22.6.2021 | Svátek má Pavla


Boj ministra Ratha

29.12.2005

Po Novém roce se můžeme těšit na další kolo. V ordinacích se objeví plakátky. Bude na nich napsáno, že pan doktor některé léky nesmí vinou ministerstva, najmě ministra Ratha a přeneseně i premiéra Paroubka, předepsat. Životně důležité léky se budou moci předepsat vždycky, brání se ministerstvo. Jenže, co je to životně důležitý lék? Bude na to vyhláška, která by to stanovila?

Je těžké se v tom vyznat. Ministerstvo má jistě pravdu, že se s léky masivně plýtvá a je určitě pravda, že mnozí lékaři předepisují bezhlavě, protože to "z jejich kapsy nejde" - zmiňují se o vlastní kapse ve zmíněném letáku. Zdá se tedy, že ministerstvo s Rathem v čele usiluje o dobrou věc. Nenechme se zmýlit tím, že média jsou většinově proti - jde o příjemně opoziční postoj, který nic nestojí a čtenáři / diváci / posluchači jsou rádi, když "jim to pan redaktor nandal". Být v opozici ale automaticky neznamená, že hájím dobrou věc.

Ministr Rath bezpochyby vede zápas. Jedno je ale jisté - velmi zanedbává jednu frontu, která je možná ta nejdůležitější jak pro něho osobně, tak pro ministerstvo a hlavně - pro stav zdravotní péče. Zanedbává komunikaci s veřejností. Zanedbává, to je slabé slovo. On na komunikaci z vysoka kašle. Zatím to totiž vypadá tak, že se snaží nemocnou veřejnost o něco připravit: o nemocnice, o léky. To se samozřejmě obrátí proti němu. On by se měl aspoň pokusit lidi přesvědčit, že vede tažení v jejich prospěch. Jinak dopadne stejně, jako zatím všichni jeho předchůdci, zboulovaný a vykopnutý, a kára zdravotnictví se povleče blátivou cestou dál.TESTOVÁNÍ: Získejte jeden z 80 lahodných balíčků NATURNES BIO
TESTOVÁNÍ: Získejte jeden z 80 lahodných balíčků NATURNES BIO

Rozdáváme lahodné balíčky prémiových dětských příkrmů NaturNes BIO. Jsou plné dobrot z kvalitních surovin z?ekologického zemědělství, které se...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.