Neviditelný pes

Bartošovo trápení s muslimskou Evropou

24.9.2021

Celé je to nesmysl a souvisí to se soudobou nechutnou módou. Ta spočívá v tom, že čmuchalové rejdí v archivech kde čeho a tahají na světlo to, co někdo v nějakém kontextu před iks lety plácnul. Ivan Bartoš si jistě nepřeje mít muslimskou Evropu, jenže v důsledku téhle krysí praxe se musí hájit. 

Naposledy v rádiu Impuls se kál a aby to bylo věrohodnější, názor mu změnila situace ve Francii a Německu. Na toho, kdo chtěl volit Piráty, to nemá vliv, na toho kdo je nechtěl volit, taky ne. Je to nulový problém.

Jako ostatně skoro všechno, co se v předvolebních debatách propírá. Hlavní téma chybí – brutální zdražování energií s dopadem na celoživotní praxi. A to se bavíme o elektřině a nevíme, co je pravdy na tom, že Německo zdraží v první vlně benzín o osmnáct korun na litr. To ale je téma… příštích voleb.

Věru nejsem sám, kdo na absenci tohoto zásadního tématu upozorňuje. Střízlivě uváženo,takzvané řešení přesahuje hranice českého politického prostoru. Vlna zdražování a z ní plynoucího nedostatku a v krajních polohách bídy je důsledek politického rozhodnutí. Bránit se nemůže jedna česká politická strana, jedna koalice, dokonce ani jeden stát. Možná, že blížící se problémy a z nich nutně plynoucí nepokoje uspíší konstituci středoevropského bloku. Debatuje se o něm stále častěji. Česko do něho nemůže uvést mikromanažer s máslem na hlavě, to je jasné. Bezprostředně po těchto volbách dojde k velkému politickému tříbení mezi stranami a hlavně uvnitř stran. Je to doba pro výběr nové garnitury vůdčích osobností – nebojím se přirovnání k přelomové době na začátku devadesátých let. 

Evropa v té podobě, v jaké dožívá dnes, nemůže Zelený úděl přežít. Přitom Evropská unie nerovná se Zelený úděl a Timmermans. Evropská unie je a může být nadále prostředí pro rozvoj prosperity celého kontinentu – včetně jeho životního prostředí. Právě životní prostředí je navýsost konzervativní téma a bohužel se ho zmocnili levičáci typu Timmermanse: to je zásadní téma naší doby.

Bartoš a jeho muslimská Evropa je pitomost a nemá smysl se tím zabývat.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek