27.9.2020 | Svátek má Jonáš


Diskuse k článku

Až do hořkého konce

Je ovšem otázka, zda konec bude tak hořký, jak hořce vypadá a jak to všechno dopadne. Jde o angažmá ČSSD ve vládě Andreje Babiše. V neděli se k tomu v televizi vyjádřil místopředseda strany Roman Onderka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vandas 17.6.2019 21:26

Re: Je suis Boublíková. :-):-):-)

Jasněéé. Musíme potřít tmáře všeho druhu. :-):-):-)

J. Schořík 17.6.2019 21:31

Re: Je suis Boublíková. :-):-):-)

A čím se potřete? Navrhuju olivový olej, prý je to super :).

J. Schořík 17.6.2019 21:36

Re: Je suis Boublíková. :-):-):-)

V biokvalitě samozřejmě..

J. Vobr 17.6.2019 20:24

LAZÁREK,TOHLE JE OLDOVO KRMENÍ

Applaws - ultraprémiová krmiva bez obilovin

Všichni milujeme své mazlíčky a chceme jim dávat to nejlepší. A není důležité, jestli je náš pejsek malý či velký, výstavní šampión nebo adoptovaný voříšek. Nezáleží na tom, zda je naše kočka ušlechtilá krasavice nebo jen "vesnická Micka". Za svou bezmeznou lásku si všichni zaslouží, abyste jim vybrali opravdu zdravé, chutné a kvalitní krmivo. My jsme vsadili na Applaws. Proč?

Applaws vyrábí 100% přírodní krmiva, která obsahují pouze kvalitní maso, zeleninu a bylinky. Celý sortiment krmiv je založen na kvalitě použitých surovin. Krmiva neobsahují obiloviny, vedlejší živočišné produkty, sójovou bílkovinu, barviva, konzervanty ani dochucovadla. Použité kuřecí maso pochází z chovů, v nichž jsou kuřata krmena přirozeně bez přidaných hormonů a antibiotik, ryby jsou loveny ve volné přírodě způsobem neohrožujícím delfíny.

Applaws vyrábí jednak široký sortiment velmi kvalitních konzerv, paštik a kapsiček pro psy i kočky, kterými zdravě zpestříte jídelníček svého čtyřnohého mlsounka, ale především granule špičkové kvality. Holistické granule Applaws ultraprémiové kvality jsou dováženy z Velké Británie. Díky své bezobilné receptuře, vysokému obsahu masa, surovinám potravinářské kvality a šetrné technologii výroby patří Applaws ke krmivům nejvyšší kvality jak na českém trhu, tak i ve světě.

S. Lazárek 17.6.2019 20:25

A ty kremrole s čokoškou, ty jsou taky od Applaws

ty pako?

J. Vobr 17.6.2019 20:33

Re: A ty kremrole s čokoškou, ty jsou taky od Applaws

Olda je mlsoun, loudil. Kdybych mu nedal kousíček ochutnat, tak by se urazil !!!

Konzervy jí jen když mu to dáváme na vidličku.Ale takových úchylů je nás víc ... řada se jich dobrovolně přiznala.

Labradoři jsou inkarnovaní lidé !!!

:-)))

S. Lazárek 17.6.2019 20:38

Re: A ty kremrole s čokoškou, ty jsou taky od Applaws

Seš inkarnovanej moula.

P. Vandas 17.6.2019 20:28

Re: LAZÁREK,TOHLE JE OLDOVO KRMENÍ

Tedy to jsem v šoku. Takové dobroty nedávám, ani vlastním vnoučatům. :-):-):-)

J. Fialová 17.6.2019 21:05

Re: LAZÁREK,TOHLE JE OLDOVO KRMENÍ

Zkuste juknout na BARF - přirozená strava. (A když už granule, tak granule lisované za studena.)

J. Vobr 17.6.2019 21:29

Re: LAZÁREK,TOHLE JE OLDOVO KRMENÍ

Zkusíme !!!

