5.10.2022 | Svátek má Eliška


Diskuse k článku

Ať přestane I Čong-uk žvanit

"Virus ptačí chřipky zatím nemá lidský kmen," řekl generální ředitel WHO I Čong-uk, ale dodal, že se to blíží. Čteme o tom ve zprávě, že švýcarský Roche zvýší výrobu léku Tamiflu proti ptačí chřipce. Co dodat k informaci, že Roche uvedl, že jedná s dalšími výrobci léčiv a vládami, aby mohl výrobu Tamiflu zvýšit. Preparát je považován za relativně nejúčinnější lék v případě přenosu ptačí chřipky na člověka. Ptačí chřipka nemá lidský kmen. V Asii prý umřelo 60 lidí, tím nás media krmí už tři neděle.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
www racek 8.11.2005 9:29

+

Andy 8.11.2005 9:19

DJ Chebe

umřít se dá jen jednou. Já holt nemám ty správný pudy sebezáchovy.
Ptačí chřipku nebagatelizuji, ale vzhledem k tomu, co čtu od našich představitelů- vakcíny, pokud budou, budou jen pro demokraticky zvolené představitele, nezbytné pro chod státu ( je tím míněn i například Špidla a Grebeníček?) a staré lidi, na jejichž adresu pořád bědujeme, že je jich moc-  nevím, zda má smysl vyvádět.
DJing cheb pako 8.11.2005 9:58

Andyo

no zapomnel jsem do stadnich volu pridat vase predstavenstvo, mea culpa ;-))) Nad temi snad nema moc cenu se rozcilovat, mi prijde zpovzdaleci.
 
Ale neffoun pokrikuje na sefa WHO, jako by to, ze mu pada sadrokarton na plesku nejak zazrakem infusovalo epidemiologicky doktorat s imunologickym postgradualem.
Rpuť 8.11.2005 9:10

Kozino a co státní správa udělala? Tedy krom té paniky?:)

Rpuť 8.11.2005 9:07

Olafe, nejspíš tím, že lidé jsou příliš líní, než aby měnili své zlozvyky:)

Je to stejné, jako kdyby někdo přestal chodit do hospody, protože mu přesunuli stůl od dveří k oknu. Ba jsou tu i takoví borci, co si dokonce "objednali guláš", prohlásili, že stejně nebude stát za nic a "šli zase domu".
Zajímavé je, že ve zvířetníku diskutujících neubylo. Jestli to nebude tím, že tam chodí lidé, co mají rádi zvířata a tady jich jen spousta zabíjela čas. Což vzhledem k denní hodině znamená, že se nám slavní ouřadové nuděj:)
Arccos 8.11.2005 8:56

nevim

Myslim si, ze je lepsi delat zbytecne pripravy, nez nedelat nic. Mozna je chripka jenom humbuk - a mozna neni. Ne, ze bych to lidstvu pral, ale docela by me zajimalo, jake by Aston delal nazorove piruety v pripade, ze pandemie propukne. Ale on uz by to nejak zvladl, stejne jako treba v pripade tunelu Mrazovka.
Kozina 8.11.2005 8:53

Nevěřící Tomáši

Běda podobným nevěřícím Tomášům, oni budou ale první, kteří budou psát v úvodnících, že státní správa zaspala, nic neudělala a vůbec, že úřednící jsou lempli. Kšeft to je ale to byl a je Penicilin taky, jako všechno
maYda 8.11.2005 8:56

Re: Nevěřící Tomáši

Kozino,
A VY proti tomu kšeftu snad protestujete, když na Vás skočí streptpkoková angína?
roman_02 8.11.2005 8:56

Re: Nevěřící Tomáši

Přesně tak. Něco podobného jsem chtěl napsat taky, předběh jsi mě :-)
Jura Jurax 8.11.2005 8:41

No,

v Brouku v mraveništi (scifisté znají) pravi Poutník-Sikorski, šéf Komkonu-2 (volně citováno): Ucítíme-li někde pach síry, můžeme diskutovat o fluktuaci molekul, ale jsme povinni učinit všechna opatření včetně výroby svěcené vody v průmyslovém měřítku. I kdyby nás někteří měli za směšné zpátečníky ...
Netřeba 8.11.2005 8:46

Re: No,

Ano, to je ono! Budeme průmyslově vyrábět svěcenou vodu (Tamiflu). Sice nás někteří budou považovat za zpátečníky nebo blázny, ale nevadí. Tedy, jaksi, mému kontu nevadí.
Jimmi 8.11.2005 9:12

Re: No,

"Brouk v mraveništi" je vynikající kniha. Tento citát jsem již zapomněl, budu si ji muset přečíst znova (teprve tak poosmé....)
olaf 8.11.2005 8:38

a co třeba tuhle poplašnou zprávu

Nekupujte drůbeží Bio maso - ptáci jsou chováni pod širým nebem kde riziko nákazy je o několik řádů vyšší. No a dopadne to tak, že Bio maso se přestanekupovat, výrobci zkrachují a zastřešené velkochovy si zamnou ruce. Mj. je smutné, jak se málo diskutuje na novém  NP. Čím to asi je Astone?
Zlý virus 8.11.2005 8:27

Jsem virolog

 něco o virech vím a ptačí chřipka mě nechává ledově klidným.....
Čumil 8.11.2005 8:27

Ale FUJ!

herdekbabka 8.11.2005 8:20

nop obávám se že tohleto je další rekord -

k úvodníku - jen 48 diskutací - to už nepamatuji hodně dlouho - a že už něco pamatuji hmm
Aleš P. 8.11.2005 8:13

K článku

S článkem naprosto souhlasím.
Na celé zeměkouli kde žije cca  6 miliard lidí zemřelo 60 lidí na nějakou chřipku.
Mnohem více lidí zemře za 2 měsíce na našich silnicích.
Spíše by tedy měli udělat očkování agresivních řidičů.
Ptačí chřipka je největší blbost století.
A ještě jedna věc,je zajímavé jak lidé úzkostlivě lpí na životě.
K 8.11.2005 7:53

omezené zdroje

pročpak nám aston necituje zprávu Světové banky, ta je mu politicky přece mnohem blíž, a která odhaduje počet mrtvých ve spojených státen na 100 až 200 tisíc !!!!!!!!!!!!!!!! mrtvých a škody na 550 mld. $
když se věnuje focení, tak alespoň nikoho neohrožuje, ale takhle šíří poplašné zprávy !!!
Andy 8.11.2005 7:52

A když už jsme u té chřipky, tak v IDnes napsaný článek

Čeští pacienti zatím vakcínu proti chřipce nedostanou. Ačkoliv hlavní český hygienik Michael Vít v polovině října slíbil, že objednaných 125 tisíc kusů očkovací látky bude k dispozici ke konci měsíce nebo v prvních listopadových dnech, nestalo se tak. "Od té doby se situace změnila a zahraniční dodavatelé teď hovoří spíš o druhé polovině listopadu," poopravuje původní informaci Vítova zástupkyně Sylvie Kvášová. Lékárníci se však obávají, že ani tento termín nebude konečný. "Pořád volám distributorům, kdy už to bude, ale nikdo nic neví. Kdyby to mělo být v následujících dnech, tak si říkám, že by snad už něco vědět mohli," uvažuje pražská lékárnice Jarmila Dvořáková. A její kolegyně z lékárny Oldřichova v Praze Marta Měšťáková připomíná, že i když se v polovině listopadu vakcíny objeví, nebudou stačit pro všechny zájemce. "Přednostně budeme vakcínu poskytovat našim stálým pacientům starším 65 let. Původně jsme do pořadníku, který jsme zavedli, zapisovali i mladé lidi, ale to při tak velkém zájmu už nejde," popisuje situaci Měšťáková. "Objednala jsem dva tisíce vakcín, ale bojím se, že dostanu jen desetinu," dodává Dvořáková. Její obavy potvrzuje i Kvášová. "Výroba chřipkové vakcíny je specifická a od ostatních očkovacích sér se liší. Navíc ji nejde vytvořit do zásoby. Kapacity výrobců proto nemusí stačit na to, aby plně uspokojily poptávku," vysvětluje." mne poněkud vyvádí z míry. Jsme republika, která údajně prosperuje, naši politici mají peníze na spoustu poměrně zbytečných věcí, počínaje náhradami za auto dvakrát vyššími než průměrná mzda, přes velmi luxusní pracovní prostředí pražských paláců až po zástupy sekretářek, letadla, pracovní cesty v létě do Thajska a v zimě do Alp, platy jak vrcholoví manažeři, i když jen chrní ve sněmovně( a občas se vzbudí, aby se odplazili do kantýny nebo se šli domluvit na pěti v pět), za to by bylo vakcín, o jé. Takže jakýchpat stotisíc a něco vakcín. Snad deset milionů, ne, pánové a dámy.
maYda 8.11.2005 8:53

Re: A když už jsme u té chřipky, tak v IDnes napsaný článek

Ale Andy,
paní lékárnice mi včera zrovna vysvětlila, že pan doktor Rath v televizi ujišťoval, že vakcíny budou. :-))
(Chtěla jsem si pomoci smajlíkem, abych vyjádřila, jak se při tom tvářila, ale tak skepticko - pochybovačně - kyselý výraz jsem v nabídce nenašla.) Asi zvýším příděl vitamínů apochůzek pěšky a jak říká Rpuť, nekecat na Psu a pít kafe ( s kouřením jsem, Pén Bůh zaplať, nikdy nezačala )
Jirka 8.11.2005 22:43

