16.10.2021 | Svátek má Havel


Budou volby, co vy na to?

1.7.2021

Tento slogan stojí v záhlaví letáku, který mi vrazili milí mladí lidé do ruky. Pak se tam konstatuje, že žádná strana není ideální. S tím se dokážu ztotožnit. Ale druhá část věty je problematičtější: tentokrát je snadnější si vybrat. 

S tím bych polemizoval, nicméně leták nabízí argument. Jde prý o to, aby v zemi nastala změna a tu zajistí koalice Piráti a Starostové a koalice Spolu. Tyto koalice, píše leták, se veřejně zavázaly, že nedopustí ovlivňování veřejných médií ze strany politiků, dále zajistí, aby soudy měřily každému stejným metrem, a odmítnou jakoukoli vládní spolupráci ANO, extremisty a komunisty. Další vysvětlení je na www.volimzmenu.cz.

Na téhle stránce se dostanete do chatroomu Facebooku a uvítá vás tam, sympa dívčina jménem Hanka. Dívčina vece:

Jsem Hanka. No a tady to je takovej bezpečnej prostor, abysme se mohli pobavit o politice. To je totiž často téma na hraně i mezi nejbližšíma lidma. Tady se o politice a volbách můžeš místo toho pobavit se známýma osobnostma. A to je super! Skoro všichni to jsou herci nebo herečky. Myslím, že je budeš znát.?? Nejdřív se tě ale zeptám na pár otázek, ať vím, za kým tě poslat. S ním probereš to, co by tě mohlo zajímat.

Takto jsem se dostal na automatizovaného herce Karla Zimu. A následuje automatizovaný dialog s Karlem Zimou na politické téma. Karel Zima mi vysvětlil, že současná vláda dělá všechno špatně a že nastal čas pro změnu. Na ručně psanou otázku, koho mám volit, automat neodpověděl. Výčet kiksů sociální demokracie mě po pátém kiksu přestal bavit a z chatroomu jsem utekl.

Ne, nepošklebuju se, je to nápad, předpokládám že pochází z hájemství Pirátů a funguje to docela dobře. Jen mi vrtá ta teze, že je letos jednoduché si vybrat, jelikož stačí volit jednu nebo druhou koalici a jelikož chtějí totéž, tedy změnu, je to jedno. V tomto pojetí tedy máme bipartijní systém zlých proti hodným. Zlí jsou ti u vlády a proti nim jsou hodní. Stranou pak stojí ještě zlejší.

Netuším, do jaké mír je to oficiální strategie. Paradoxně ovšem ta idea chceme změnu podporuje Babišovu tezi, že opoblok nemá kromě Antibabiše žádný jiný program.

Tolik tedy moje úvahy nad jedním letáčkem a jednou webovou stránkou. Jedna webovka volby nedělá, mávněme nad tím rukou. Ale že je dnes jednoduché si vybrat, to není, opravdu není pravda, v tom je letáček vedle jak ta jedle.

Ostatně soudím souhlasně s Milošem Zemanem, že ty údajné koalice jsou podfuk na voličích. Kdyby ty partaje šly důstojně do voleb každá za sebe, pak ano, pak bych věděl koho volit. Takhle ale Fialu zahaleného do sukně Pekarové volit nedokážu.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.