Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Bylo 21 malých černoušků a zbylo jich jen 9

Kromě v průzkumech vedoucích Andreje Babiše, Danuše Nerudové a Petra Pavla je to abecedně poslanec SPD Jaroslav Bašta, senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer, odborový předák Josef Středula, bývalý rektor Tomáš Zima a prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Nikita Chruščov miloval kukuřici. A jako dobrý hospodář věděl, že kultivovaná reklama jeho lásku nevídaně podpoří...

youtu.be/yTRBGfd80qw

0 0
možnosti
JF

N.S. Chruščov byla rozporuplná komunistická osobnost, ale stokrát lepší pro občany ruska a světa než byl Stalin, a je dnes Putin...

Na XX. sjezdu Komunistické strany SSSR v roce 1956 přednesl projev O kultu osobnosti a jeho důsledcích, v němž kritizoval Stalinovy zločiny. Projev byl natolik převratný, že tehdy nebyl publikován. Dal také propustit miliony vězňů z gulagu, sovětské soustavy koncentračních táborů. Mnozí členové strany ho kvůli tomu odsoudili jako zrádce. Aby aspoň zmírnil bytovou krizi, nařídil stavět úsporné panelové domy, tzv. chruščovky, a podporoval lepší zásobování obyvatel. Spolu s dalšími začal opatrně uvolňovat tvrdý vojensko-policejní režim, což o něco později umožnilo obdobné uvolnění i v tehdejších sovětských satelitech....

0 0
možnosti
LF

Ráno na Čt 24 jsem sledoval pořad o dezinformacích.

Jak rozpoznat dezinformace a jak proti nim bojovat.

Rozpoznat dezinformaci tištěnou, přiloženou fotografií, řečenou, není jednoduché, je-li dobře "obalena".

Co je to vůbec dezinformace je? Je to cílená informace, zveličující, zkreslující, nebo úplné sdělení nepravosti (lži), mířená k určité sociální skupině.

Blízkým příbuzným dezinformacím je "odhad", to je informace pro všechny, co informace vstřebávají. Tato informace (odhad)je zašifrován šifrou: "nelze nezávisle ověřit", nebo novinářským žargonem: "prý, asi, možná, prý".

Závěrem. Pravda je jen jedna, bludů(dezinformací, odhadů na tisíce).

Je na každém samém, jak si s tím naloží.

0 0
možnosti
LF

nebo úplné sdělení nepravosti (lži)skutku,......

0 0
možnosti
JF

Špatná zpráva z nemocnic: Všechny peníze jsou pryč a jsme tři roky pozadu. Potrvá další tři roky, než medicína dožene, co během covidu musela přerušit, zejména operace. Hostem SZ Byznys byl zkušený zdravotnický manažer Oldřich Šubrt." -

Tak, a to byl stav, kdy naše vláda "změny" Pětikolka, a jejich ministr zdravotnictví Vlastík Válek usoudil, že je záhodno sebrat tomuto pro občany velmi důležitému resortu 14 miliard korun českých s tím odůvodněním, že zdravotní pojišťovny mají nějaké přebytky... Ale jak je to možné, že mají zdravotní pojišťovny nějaké přebytky ? Vždyť Pětikolka stále tvrdí, že přebrala naši zemi zcela zplundrovanou od vlády ANO se socany....

0 0
možnosti
SL

To ale není pravda pane Fridrichu.

0 0
možnosti
VP

Máme rádi naši Ukrajinu ! Vláda České republiky ![UA]EU[UA]...........;-€[>-]?

0 0
možnosti
DM

D90a33n86i51e96l 38M15a98c35h

27. 11. 2022 14:02

Proč bychom jí neměli mít rádi?

0 0
možnosti

P61a83v49e75l 19Č12e67r29n22ý

27. 11. 2022 13:59

Jsem zvědav, jak dlouho nám tyto hříčky vydrží.

Prezidentští kandidáti vládní koalice: Jeden každý je skvělým argumentem, proč by měl zvítězit Babiš.

Nemocnice hlásí, docházejí peníze a že jsou kvůli covidu tři roky pozadu s plánem operací. VZP hradí lékařskou péči o migranty. Proto jí bylo třeba sebrat 14 miliard, aby vláda mohla věnovat stovky miliard energetickým vyděračům.

Ministr vnitra (dle Šachty ministr nebezpečí) se využívá v hanobení české státní vlajky, aby se nemusel zabývat migrací.

Jo, chvíli se Rakušan tou migrací zabýval, když prohlásil, že jediné řešení je to společné ( myšleno EU). Kromě toho, že Němci bez pardonu do Česka vrací všechny migranty, které chytí po přechodu cesko-nemeckych hranic, ovšem žádné společně řešení nenašel. Ani v rámci končícího českého předsednictví.

