5.12.2020 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

Česko jako země českého národa

Profesor Aleš Gerloch kandiduje do senátu a se svými záměry seznamuje veřejnost. Pokud se stane senátorem, chce se zasazovat o změny Ústavy. Například v tom smyslu, že by v ní mělo Česko být definované jako země českého národa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 9.8.2018 13:34

To kdybych věděl - ono Slovensko byly tehdy Horní Uhry a v Prágru se hodně němčilo ... ani jména tu jistotu nedají ... :-)

V. Hájková 9.8.2018 9:30

To zase bude

rána pro zdejší obdivovatele TRUMPA a zároveň i kágébáka z KREMLU :-))))))))))))

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/spojene-staty-uvali-sankce-na-rusko-kvuli-otrave-agenta-skripala-53605?seq-no=5&dop-ab-variant=&source=article-detail

Ty SANKCE - mají být co nejdříve a jsou ve dvou fázích - ta 2 fáze to bude pro KREML- hodně silná káva:-)

Podstatně větší dopad by měla druhá fáze sankcí. Snížila by úroveň diplomatických styků, zakázala by ruské letecké společnosti Aeroflot provozovat lety do USA a prakticky by zastavila veškerou obchodní výměnu.

P. Boublíková 9.8.2018 9:38

Re: To zase bude

Ta zpráva visí vedle na Lidovkách od včerejšího večera.

Dobrou noc.

J. Holíček 9.8.2018 9:46

Re: To zase bude

:-))))))

S. Ševeček 9.8.2018 9:10

Česko je země a suverenní stát

ČESKÝCH OBČANŮ.

/je správně

A. Čepek 9.8.2018 9:33

Re: Česko je země a suverenní stát

S tím dnes neuspějete, že je to správně nutně musí vědět i ústavní právník Gerloch, s takovou by se ale do senátu nedostal, takže pro senátorský pašalík klidně zaplevelí i ústavu.

I. Semrád 9.8.2018 9:08

Ať žije svobodné Slezsko!

...!!

A. Čepek 9.8.2018 9:34

Re: Ať žije svobodné Slezsko!

Ovšem za své, Ivo ;-)

J. Jurax 9.8.2018 11:32

A svobodné Čechy taky za své ... :-)

Z. Klouček 9.8.2018 9:07

Plně souhlasím

s prof. Gerlochem, velmi potřebujeme si ujasnit, kdo jsme "my".

I. Semrád 9.8.2018 9:09

Re: Plně souhlasím

My jsme my, co je na tom nejasného?

J. Jelínek 9.8.2018 9:11

Re: Plně souhlasím

Me zme me !!!!

J. Růžička 9.8.2018 9:06

Souhlas

Do toho přichází ústavní právník Aleš Gerloch a navrhuje, abychom

zdánlivě samozřejmý fakt zakotvili do Ústavy. Česko jako země českého

národa. Aby to tam bylo napsáno, tečka. Ono na té Ústavě pořád ještě

záleží.

S. Ševeček 9.8.2018 9:12

Re: Souhlas

Česko je země a suverenní stát ČESKÝCH OBČANŮ.

Nic víc a nic méně.

P. Dvořák 9.8.2018 9:02

Kde je nejen dnes postižený oikofobik a "nenárodovec"

P. Sulc? Už tady dlouho neprudil.

M. Krátký 9.8.2018 9:44

Re: Kde je nejen dnes postižený oikofobik a "nenárodovec"

a Jezevčice je taky zalezlá

P. Dvořák 9.8.2018 10:33

Re: Kde je nejen dnes postižený oikofobik a "nenárodovec"

Kéž by ji zazdil nějaký starý jezevec.

M. Berka 9.8.2018 9:00

Lidská práva???

A co práva opic, myší, kobylek apod. Předpokládám, že příjde doba a daná práva budou rozšířena.... :))) Není to sobecké, upírat myši právo na zrní v sýpce??? Kam se ztratil lidský soucit? Nejsou jenom ilegální migranti, jsou i myšky malé, které mají stále hlad... :)))

J. Franke 9.8.2018 8:58

Dobrý den z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník.

SRKS žádnou ústavu nepotřebuje a vše se řídí výhradně hnutím mysli.

Současnou ústavu ČR bych nechal být a k její úpravě by podle mého názoru mělo dojít tehdy, až na to nebudou mít vliv bývalí komouši, trestně stíhaní politici a konfidenti StB. A pokud premiér, který ve své osobě sdružuje všechno zlo výše uvedené, uvažoval o prof. Gerlochovi ve své první vládě jako o možném ministrovi, jsem trochu obezřetný.

J. Jelínek 9.8.2018 9:36

Re: Dobrý den z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník.

Předběžně bych si ve vaší republice zamluvil azyl a následně občanství. Slibuji, že nebudu hlásat islám ani velkočeský šovinismus. ǔřední řečí je u vás králickosněžničtina? Budu hodnej, čestnej a spravedlivej. Kořalku piju s mírou, ale rád.

K. Janyška 9.8.2018 8:51

NÁRODNÍ STÁTY.

Vývoj lidského světa je tažen objevem obchodu a neosobní civilizací, tedy zejména vyšší a vyšší individualizací a subjektivizací jednotlivců právě z účinků z obchodu a interakcí bezpočtu jiných spontánních sil, zejména pak neustále se rozšiřujícího od civilizovaných více k civilizovaným méně spontánního řádu lidské interakce a lidského světa. A ne lidským rozumem. Ten je vývoje produktem, ne autorem. Naopak je plně omezen právě onou interakcí a jejími vývojovými následky.

Co vyplývá z této danosti ? Právě to, že civilizovaní lidé svojí samostatnou činností a různými neřízenými a evolučními aktivitami vyprodukovali národy a jejich národní státy. Samozřejmě, že se jim v jisté době zdálo, že spojením těchto entit a různých jiných skupin nabydou jejich státy na síle a také nabyly. A protože si to mysleli i jiní, a byla to pravda vznikly samovolně obří říše a slepence, které vládly dávnému lidskému světu.

Civilizace je však nezastavitelná a skupiny uvnitř těchto velkostátů se začaly emancipovat z různých důvodů, převládaly však ekonomické a "soudrženecké". To spolu s nájezdy necivilizovaných skupin, všemožnými dějinnými podmínkami a mocenskými vazbami a zvraty a zájmy vládců vedlo ke světu, jaký známe posledních nemnoho století.

K. Janyška 9.8.2018 8:51

Re: NÁRODNÍ STÁTY.

Jenže do toho přišla socialistická revoluce a přesvědčení o tom, že lidský svět lze zorganizovat. A nastala další etapa blbnutí lidstva. SSSR, Hitlerovo Německo, Jugoslávie, Čína, Indie,ČSSR a další a další státy a velkostáty prostě zhltly malé národy a jejich státy v domění, že je to navždy.

Avšak civilizaci obchodem nelze zastavit. No a tak ona trhá a dělí dál. Dělí, dělí a bude dělit tak dlouho, až se spontánní síly, které jsou v této věci přítomny, vyváží. Další a další desítky a stovky národních států na světě čeká vznik. A mezi nimi bude platit celosvětová negativní, tedy zákazová, smlouva domluveného nepovoleného jednání a tak bude lidský svět v budoucnu vypadat.

Bude stát na stejném principu, jako jednotlivci. Ty řídí jediné právo pravé, zákazové právo soukromé. A nic jiného. Tak to nesobní vývoj nezměnitelně zařídil, neboť i v lidském světě platí tytéž principy, které platí v celém vesmíru. A ty jsou nezměnitelné.

Mimochodem, jen za posledních zhruba 30 let vznikly nových národních států desítky, včetně České republiky a Slovenska. Z důvodů. které jsem popsal... Dzp.

D. Polanský 9.8.2018 8:45

Vytváření národních států bylo,

někde ještě probíhá, zákonitou etapou historického vývoje. Nebyl to jenom nápad někoho. Vznikem křesťanských národních států začal velice rychlý vývoj a pokrok ve všech oblastech. Takže zatracovat křesťanský národní stát vůbec není dobrý nápad. Určitě se časem i tento pojem vyčerpá, ale do je ještě daleká historie jednoduše proto, že potenciál takového národního státu je obrovský. Stačí se podívat na nedávno vzniklé křesťanské státy v Evropě.

H. Omar 9.8.2018 8:50

Re: Vytváření národních států bylo,

Jen škoda, že to křessťanství ten royvoj celkem slušně a často brzdilo....

K. Janyška 9.8.2018 8:52

Re: Vytváření národních států bylo,

Všechna náboženství vývoj brzdila. Ale bezděky. Jiní lidé nebyli... Dzp.

M. Krátký 9.8.2018 8:44

Doporučuji sklidnit hormony a v klidu si přečíst

dnešní Novinky.cz - zde

Thajští fotbalisté zachránění z jeskyně konečně dostali občanství

zdánlivě to nesouvisí - ale je potřeba si uvědomit, že kreténi z ÚV EU + Merkelbaba a úchyl Macron + vítači z české kotliny usilují o zprznění evropských národů nejenom islámem a podobnými teroristickými národy. Hezký den

P. Rajman 9.8.2018 8:44

Nacionalista jde se džbánem pro vodu

Nacionalismus byl, je a bude vždy politicky agresivní, ale mentálně omezený, kulturně směšný, ale ideově nebezpečný. Jsou Češi a český národ obyvatelé Čech nebo jen nějáká početná, ale přesto omezená část, která vnímáním sebe sama bude jiné neméně početné skupiny a jedince šikanovat a poučovat co ještě je české, co už není české nebo nedej bože, co už je již nečeské (nichttschechisch). Češi jako každý národ trpí omezeností co do prostoru, který ovládají tak do rozmanitosti přijatelných kultůrních zvyků a tradic, které pokládají za své. Podobný zákon je svou povahou jednoznačně restriktivní, i když při jemu úměrné ochraně menšin na něm mohou právě tyto menšiny vydělat. Bez zákonů proti jejich diskriminaci jde jen o novodobou šikanu navíc lidmi, kteří soudě podle toho, kdo se podle jejich vlastního polticky vyjádřeného mázoru nejvíc bere za jejich nacionalistické požadavky ani ve své hluboké podstatě nevědí, čí jsou.

P. Rajman 9.8.2018 8:49

Re: Nacionalista jde se džbánem pro vodu

nevědoucími čí jsou

P. Hlosta 9.8.2018 8:52

Re: Nacionalista jde se džbánem pro vodu

Píšete účelově a lživě o Českém vlastenectví. Kdyby tak napadl kdo vaše Německo, pak byste zpíval jinou. ;-))

J. Jurax 9.8.2018 11:29

Inu, máte názor. Važte si ho, je Váš, ale je po mém soudu pronikavě blbý.