J. Schořík 17.6.2019 20:19

Paní Boublíková

považuji za mimořádně srandovní, když kvůli tomu, že jste se účastnila na podvodech na AV šmahem shazujete shrnutí tisíců článků. Ne každý to dělal jako Vy a Váš šéf. Ty články klimatologů konečně nejsou ani z jedné země, natož malé..

A jen dodám že jsem nikde nenapsal že jste "blbá úča". Poklud mám nicméně někomu věřit ve věci klimatu, tak to bude spíš celosvětvoý konsensus klimatologů než učitelka (ač vysokoškolská) chemie - ač vidíme, že máte podporu kdysiprogramátorky a architekta/umělce/kšeftsmana.. Není na tom nic podivného, prostě mi přijde logické věřit jim a nikoliv Vám (a Jaklovi, Klausovi, Kremlíkovi a Matuškovi) :). Konečně stejně jako u novičoku..

S. Lazárek 17.6.2019 20:24

Re: Paní Boublíková

Na Protiproudu taky Magdalena Dobromila Peprná píše, že třeba mamografie je nebezpečná a důvěřivé pacientky spíš zabíjí, než jim pomáhá, protože někteří jiní vědci.....to nemá význam, to je furt dokola.

R. Neveselý 17.6.2019 20:26

Re: Paní Boublíková

jo, to souhlasí

J. Vobr 17.6.2019 20:27

NO,NASADILA TI ČEPICU...

... ne,že ne !!!

Tu-ááá.

J. Anděl 17.6.2019 20:30

Re: Paní Boublíková

Zrovna je na idnes článek o nějakém chemikovi, co se podílel na podvodech :-).

Já si myslím, že má paní Boublíková pravdu. Ale ty taky. Protože nutno srovnávat srovnatelné skupiny a obecnou kontrolní skupinu. I v obecné kontrolní skupině jsou podvodníci, fanatici, lháři. I mezi politiky s nějakou, třeba klimaskeptickou nebo opačnou, agendou. A když tyhle skupiny srovnáš, v konečném součtu z toho odborníci nevyjdou úplně mizerně, takže s určitou rezervou bych je taky bral v potaz :-)

Ještě jedna věc: málokdy se ve veřejné debatě diskutují skutečně surová data. Spíš už se jedou zkratky, hesla. Debatu vedou aktivisté, politici, laici, obchodníci. No a na odbornou debatu bych stejně neměl :-)

J. Anděl 17.6.2019 20:44

Re: Paní Boublíková

Shodou okolností v tom článku taky figurují zmanipulované grafy.

Ovšem jak se v článku dále píše, je to účelofka.

J. Schořík 17.6.2019 20:56

Re: Paní Boublíková

Já si Jindro jen zcela otevřeně přiznávám, že ani globální oteplování ani třeba případ novičok s mou hlavou, mým časem a mými informacemi nerozklíčuju. A tím pádem mi nezbývá než se na někoho spolehnout. A při tom spolehnutí dám holt přednost těm odborníkům v té problematice - třeba tady je to pěkně (už jsem dával) https://iopscience.iop.org/article/10.1088/1748-9326/11/4/048002/meta.

Chápu že existují jiní zjevně geniální lidé, kteří jsou bez jakýchkoliv pořádných dat nebo znalostí v oboru mít jasný a silný vlastní názor, ale holt k nim nepatřím. ASi je to ode mne jen závist - přece jen místní duo chemiček bez uzardění řeší mezionárodní špionské kauzy a nebo s úžasnou lehkostí odhalují celosvětové masivní spiknutí klimatologů :)).

S. Lazárek 17.6.2019 21:00

Re: Paní Boublíková

A v tom je jádro pudla.

J. Anděl 17.6.2019 21:18

Re: Paní Boublíková

Tak já to mám dost podobně. Když píšeš - nezbývá mi, než se na někoho spolehnout: ano, to vidím taky. Ale nechce se mi úplně spoléhat. Tak si nechávám trochu rezervu. Toť vše.

Druhá věc - když jsme se s Janou níže bavili, že každý může začít sám u sebe - i s tím souhlasím a s lecčím jsem pozvolna ochoten a schopen začít. A to i navzdory tomu, že si nemyslím, že to bude mít zásadní celoplanetární efekt.

Poslední bod: u svých rodičů či jejich vrstevníků jsem viděl a vidím, že mohou jít jen k určitému bodu. Já jdu snáze o pár kroků dál, ale i já a moje generace bude mít někde zeď, přes kterou se ve většině nepřeškrábem.

Jestli (kdybychom) jsme na tom tak špatně, že budeme starce a stařenky s holí a olámanými nehty hnát přes vysokou zeď, tak to snad radši ať vymřeme ;-).

P. Boublíková 17.6.2019 21:24

Re: Paní Boublíková

To jste špatně pochopil, pane Schoříku. Můj šéf vědomě nepodváděl,on byl totiž naprosto pevně přesvědčený o tom, jak má vypadat ten správný výsledek. A že si z výsledků svých spolupracovníků vybral to, co se mu líbí, a ignoroval ostatní - tomu říkáte z mé strany účast na podvodu?

J. Schořík 17.6.2019 21:30

Re: Paní Boublíková

Ano. Tohle jste použila jako argument kteý znevěrohodňuje celu vědeckou komunitu. Nevšimla jste si? A nepsala jste si že si vybíral z výsledků, psala jste že jste 10x opakovali měření dokud to nevyšlo.

To je prostě podvod.

P. Boublíková 17.6.2019 21:47

Re: Paní Boublíková

Každý pokus se opakuje několikrát a pokud nevychází stejně, musí se najít chyba. Podle šéfa ovšem byla chyba "někde" u těch výsledků, které neodpovídaly jeho představám.

Ale fakt si nemyslím, že by výběr těch "správných" či snad lépe řečeno předpokládaných výsledků bylo něco unikátního, každý se snaží (třeba i podvědomě) potvrdit si svoje představy...

Ono se to dost těžko vysvětluje někomu, kdo v experimentálním oboru nikdy nepracoval. Na jedné straně volíte zbytečně silná slova, na druhé straně máte jakousi falešnou představu o tom, že věda je pravda a nic než pravda... není tomu tak. Věda jsou i omyly, někdy i lži a podvody.

J. Schořík 17.6.2019 22:29

Re: Paní Boublíková

To je mi jasné. Ač jsem nikdy nepracoval v experimentálním oboru. Ale z tohoto důvodu zpochybňovat jednoznačný konsensus z tisíců článků je směšné. Tož tak.

S. Lazárek 17.6.2019 20:18

Dokud IVK neodvolá fatvu na existenci GO

bude to tu vypadat pořád stejně....:-)

J. Anděl 17.6.2019 20:52

Re: Dokud IVK neodvolá fatvu na existenci GO

Potom taky :-P

V. Čermák 17.6.2019 20:17

Gréta jako fiktivní mrtvý student Šmíd.

Gréta je loutka, ale pořád víc, než neexistující mrtvý. Oba dva jsou ale katalyzátory nějaké důležité změny. Něco se asi brzy stane...

J. Václavíková 17.6.2019 20:17

Re: Gréta jako fiktivní mrtvý student Šmíd.

A vy mi připadáte jako papoušek.

R. Neveselý 17.6.2019 20:16

Problematiku klimatu může objasnit

na základě své teorie pouze Janyška, vulgo Kajan. Dokonce i problematiku klimakteria! Doufám, že nás nenechá tápat :-))

P. Vandas 17.6.2019 20:20

Re: Problematiku klimatu může objasnit

Souhlas. Bez stanoviska největšícho vědce Kajana,nelze zaujímat definitivní postoje.:-):-):-)

J. Václavíková 17.6.2019 19:21

Greta znova na tapetě.

Pro zarytě věřící klimaskeptiky je to zřejmě zbytečné, ale pokud má někdo zájem podívat se, jak se teplota měnila v průběhu 20 000 let a jak teď vystřelila mimo obvyklé rámce, ať se podívá na tento polopatický graf. A zvlášť doporučuji udělat si extrapolaci toho, kam by podle dřívějšího průběhu měla teplota mířit:

https://a2larm.cz/2017/10/casova-osa-vyvoje-teploty-na-zemi/