MV přiznal, že v současné době neexistuje přehled, kdo z imigrantů v Česku zůstal a čím se zabývá. Zda jde o práci na černo nebo třeba i o organizovaný zločin spojený například s prevadecstvim emigrantů z Blízkého východu.

Opravdu doufáme, že pokud se naplní černý scénář a v zimě nás zaplaví další masa uprchlíků z Ukrajinu, že nějaká proradná krysa zajisti pořádek a bezpečnost? Že nějací neschopni šašci ve vládě zachrání alespoň základy našeho sociálního a finančního systému před úplným rozvratem?

Neměli bychom si už konečně uvědomit, že řeč už nemusí být o tom, kolik budeme v zimě nosit svetrů. Ale možná i o naší ekonomické a třeba i fyzické existenci. Že už prostě může jít opravdu do tuhého?

0 0
možnosti
DM

D22a44n71i74e55l 31M17a20c81h

27. 11. 2022 14:03

Jestli ještě máte na koupi lana, jděte si to hodit.

0 0
možnosti
Foto

Sametovou revoluci jsem přivítala, devádesátky byly neobyčejně svobodné a šťastné období. To ale neznamená, že jsem za socialismu nebyla šťastná, že jsem neměla přátele, že jsem se nebavila a neprožívala krásné chvíle. Dětství, studium, lásky, svatba, radost z každé koupené židle, narození dětí. Dnes tady mnozí diskutéři přiznávají, jak spolutvořili socialismus a to všichni nešťastní, frustrovaní, bez budoucnosti. Divím se, že jste to přežili. Zůstalo vám to dosud. Ten život je ale trápení.

0 0
možnosti
RN

Ještě že jsme nenarodili v Africe ... Zaplať pánbůh za to.

0 0
možnosti
EN

E30v89a 28N33o75v66o47t22n13y

27. 11. 2022 13:54

Ne, Pavlo, proto se o ty hroby postarat nechci. Pokud jde o meho otce, muj pocit viny za to, ze tam zustal sam ( sam nebyl, mel sourozence a dobre lidi kolem sebe), sel daleko. Zvali jsme ho sem kazdy rok na pul roku z roku. Sjezdili jsme s nim nejen povestnopu Niagaru, ale temer cele vychodni pobrezi. Moc se mu libil New England, ten jsme s nim, vcetne nadhernych plazi, projeli cely. Muj muz a muj manzel byli dvojka sehrana a meli se hodne radi. Skoro jakoby muj otec Pavla adotoval. Muj muz ztratil otce ve dvanacti a muj otec byl jeho druhy otec. Rozumeli si ve vsem. A tak nam nesmirne zalezlo na tom, aby tam samotou netrpel a on to tu s nami prozival velmi pozitivne. Dokonce nam pravidelne rikal, decka, dobre jste udelaly, vy tady zijete daleko vic spolu nez jste zili tak zvane doma.

Vzdy kdyz otec od nas odjizdel, nasi zdejsi pribuzni konstatovali, ze vypada jako po pobytu v nejlepsim sanatoriu. Mel perfektni zivotospravu, dostatek vitaminu, pobyt u more plus stesti, ze je se svyma "deckama" a ze se vsichni mame radi. Kdyz byl doma, dostaval pravidelne vitaminy a cokoliv potreboval.

Takze nejde o ty hroby i kdy o ty jde na konci taky. A nebudte zla, to Vam neslusi. Jestli tohle zavinil p. Sember svym prohlasenim, ze jsem ja o Va neco snad rekla, tak nerekla. Rekl to uplne nekdo jiny, ale presto se mozna podarilo udelat mi nepritele.

0 0
možnosti
Foto

"Suverénní Ukrajiny je zapotřebí k tomu, aby Rusko nepředstavovalo pro Evropu hrozbu, uvedl maďarský premiér Viktor Orbán."

Tak již zbývá jen putinovský kolaborant Klaus a Okamura, jářku, nebo co.

0 0
možnosti
VM

Což se současným vedením,

není možné.

0 0
možnosti
EN

E50v84a 60N81o47v92o87t44n93y

27. 11. 2022 13:41

No až babi s dědou nemohli chodit, tak jsme se o ně staraly já a moje sestřenice. Protože babi s dědou měli tu smůlu, že jim velice mladé zemřely všechny tři dcery včetně mé máti a tety, tedy matky sestřenice. A tedy já ani sestřenice jsme se nikdy neodhodlaly k emigraci a nechat tady babi a dědu samotné, resp. na hrbu jen jedné z nás.

U vás to bylo trochu jinak, ale zato se chcete postarat o ty hroby.

reagovat

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz