25.10.2020 | Svátek má Beáta


Babiš v Bruselu

16.10.2020

Až 182 miliard by mohlo Česko získat z unijních fondů krizové pomoci. Premiér Andrej Babiš předal v Bruselu Ursule von der Leyen hrubou verzi plánu, jak s penězi naložit. Finální podoba by měla být hotová do konce dubna. 

Sama Ursula pak odešla ze summitu lídrů sedmadvacítky, protože se dopoledne setkala s pozitivně testovaným. 

Detaily neznáme, podle Babišova sdělení jde o digitalizaci, transformaci na nízkouhlíkovou ekonomiku, digitální vzdělávání a rekvalifikaci. Když vezmeme v úvahu tsunami úpadků, která se zvedá zdaleka nejen v naší zemi, pak všechny ty řeči o klimaticky čistých technologiích, zvyšování energetické účinnosti budov, rychlých datových sítích, cloudových úložištích a informatice ve školách znějí jako zpěvy z nějakého vzdáleného světa na nebesích.

Andrej Babiš se bude muset hodně snažit, aby nepozlobil paní von der Leyen a zároveň aby doma vyvolal zdání, že stojí za svými silnými slovy, že český průmysl uhájí před zelenými nesmysly Bruselu. Kdybych se zasnil a vymyslel pohádku se šťastným koncem, pak bych dětem vyprávěl, že český plán bude postaven na dvou nových blocích v Temelíně, který pak bude sloužit jako záložní zdroj bezuhlíkové elektřiny pro Rakousko a Německo, až se jim budou hroutit sítě živené soláry a větrníky. Ale tahle pohádka v Babišově projektu stoprocentně není.

To by paní von der Leyen nevzdálili z jednání kvůli setkání s koronistou. To by ji rovnou odvezla houkačka, protože by ji trefil šlak.

Aston Ondřej Neff


Hledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu
Hledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu

Když se řekne Sunar, co se vám jako první vybaví? Chutné sušené mléko? Není se čemu divit. Sunar a jeho kojenecká výživa tu je pro naše miminka už...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.