Neviditelný pes

Blamáž na Hradě

20.3.2018

To je ale nepříjemné, oni toho Jie Ťien-minga opravdu vyhodili. Kancléř Vratislav Mynář a poradce Martin Nejedlý vážili cestu až do Šanghaje, aby se tam dozvěděli to, co mohli slyšet, kdyby se v papučích na nohách posadili do křesla a pustili si Českou televizi. 

Vyhodili chlapíka, kterého Miloš Zeman obřadně představil čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi a výslovně ho uvedl jako svého přítele. I to se vysílalo v České televizi. Je to opravdu zavrženíhodný podnik, ta Česká televize! Takhle dělat hlavě státu ostudu! Oni dokonce ukázali, jak se prezident Si tvářil, když mu Zeman toho chlapíka prezentoval coby svého přítele.

No a kdyby Česká televize ještě odvysílala servilní dopis Miloši Zemanovi do Kremlu ke zvolení Vladimíra Putina, pak už by byl opravdu z ostudy pytel.

Ano, toto je ironie. Nicméně že Zeman poslal servilní dopis daleko nad rámec protokolární povinnosti, to je holý smutný fakt. Což se stalo v době, kdy i unijní šéfová na zahraničí exkomunistka Federica Mogherini dává najevo krajní nelibost nad tím, že Rusové vysílají vrahy vyzbrojené nervovým plynem na britské území.

O stávkujících studentech

Půvabný je nápad Václava Klause mladšího, aby studenti stávkovali, ale ne ve škole. Ta představa je asi taková, že budou stávkovat o sobotách a nedělích a ve všední den, až zazvoní zvonek. Nápad je to, jak řečeno, půvabný, nicméně asi nerealizovatelný. Ke studentské letoře revolta patří. Mladí revolucionáři, staří hofráti, říkávalo se za stařičkého mocnáře. Kárat mládež za horkost hlav sice můžeme, praktického významu to nemá. Mládež k revolučnění tíhne a stávkování je rozhodně zábavnější činnost než výuka.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek