17.8.2022 | Svátek má Petra


Diskuse k článku

Ať přestane I Čong-uk žvanit

"Virus ptačí chřipky zatím nemá lidský kmen," řekl generální ředitel WHO I Čong-uk, ale dodal, že se to blíží. Čteme o tom ve zprávě, že švýcarský Roche zvýší výrobu léku Tamiflu proti ptačí chřipce. Co dodat k informaci, že Roche uvedl, že jedná s dalšími výrobci léčiv a vládami, aby mohl výrobu Tamiflu zvýšit. Preparát je považován za relativně nejúčinnější lék v případě přenosu ptačí chřipky na člověka. Ptačí chřipka nemá lidský kmen. V Asii prý umřelo 60 lidí, tím nás media krmí už tři neděle.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jura-p 8.11.2005 21:41

Kdysi na exkurzi ve Větřní jsme si všimli, že dělnice ten papír mezi ty dva železné válce urovnává rukou.

Trochu nás to vyděsilo a ptali se, co se proboha stane, když ji ten klandr nebo tak nějak se to jmenovalo tu ruku chytne. Provádějící řekl, že nic, že ty válce jsou poměrně hladké a teď to přijde, že si ta ruka pustí krev, takže to klouže a celou ruku to tudíž i s dělnicí nevcucne a že když cukne, tak příjde akorát o trochu kůže.
PeS 8.11.2005 21:35

2 Foundry

No ten náš bezpečák, co naštěstí má v hlavě mozek a ne paragrafy, to vždycky dává k lepšímu jako příklad poněkud kontraproduktivního školení...
Foundryman 8.11.2005 21:33

PeSi,

za dobu působení ve fabrikách jsem dospěl k poznání, že veškerý bezpečnostní předpisy jsou na prd tam, kde chybí zdravej rozum.
Šumavák 8.11.2005 21:37

Foundry, tam jich ovšem většina vzniká. (opomineme-li nově vzniklý státní úřad

pro zdravou a bezpečnou práci, vzniklý 1.7.2005 - či jak se to jmenuje).
jura-p 8.11.2005 21:32

Ve vojenské nemocnici mi sundali tu modrou sádru taky rozbruskou.

Akorát takovou doktorskou, malou cirkulárkou. Byla dokonce celá chromovaná. A bez podložního plechu. Akorát jsem musel držet a tou rukou nehýbat, což se asi koni těžko doporučuje.
PeS 8.11.2005 21:25

2 Foundry

No a to Ti musím říci oblíbenou historku našeho bezpečáka (už jsem jí snad jednou četl i literárně zpracovanou, tak možná znáš). Školení o bezpečnosti práce s elektrickým zařízenim - tzv. padesátka - pro stavební dělníky. No a hlavně jim tam bylo zdůrazněno, že když někdo se "chytí" něčeho pod napětím, že už se sám nepustí a jen se tam škube, a že je třeba ho nějakým nevodivým předmětem odtáhnout pryč, rozhodně ne rukou, protože pak by zachránce skončil stejně... No a zrovna když vycházeli z toho školení, ještě patřičně zblblí, naskytl se jim hezký obrázek - pomocný dělník stál opřen o míchačku a kopáním si oklepával bláto z holínek. Tak jeden z těch poněkud prostších školených okamžitě usoudil, že dotyčného "drží" elektrika, popadl lopatu a jedním švihem přerazil tomu dělníkovi obě ruce...
jhm 8.11.2005 21:17

šílenej business

Tohle bude kšeft hlavně pro distributory. Distributor má z léku 30% (přibližně). Loni jsem chtěl v lékárně Tamiflu. Jasně přijďte si odpoledne, mi řekli. Takže v lékárně ten lék málem ani neznali, a distributor si jel pro krabičku léku do Roche aby mi ho odpoledne prodal s touhle marží. Sami neměli na skladě ani krabičku.
Loni Roche údajně odepsalo celej sklad 10 000 balení á 1000 Kč. Letos totéž množství prodali za dva dni. No já bejt Roche tak to snad v Čechách ani na sklad neberu s touhle vyhlídkou. Tak kdo na tom vydělal?
 
Teď Roche pro změnu navýší výrobu na kolik set milionů balení ročně, protože vlády všech zemí hrozí porušením patentu když léku nebude dostatek (Indie patent asi poruší i tak). To je opravdu výbornej business. Máte představu kolik stojí vyvinout nový lék? Co udělají farmaceutické firmy když se jim nebudou vracet finance vražené do výzkumu? Nejspíš se transformují na neziskové společnosti. Jenom nevím co na to akcionáři.
PeS 8.11.2005 21:15

2 Rpuť

No já ho tam narval - úzkou špachtli. Tátovi pod sádru na ruce. A pak přišla ke slovu ta karboflexa, protože "kvůli pitomýmu sundání sádry přece nepůjdu do města k doktorovi, když to tadydle prořízneš a pak to takhle sikovkama odpáčíme, tak to máme za chvilku dole..." No, povidlo se. A bez vedlejšího zranění...
Foundryman 8.11.2005 21:15

S tou flexkou

jste mi připomněli jednu historku z výroby. Proletář na 6-metrových štaflích uřezával pod stropem flexkou starý potrubí a druhej proletář potřeboval ty štafle. Maličkostma, že na nich stojí chlap, se příliš nezatěžoval, prostě je popadl a šel. Ten horní proletář pochopitelně pustil flexku, která mu cestou dolů s sebou vzala montérky i část prádla, a chytl se za nejbližší handgrif po ruce - bylo to teplovodní potrubí. Pohled to byl úžasnej - u stropu visel chlap s holou prdelí a řval, ať ho sundaj, že mu hoří ruce. A pak se vykládá o krutejch podmínkách ve fabrikách - dyť si je ty lopaty organizujou samy.
Rpuť 8.11.2005 21:10

PeSi, plech tam nenarvete! Zkoušela jsem to.

Rpuť 8.11.2005 21:09

Šumaváku, ať to zkouším, jak to zkouším, do hrobu to s tou nádržkou nenarvu.

Leda snad postavit na desku a na pomník umístit splachovadlo.
Vida! Inovace! Zvláště nesympatické nebožtíky nasypat a spláchnout!
Tedy on i nějakej ten "božtík" by se našel...evokuje mi to Šťastného Jima /tu knihu!!!/... "a zácpavaje mu ústa toaletním papírem, tahal za splachovadlo..."
Šumavák 8.11.2005 21:22

Re:Ano, tato idea poskytuje dosud netušené možnosti úspory místa .

To by např.stačil jeden hrob pro "zasloužilé" členy vlády.... . A ty davy lidí, co by se pohřbů zúčastňovali....***** I když, pravda, ta paní , co si v závěti vymínila, že chce zpopelnit a rozptýlit v hospodě "Na růžku" to měla lépe vymyšlené.Když se jí notář ptal, "proč proboha, co je to za nesmysl?" tak mu řekla: "no , takhle mám jistotu, že mně starej nejméně dvakrát za tejden příde navštívit ! " :-))
Šumavák 8.11.2005 21:35

Fuj !!! davy by se samozřejmě zúčastňovaly,

PeS 8.11.2005 21:02

2 Šumavák

Jak tak koukám, cynická zvířata jsme oba... Jinak se přiznám, že ta rozbruska by mě napadla hned, ale asi bych přemýšlel, jak to zvíře uspat, nebo jinak zklidnit. Ono když se pod tu sádru něco podvlékne (kus plechu nebo tak něco), tak se při troše šikovnosti prakticky nemůže nic stát. Ale ta trocha šikovnosti je nutná a zákaz přístupu jakémukoli bezpečnostnímu technikovi do okruhu sta metrů nezbytný...
Šumavák 8.11.2005 21:12

Re: 2 Šumavák

No já vycházel z toho, že ta sádra byla podložená vatou, takže jak to přestalo prášit, tak ucuknout.Ale tej kobyle se to moc nelíbilo a 4 cm silnou fošnu dokázala přerazit jedním kopnutím....
Šumavák 8.11.2005 20:56

Rputi, nádržku lze doporučit jako "nadstandart" pro velmi nesympatické případy.

Neuklidní-li dědice , že passant už je v hajzlu, může ho za příplatek pro uklidnění ještě spláchnout. :-))
Rpuť 8.11.2005 20:53

PeSi, Vy zvíře:))))))

Rpuť 8.11.2005 20:52

Šumaváku, historka je to skvostná, oči ani přivírat nemusím, ještě mám

v živé paměti, jak jsem trnula hrůzou, že se prořežu sádrou a začnu řezat nohu. Ovšem rozbrus je ještě lepší:) Ovšem ta kobylka musela být neskutečně klidná, protože honit koně s rozbrusem, to by byl zážitek:)
P.S. Tu sanitární keramiku uvažujete včetně nádržky?
 
PeS 8.11.2005 20:52

2 Šumavák

No to je to, nač celou dobu narážím - to přece musím vědět, když jsem skoro "tamvodcaď". Takže stačí přidat jednu pec a jeden komín, na jedné straně tam strkat hlínu a nebožtíky a na druhý straně by padaly úhledně zkompletované "popelnice". No a když se náhodou počítač pokazí a nebožtík skončí v hajzlu, tak se to dá okecat jako hlubší smysl koloběhu života.
Šumavák 8.11.2005 20:32

PeSi, bacha, ta Rpuť to má zmáknuté ! V Bechyni je firma specialisovaná

na sanitární keramiku takže by stačilo jen dodávat ten dekl zjednodušený, bez otvoru. :-))
huhu 8.11.2005 20:15

díky za pandemii

si musí říkat Paroubek. Jinak by se tady meidálně dokola mlelo Krejčíř, Unipetrol, Rath či dnes tak aktuální pozemky ministra Zgarby....
Šumavák 8.11.2005 20:01

Ahoj Rpuťko, k tomu sundavání sádry mám pěknou historku ze života

Jedno (skoro)moje zvíře si na pětkrát zlomilo nohu. Já to pojaljako šumavský sedlák tj. totálně vyhladovět aby ta noha nesla co nejmenší váhu a nechat chodit s tím , že buď to přežije nebo ne. Horší, než že ho mám dát podle doporučení všech veterinářů hned zabít, to prostě nemohlo být.Po měsíci si rakouský majitel pozval rakouského specialistu, který rozhodl : sádrovat! Vymyslel k tomu spec. sádru s epoxypryskyřicemi.Dohodli jsme se, že můj veterinář bude účtovat práci a ten rakouský pouze tu sádru.Já měl ještě připomínku, že když na dva měsíce ty dva klouby znehybní, ochabnou svaly, srostou vazy a bude kulhat.Odpověď byla, že pak napíchne a znehybní ostatní klouby, takže žádné kulhání nebude vidět! No senza!Provedli jsme, můj veterinář vyúčtoval cestu, umrtvení a práci ca.750 Kč a ten rakouský jen sádru. Když jsem viděl účet, tak jsem dostal žlučníkový záchvat a celkový třes, protože si za tu sádru( kterou já bych dostal od známého primáře chirurgie/ neboť tam jsem stammgast/ za flanděru) řekl v přepočtu 9 000 Kč. A teď se dostávám k tomu, na co reaguji.Přišel čas to sundat! Rakouský pan doktor si k tomu přijel, dal mi do ruky takové speciální, chromované nůžky na stříhání té sádry a povídá: rozstřihejte to ! Já to zkusil a povídám : nejde to !On nato: musíte víc zabrat!**** Pan doktor trochu podcenil svaly vytrénované denním kydáním hnoje a já jsem zabral.V "nůžkách" chřuplo a byly na sračku rozlámané.Sádra s polymerem ovšem nenesla žádné stopy stříhání.Když jsem se ho ptal, jak to teda sundáme, sedl do auta a odjel.***Zavolal jsem svého veterináře, ten to omrkl a řekl že má stejné nůžky jako ten rakouský a že si je nenechá zničit.Sádra ovšem musela dolů. Zavřete oči a představte si, že abych to sundal, jsem to nakonec na té noze řezal rozbruskou!!!!Plnokrevné kobyle!!!Přežili jsme to oba. Kobyle pak rok trvalo než rozchodila ty ztuhlé klouby.Ať je Mysch rád, jsou i horší případy.
brouk 8.11.2005 20:31

Re: Ahoj Rpuťko, k tomu sundavání sádry mám pěknou historku ze života

Uz jsem se lek ze z toho vylezou rakusaci vitezne,a nebo aspon s odrenejma usima. Ale ty .nezklames.
jonáš 8.11.2005 20:35

Láskáá je láskáá

;-)
Šumavák 8.11.2005 20:38

Brouku, já toho doktora letos náhodou asi po deseti letech potkal

a ty zlomený kleště si okamžitě vybavil. :-))
Andy 8.11.2005 20:47

Re: Re: Ahoj Rpuťko, k tomu sundavání sádry mám pěknou historku ze života

no ale, kůň byl rakouskej a jak se pěkně uzdravil:) to je nátura. To by českej nevydržel. Tak nehudrej.
Šumavák 8.11.2005 20:52

Andy, kůň byl holandskej a trvalo mu to než se uzdravil o rok déle než českému.

Andy 8.11.2005 20:57

Re: Andy, kůň byl holandskej a trvalo mu to než se uzdravil o rok déle než českému.

no jo, Šumaváku, tak já se snažím zakecat a uhladit vaši urážku monarchie, a vy do toho takhle šlápnete. Tak ještě Holandsko- za trest nám vypoví dodávky kakaa a čím já budu sypat tiramisu, to nevím.
Šumavák 8.11.2005 21:04

Re: Re: Andy, no pak doporučuji smažené a drcené moučné červy....

sem čet někde recept na PvF.
Šumavák 8.11.2005 21:05

Re: Re: Re: Andy, no pak doporučuji smažené a drcené moučné červy....