Re: A když už jsme u té chřipky, tak v IDnes napsaný článek

Do Thajska v létě je kravina, ale socanům to neříkejte!
Jan 8.11.2005 7:42

Show must go on

Stačí jedna chřipka a pár lidí si bude moct koupit mercedesa, někteří možná i letadlo. Možná je na čase začít do každé domácnosti prodávat speciální UV lampy pro ničení choroboplodných zárodků, speciální plastové obleky s vnitřním oběhem kyslíku a klimatitzací, dáme na trh více preparátů pro zvýšení imunity, atd..
Nevím, kolik za tuto promo akci s ptačí chřipkou dostanou novináři, ale zasloužili by si od farmaceutických firem hezkého ježíška!
Tomáš 8.11.2005 8:04

Re: Show must go on

Přesně tak. Napsal někdy nějaký novinář, že TamiFlu je vakcína proti normální chřipce? Na ptačí chřipku je úplně neúčinná. Stále jsem ze článků nepochopil, jde-li o lék nebo očkování. Pokud to je očkování, tak už je skoro po sezóně. Není nic lepšího, než se nechat naočkovat a za 14 dní chřipku opravdu chytit (do oslabeného organismu).
xmort 8.11.2005 8:19

Re: Re: Show must go on

tamiflu neni vakcina ale lek, ktery specificky blokuje jeden dulezitych stupnu v zivotnim cyklu chripkovych viru typu A a B. Chripkovych viruA a B jsou spousty, tamiflu blokuje nektere lepe a jine hure. Jak bude blokovat hypotetickou ptaci chripku az prijde (treba za tri roky) to lze jen stezi odhadovat. Kazdopadne ma mnohem lepsi sanci nez vakcina. Vakcina je ucinna vzdy jen proti jednomu jedinemu chripkovemu viru z desitek mozna stovek co jsou zrovna v obehu. Jsou k dispozici jednak vakciny s oslabenym virem, kde skutecne muze ve vzacnych pripadech  dojit ke komplikacim pokud dostanete chripku tesne po ockovani. Pak jsou k dizpozici take podjednotkove vakciny, ktere neobsahuji cely virus ale jen jeho slupku a tam zadne komplikace nehrozi.
Hnyk 8.11.2005 7:34

Astone, Vy jste zas jednou chytrej

Jestli někdo žvaní, tak Vy. Víc k tomuhle blábolu není co dodat. Ale jasně, pro průměrného Čecha který svoje vzdělání trvale doplňuje v hospodě takové články stačí.  
Andy 8.11.2005 7:45

Re: Astone, Vy jste zas jednou chytrej

Hnyku, i váš příspěvek je průměrný. Dodejte k tomu blábolu něco, co vyvrátí Astonovo ( a mé) podezření, že "ptačí chřipka" je další z řady humbuků, které skončí vybíjením milionů zvířat, nic víc. Jistě jste se o tom v hospodě něco dozvěděl.
DJing cheb pako 8.11.2005 8:42

mno

v dnesnim svete musi clovek delat urcita rozhodnuti na zaklade kalkulovanych risku. A jak ty risky kalkuluje, je uz na kazdem jedinci. Ja napriklad docela verim tomu, ze treba mosty (aspon v zapadni civilizaci) jsou v drtive vetsine propocitany tak, ze se mi pod autem nezhrouti. Verim odbornikum. Nepocitam mostni zatizeni sam a ani nejecim, ze mi prijdou zbytecne predimenzovane, vzdyt v takovem Tibetu jim staci ty provazove.
V pripade ptaci chripky mam spis tendenci duverovat odbornikum nez astonovi - s prejimanim clanku ze Zvedavce, zacina mit podobny idiotsky konspiracni spin. Stadni mentalitu davu nezahrnuji do svych odhadu a kritizovat kvuli ni varovani odborniku mi prijde dost pitome.
 
Jake miliony zvirat myslis, andy? Ty kvuli slinivce? Ja myslel, ze spalovani spis pomohlo epidemii zastavit, ty mas nejake informace, ze to bylo zbytecne? Nereju, jen se ptam.
J.Mach 8.11.2005 9:09

Re: Astone, Vy jste zas jednou chytrej

Hnyku, nejste nějak příbuzný se Zimou? Sice se ve svém příspěvku nezmiňujete o Klausovi, ale úroveň a styl je velmi podobný výplodům Zimy. Takže ještě trochu cizích, špatně použitých slov, trochu vulgarizmů a je to.
P. S. ve které hospodě si doplňujete vzdělání vy?
Tester 8.11.2005 7:26

Ignorujte

Test. Test.