13.4.2021 | Svátek má Aleš


Diskuse k článku

Body pro Evropskou komisi

Bylo by to skvělé, kdyby to takto fungovalo. Komise zajistila 300 milionů dávek vyvíjené vakcíny pro unijní země. Naopak by bylo krajně nevhodné, kdyby se jednotlivé státy předháněly a přeplácely vakcíny pro občany svých zemí. I to se samozřejmě děje a bylo by divné, kdyby se to nedělo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Kotaz 1.8.2020 6:07

Zpovykovanost má přednost.

H. Kotaz 1.8.2020 6:06

Moc do toho nechybí.

J. Dvořák 1.8.2020 5:59

EU nemine žádnou příležitost jak vydírat své (neposlušné) členy. Nerad bych se dočkat situace kdybychom v oblasti přežití byli závislí na vedení EU.

E. Chrapek 1.8.2020 5:41

Jen nějak nechápu, co měl ten vymyšlený týpek teoreticky udělat. Představme si, že mu sama řekla, že je jí blbě, nebo někdo mu řekl, že je jí blbě, nebo si sám všiml, že se slečna potí a pokašlává. To ji měl vyhodit? Nabonzovat ochrance? Rozhlásit to do davu? Zavolat na policii?

K. Blahůrek 1.8.2020 5:23

Místo nafty radši ropa:-)

K. Blahůrek 1.8.2020 5:18

Pokud Rusové vakcínu vyvinou - což jim ze srdce přeju , rozhodně nikdo škemrat nebude. Rusové jsou zdatní obchodníci a budou prodávat možná líp než Číňani roušky.

Ale i to jim přeju : měli by potvrdit, že nejsou až takoví omezenci , kteří uměj prodávat jen to, k čemu přišli tak nějak mírnyxtýrnyx ( nafta, plyn, dřevo atd.) a konečně zase něco po čase vymáčknou ze svý palice. Ne jen ty svoje kalašnikovy a stíhačky.

R. Vacek 1.8.2020 5:15

Vakcínu od Rusů nám předobjednali pražští radní svým napravováním dějin. A u Číňanů opět pražští politici spolu se senátory svou nápravou vztahů s Taiwanem.

A i pro tuto od francouzské firmy by mohli něco pozitivního udělat a zastat se třeba baskitských bojovníků za samostatnost.:-)

H. Kotaz 1.8.2020 5:10

Tak jest.

A nejen komise, ale celej ten pojízdnej cirkus v Bruseli, s celým zázemím..

H. Kotaz 1.8.2020 5:07

;-D !!

H. Kotaz 1.8.2020 5:05

:-) R^

H. Kotaz 1.8.2020 5:04

A je nutné sesílka si udržet co nejdéle.

M. Matura 1.8.2020 4:03

EK pochopila, že slibem nikoho nezarmoutí a o chvíli si prodlouží naději, že bude i k něčemu užitečná.

P. Boublíková 1.8.2020 3:15

Inu, dnes se úvodník nezdařil velmi silně.

Jen doufám, že objednávka neexistující vakcíny není závazná natolik, aby bránila členským zemím eu v nákupu existující vakcíny, jakmile budou dokončeny klinické studie (asi tři nebo čtyři firmy již testují ve větším měřítku).

Nedivila bych se, kdybychom nakonec škemrali o vakcínu u Rusů, ačkoliv na Mars se jen tak nedostanou, jak psal pan Neff též velmi výstižně včera. Je otázka, zda nám poplynou nějaké výhody z výroby vakcíny americkou firmou u nás - v českém provozu se totiž bude vyrábět jen antigen, adjuvans dodá Finsko a celé se to bude kompletovat, plnit do ampulí a balit do krabiček v Německu na nějaké jejich extra obří lince.

P. Hatina 1.8.2020 2:33

Když už tedy mluvíme o té kritice a iniciativě. Zrovna nedávno hráli v rádiu ten prastarý song Vládi Mišíka

"..Řekl jsem jí: Dobrá, nic se neděje Dejte mi tedy za korunu víry Osminku citu, láhev naděje

A ona řekla: Musíte stát frontu, A fronta vedla cik-cak za hory A potom dál, až někam k horizontu A všichni chtěli jenom brambory."

On se zase ten svět, ani EU, ani lidi v něm příliš nezměnil, po prvotním strachu z koronaviru.

Tedy, ne že by mnozí lidé nechtěli být lepší, ale Maslowova pyramida potřeb platí stejně pevně jako Pythagorova věta

F. Žůrek 1.8.2020 2:10

Dnes je svět propojen - takže třeba potom síť 5G přináší velký problém - bude tato síť americká nebo čínská? Toť světová otázka...

Končím, protože nevím, zda se lidé dokáží vůbec nějak domluvit...(EU již má brexit, že ano...)

J. Laurin 1.8.2020 2:07

...a když čtu některé komentáře tak si přeji aby Rusové byli úspěšnější... jak by to ten "west" ideologicky objasnil... mj. tuto zprávu píši z "nedůvěryhodného" zařízení čínské firmy Huawei.... dejte pozor aby se vám ten čokl nenakazil... máte ho vovočkovanýho?

J. Laurin 1.8.2020 1:55

Koukám, že Neff oslavuje EK za to, že porcuje medvěda, který ještě běhá po lese.... to je vrchol.... ale ne... já nechci nikoho urážet...

M. Horký 1.8.2020 1:14

Výborný vtip :)) JJ - Je moc příjemné, když se někdo pere mezi dveřma i za nás a my se pak tváříme, že jsme rádi, že je vše kultůrní, na výší a že i my jsme - pro jednou na vši - nádhera ;)).

Dáváme si ještě přednost - prosím pane Germáne, prosím pane Gale - až po vás (mlsně v té frontě kde se na každého dostane chvilenku posekáme) , však jsme si to dobře zařídili, není liž pravda? Však jsme všichni Evropané! :)

Tvl větší blbost jsem od Astona ještě nečetl :))

A ty šmejdi Brazliský, a Africký - ať chcípnou hlady a bez vakcíny k tomu :) ... Nebo jak. :)))

Nemluvě tedy o tom, že "zajistit si 300M Dávek" - Vakcíny, která ještě neexistuje a zatím se nevyrobila ani jedna a ještě za to sklidit potlesk ... z horní zapadlé Lhoty :) To je vítězství ducha nad hmotou .

Dobrý.

I. Kellner 1.8.2020 0:58

Spojené státy přijdou ještě s mnohými požadavky.

Jako třeba NS2.

No, je to poněkud směšný.

P. Novák 1.8.2020 0:39

Ale jako vazal Eagles úpí výživně. Takhle nějak se asi úpélo za Rakouska.

L. Novák 1.8.2020 0:30

Těžký je úděl blba, který nechápe podstatu problému Huawei, čínské firmy fungující v režimu komunistického totalitního státu.

L. Novák 1.8.2020 0:28

"Komise zajistila..."

Astone, Komise by byla nejužitečnější, kdyby vůbec nebyla.

J. Eagles 1.8.2020 0:26

Spojené státy přišly s novým vyděračským požadavkem. Česko nesmí při budování nové sítě 5G využívat

"nedůvěryhodná" zařízení čínské firmy Huawei a ZTE. Jako důvod uvádí, že od srpna platí pro americké ambasády zákaz používat komunikace s Washingtonem přes tato čínská zařízení. A tak české úřady budou zřejmě přinuceny vzdát se těchto moderních spojení a počkat až nám američané za pár let dodají nějaký svůj vlastní "slídící" aparát, aby americká ambasáda v Praze mohla v klidu bezpečně komunikovat. Těžký je úděl vazala ...