Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Čarování se slovy

S třemi sty tisíci ukrajinských uprchlíků nám tedy zatím relokace nehrozí. Nebezpečí je ale jiného druhu: důvěra v Evropskou unii u mnoha našich lidí poklesne.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Pro pana Frankeho:

https://echo24.cz/author/kap

Máte pravdu, KAP je nějaký tajemný autor, který se stydí podepsat, ale píše na Echo dost často ;-)

0 0
možnosti
Foto

J35á36r64a 10F56r44a32n56k11e

11. 6. 2023 23:03

No vidíte. Stydlín. Ostatně pod takové bláboly bych se taky svým jménem nepodepsal.

0 0
možnosti
Foto

Čína! Ale tak my máme zase ty duhové pochody, Zelený úděl, migrační reformu, ukrajinizaci naší země, důchodovou reformu, daňovou reformu atd. Takže si vlastně nemáme na co stěžovat že? Stojí za to, podívat se na krátké video.

https://www.facebook.com/viktoryn/videos/1440214833478937

0 0
možnosti
DM

D98a18n95i83e58l 90M83a73c50h

11. 6. 2023 23:32

Nestojí, nácku.

0 0
možnosti
Foto

"Řadoví libtardi jsou stejné hloupí a ve své hlouposti stejně nebezpeční, jako byli kdysi "řadoví" komunisté. O těch, kteří měli a teď mají funkce a postavení, samozřejmě ani nemluvě!

Řadoví komunisté VĚŘILI, že vše, co ÚV KSČ + nejvyšší politbyro v SSSR činí, tak dobře a správně činí ku prospěchu a rozvoji zemí a pro dobro a spokojenost občanů.

Řadoví libtardi VĚŘÍ, že vše, co západní vlády, EU, šíbři USA a ctnostné mezinárodní "nezávislé" organizace činí, tak dobře a správně činí ku prospěchu a rozvoji zemí a pro dobro a spokojenost občanů. A absolutně si nepřipustí, že by vše mohlo být jinak, že "ctnostné a nezávislé" mezinárodní organizace řídí a zásadním způsobem ovlivňují nejbohatší zájmová lobby, která de facto ovládají celé vlády a státy. A tím pádem vůle, zájmy a přání občanů jdou poněkud do háje a realizují se pouze zájmy těch, kteří nejvyšší vládnoucí patra + média(!) ovládají. Tak např. taková WHO.

V podstatě jde o stejný druh naivity. Kdyby současní libtardi žili v minulém režimu, byli by z nich příkladní komunisté a naopak.

0 0
možnosti
Foto

Vy jste fakt komik :-)))))

0 0
možnosti
JF

"Rusové podle Ukrajinců vyhodili do povětří další přehradu." -

Nu vot, molodci, Putinovci, vrazi....

0 0
možnosti
Foto

Když jednu vy, tak jednu i my. I když na nás už zbyla jen ta menší. ;-D

0 0
možnosti
Foto

Rusko údajně předalo Maďarsku 11 zajatců maďarské národnosti z ukrajinského Zakarpatí, aniž by o tom Maďarsko kohokoliv předem informovalo nebo s kýmkoliv předání koordinovalo.

Ukrajinská rozvědka tvrdí, že zajatci, které Rusové tajně předali Maďarsku, jsou nyní intenzivně připravováni na tiskovou konferenci, kde mají před kamerami kritizovat Ukrajinu, a naopak vychválit Ruskou pravoslavnou církev, která jejich transfer oficiálně zajišťovala. Podle ukrajinské rozvědky byla tisková konference jednou z podmínek propuštění zajatců. Z pohledu mezinárodního práva jde o občany Ukrajiny, takže není možné je přesunout do třetí země bez souhlasu jejich domoviny, nicméně Rusko má argumentovat tím, že jde o lidi ze zakarpatské oblasti, a tedy etnické Maďary. Ukrajinští politici věří, že se Rusko pokouší využít situaci k živení etnického napětí a „zakarpatského separatismu“, který ale existuje spíše v hlavách maďarských nacionalistů než v realitě. (T. Dvořák)

0 0
možnosti
Foto

Maďarsko (jakožto stát) není nějaký solitér, kterému jde jen o blaho svých občanů, a proto je chrání před dopady proti-ruských sankcí. Je to subjekt, který zcela vědomě s Ruskem kolaboruje.

Když se řešily rostoucí ceny ruského plynu a obecně nedostatek plynu v Evropě, maďarští ministři jako jediní letěli do Moskvy ochotně ohnout páteř a vyjednat si fixní cenu plynu na několik let dopředu.

Žádný jiný evropský státník o tom neuvažoval (nebo o tom minimálně veřejně nemluvil) a žádní jiní evropští politici k takovému kroku nepřistoupili.

Ne proto, že by nechtěli levnější plyn, ale protože věděli, že ceny plynu začnou velmi brzy zase klesat díky novým smlouvám a importním trasám. Věděl to ostatně každý ekonom, politik i analytik – včetně těch maďarských.

Pokud tedy maďarští ministři jeli vyjednat fixní cenu plynu v krátkém období, kdy byla cena na historických výšinách, přestože věděli, že taková nezůstane, nenapadá mě jediná motivace než snaha cíleně přelít do Ruska co nejvíce peněz z maďarské kasy.

Aktuálně tak má Maďarsko nejméně pětkrát dražší plyn (některé zdroje uvádí i 7-10x) a maďarští zástupci v Europarlamentu a Evropské radě sabotují veškeré snahy Evropy o zastavení toku evropských peněz do Ruska, stejně jako některé sankce, financování Ukrajiny a v neposlední řadě zdržují vstup Finska a Švédska do NATO.

0 0
možnosti
LN

;-D Nevyžaduje po Indii platbu v rublech? ;-)

0 0
možnosti
JU

J40a41n 65U30r21b67a20n

11. 6. 2023 22:08

Vedení SOCDEM neprosadilo na sjezdu celkovou změnu stranických stanov, polovina delegátů předčasně odjela

Zdroj: https://plzenska.drbna.cz/zpravy/politika/12147-vedeni-socdem-neprosadilo-na-plzenskem-sjezdu-celkovou-zmenu-stranickych-stanov-polovina-delegatu-odjela.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&utm_source=copy#

No bodeť, budou si líní socani curwit weekend nějakým sjezdem...

0 0
možnosti
LN

ČSSD? Mrtvá partaj bez voličů. :-P

0 0
možnosti
JU

J32a14n 20U82r98b98a97n

11. 6. 2023 22:04

Proválečného ruského nacionalistu Igora Girkina rozzuřila situace v Kremlu. Nejvyšší vedení se v Moskvě jen hádá a Vladimir Putin se z řešení války na Ukrajině stáhl, zlobí se bývalý velitel separatistů na Donbase označovaný například Kyjevem za válečného zločince. "Na základě Putinova chování je otázkou, jestli ještě vůbec je nějaký Putin," řekl vztekle ve svém pořadu nacionalista Girkin.

Zdroj: https://tn.nova.cz/

0 0
možnosti
SL

Jednou se tam požerou navzájem.....

0 0
možnosti
DM

D58a65n30i23e25l 55M68a79c66h

11. 6. 2023 22:04

Už asi podvacátý, co? Škoda, že si nepřečtete podobné články o odpálení Kachovské přehrady, o útoku na Kerčský most, o atentátu na Nord Streamy, o Skripalovi, Vrběticích nebo letu MH-17.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz