Neviditelný pes

Bude sčítání lidu

23.7.2020

Abychom se nenudili, příští rok vypukne sčítání lidu. Zábava nastane hlavně pro rozumprdy a kverulanty, ti dostanou rozsáhlou hrací plochu k rozehrání námitek proti nehoráznému útoku na osobní integritu. 

Poslední sčítání bylo v roce 2011 a tam jsme si kverulace užili víc než dost. Zábava byla o to výživnější, že stát jaksi sčítání nezvládl bez ztráty kytičky.

Otázek bude jen 23. Lituju, že odpadl dotaz na víru, já coby regulérní křtěnec s křestním listem Böhmen und Mähren s kolonkou Lože: Manželské (jsem červnový a rodiče se brali předešlého roku v prosinci) jsem tam psal katolík, abych držel basu s upadajícím podnikem řízeným poturčenci typu Halíka a papeže Františka. Toto tentokrát nebude, a smíškové přijdou o možnost napsat příslušnost k víře rytířů Jedi z Hvězdných válek. Taky už se nebudeme chlubit koupelnou a kohoutkem s teplou vodou.

Stát se ale bude ptát na pohlaví. Že prý se tentokrát bude čerpat z registrů, a tedy ze záznamů, které o nás stát vede. Řekl bych, že stát ví, jestli jsem chlapeček, nebo holčička, už proto, že mám za sebou tehdy ještě povinnou vojenskou službu a ta pro holčičky nebyla. Třeba je to kolonka pro majitele fluidních pohlaví. Potěšující zpráva je, že budeme moci vyplňovat po internetu ve větší míře než posledně.

Snad se v roce 2031 dočkáme, že se nebude vyplňovat nic, protože stát o nás stejně všechno ví. Jenže v tom má bordel, údaje nedovede vytěžit, takže to chce od nás, aby výsledky založil a měl v nich bordel, který nedokáže vytěžit.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek