4.12.2023 | Svátek má Barbora


Blbé tričko, horší nápad

27.4.2006

Dolejšův soudruh Kováčik řekl kupříkladu, že pokud společnost bude tolerovat výrobu triček "zabij komunistu, posílíš mír", může být příště napaden kterýkoli politik. Slova jako "společnost" a "tolerovat" je třeba přeložit jako cenzura - a nedotknutelnost komunistů. Takže, nejen že neprojde zákaz komunistických symbolů a zákaz názvu strany, která kradla a vraždila, naopak, na stole bude požadavek její zvýšené ochrany?

Každé násilí na ulici i mimo ulici je zavrženíhodné. Bylo by dobré, kdyby policie pachatele odhalila, usvědčila a předala soudu - jako v každém takovém případě, kdy je občan ztlučen. Ať patří ke kterékoli politické straně, ať je to kdokoli. Cenzuru bych nechal ve skladu veteše. Tričko "zabij komunistu, posílíš mír" je bezesporu blbé. Komise zkoumající blbost triček je ještě blbější nápad.

Odvážný Železný
Vladimír Železný nechal vylepit volební billboardy své strany. Slibuje na nich "odvážné činy". Že ale má odvahu, on, za jehož odvážné činy daňoví poplatníci vysolili deset miliard. Člověk až nevěří, co všechno je možné, co všechno billboard snese.