://www.ekosel.cz/news/v-rade-ct-budu-jako-katolicka-hledat-a-hajit-pravdu-a-usilovat-o-poctivost/ Tečka.cé zet = howgh. [>-]:-)=pohoda

Ž. Říje 8.4.2021 8:31

Aspoň by se slušelo napsat, o kterého arcibiskupa se jednalo. Tehdy ještě kardinál nebyl. A když už užíváte odkaz na něj, zkuste být přesný. Navzdory tomu, že sem jen kopírujete.

R. Nováček 8.4.2021 8:35

P O K R A Č O V A N Í - ze Skutků 18

"... protože Pán je s tebou a nikdo se tě nedotkne, aby ti ublížil."

J. Vágner 8.4.2021 8:22

Trpím s finským lidem. Ale protože jsem tam nějakou dobu žil, konstatují. Okamžitě bych tu jejich finlandizaci, za za ten náš permanentně ohnutý, podbízivý hřbet vůči každému, kdo se nás rozhodne pást, vyměnil. Za jejich tichou, realistickou, ale pevnou vůli tvrdě si hájit své. Na rozdíl od neuvěřitelné hrůzy, kterou jsme vyprodukovali v posledních 20 letech, hrůzy, jejíž doslovné hroucení můžeme můžeme sledovat v přímém přenosu (a ta sehnání stoprocentně nejsou jen o Babišovi a vládě..), Finové vybudovali stát hodný úcty, který dokáže hájit zájmy svých občanů.

R. Nováček 8.4.2021 8:25

Ano,

navíc se nevzdali, ale bojovali

F. Navrátil 8.4.2021 8:15

Sputnik by nepředstavoval ani pár procent z používaných vakcín. Jak by se mohl stát ruskou ohlávkou, jak tvrdí Aston, je záhadou. Stejně tak výstavba dvou bloků jaderné elektrárny postavené podle ruského projektu a fungující na ruské palivo neznamená nic více než stavební dodávku. Podle reálného pohledu se jedná o to, že autor bojuje jako lev za eurozisky farmaceutických firem a zakázku pro zkrachovalou firmu Westinghaus, která už léta nepostavila ani kurník a je vlastněná firmou z Karibiku se saudskoarabským kapitálem. Aston mi připadá jako jeden z montérů-stachanovců, kteří nýtují novou železnou oponu.

R. Nováček 8.4.2021 8:17

R^

P. Milan 8.4.2021 8:18

Je to jednoduché, stejně jako po válce zde nebyli sověti přítomni přímo, ale jen nepřímo, prostřednictvím svých stoupenců. A kolik to stačilo napáchat škod, lidských, ekonomických i politických.

Napřímo zde byli až když jsme se pokusili ty chyby trochu opravit, byť velmi nedůsledně.

I teď zatím stačí ten nepřímý vliv.

P. Kučera 8.4.2021 8:24

"Neznamená víc..."? Čína i Rusko nevyvážejí jen výrobky, není to jen obchod, ale i jejich páchnoucí ideologie. Ať je EU jakákoli, je stále demokratická, naše ideologií ať je demokracie. Obojí nelze vůbec srovnávat. Demokratický "chomout" má k autoritativnímu diametrálně daleko. Pane Navrátile, opravdu nevidíte, že nám stačilo 50 let totalitního a autoritativního režimu, aby morálka (90. léta dodnes) zmizela a lidé nejen že nevidí zločinnost Zemana, Babiše aj., ale dokonce si je volí do čela státu?

Letos bude ve volbách poslední naděje.

P. Milan 8.4.2021 8:41

Moc na ty letošní volby nespoléhám.

Nadějné strany nebo hnutí nevida, naopak několik dost nebezpečných vida.

F. Navrátil 8.4.2021 8:58

Demokratickou institucí bylo Evropské hospodářské společenství. Dnešní eurosojuz s regulacemi, dotacemi, regulacemi, restrikcemi, sankcemi, klimatickým greténismem, bláznivým genderismem, neziskovým aktivismem a zbabělostí vůči invazi islámských nelegálů, má s demokracií společnou jen povrchní slupku.

A. Poláková 8.4.2021 10:26

Tedy souhlas s tím, že Rusko opravdu nic moc, ale obraťme se na západ, vám se opravdu z těch amerických demokratických myšlenek, pokleků, líbání obuvi, adorování černé a podobných zhůvěřilostí nezvedá kufr? A vidíte, včera jsem dostala vakcínu Pfizer a ani na vteřinu jsem si neříkala ,sakra vždyť je mi ten Biden z duše odporný, vždyť ani neví co mluví a nikdo netuší,kdy ten knoflík zmáčkne. Nikoliv s uspokojením jsem zkonstatovala, že za čtrnáct dní mi všichni chřipečkáři můžou, no víte co. Zaplať pánbu za Pfizer.

J. Kubíček 8.4.2021 8:34

R^R^R^

A. Poláková 8.4.2021 10:06

R^R^R^;-D