28.7.2021 | Svátek má Viktor


Diskuse k článku

ANO na třetím místě, ale...

Nezbude než se laskavému čtenáři omluvit, ale opravdu se o víkendu neudálo nic více pozoruhodného než náhlý vzestup teploty spojený s pádem ostražitosti vůči covidové nákaze a průzkum agentury Kantar, zkoumající volební preference. Podotýkám, že Kantar má co do serióznosti nejhorší pověst a pokud je třeba brát všechny výsledky všech výzkumů s rezervou, u Kantaru to platí tuplem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Forejt 10.5.2021 20:26

případ Vrbětice ...v justici celá staletí platilo : vyšetřit, obvinit, odsoudit !!

Tady se to ale prej nějak nedaří ......kdo to ví ???

P. Forejt 10.5.2021 20:19

někteří se těší, že už za týden budou moci jít za kulturou ....třeba na Šejkspíra. Ale né, ten byl bílej ...teď se hrajou modernější kousky.

A vy vostatní, né abyste na těch zahrádkách pili pivo !! ...a to zapomeňte. Vláda se aý dojímá na svou velkodušností ....až to skoro připomíná zrušení roboty. .....no toto.

P. Forejt 10.5.2021 19:57

co ti dva Rusové Myškin a Čepiga nedokáží ??? .....teď prej zase něco neteče v Americe ??? .....to je záběr, to je záběr ...... úžasné ....molodci !!

R. Toman 10.5.2021 19:55

Tak Macron řekl na tom jejich potlachu v Portu, že EU je sice skvělá, ale proti USA a Číně je někdy pomalá v rozhodování zásadních věci a jejich realizací. A to zpoždění prý bývá dost zásadní. Je tedy třeba, aby EU zrychlila. Tak ještě, že máme to Rusko, to je až za námi v těchto záležitostech. Merkelová zase zasekla Klusáčkův nápad o uvolnění patentů na vakcíny, naopak navrhla, aby odborné znalosti o nových vakcínách na bázi mRNA mohly proudit do Číny, která by mohla tohoto know-how využít snadněji a masově pro rozvojové země. Dále Macron vyzval velmi jasně USA, aby zrušily zákaz vývozu nejen vakcín, ale i součástí pro jejich výrobu. Tak uvidíme co Klusáček. Zdroj, dnešní tištěné Právo -TV ARD

I. Kellner 10.5.2021 20:02

To jsou strašné zvěsti.

Já se teprvá dneska dozvěděl z bundestag stránek, že Merkel osobně telefonovala s Trumpem, aby zrušil sankce proti Děripaskovi a skupině En+, páč německým společnostem došel hliník... a Číňani začli přebírat trhy.... sankce potichounku zrušeny...tak tedy Děripaska na oplátku najmenoval místo sebe svýho kluka, ale už je zpátky, safrblé, tyhle sankce.

J. Schořík 10.5.2021 20:09

Nedozvěděl. Dostal jste notičky, nebo kopnul někoho jiného..

I. Kellner 10.5.2021 20:10

Jsem odhalen! 8-o

M. Ilsner 10.5.2021 20:16

to už dávno

I. Břízová 10.5.2021 20:17

A ona to snad není pravda? On pan Kellner lže? Nebo jak je to?

J. Schořík 10.5.2021 20:19

Lže v tom, že se to dnes dozvěděl.. Stačí číst co píši a nedomýšlet si :).

I. Kellner 10.5.2021 20:19

Už si vygooglili, že to tak bylo.

O to víc budou vzteklí. Pravdoláskovníci.. -)

J. Schořík 10.5.2021 20:20

? Nejsem vzteklý, jen je jasné že jste si dnes náhodou nečetl stránky bundestagu :).

I. Kellner 10.5.2021 20:22

Bylo to na TW. Resp. info, že skutečně Merkel osobně intervenovala. To víte, my twitteršpioni.

Ale jeďte si svý dál, třeba víte proč to děláte.

J. Schořík 10.5.2021 20:24

Takže jste to kopl a pak se zde blýsknul tím, že jste dnes náhodou četl stránky bundestagu..

I. Kellner 10.5.2021 20:28

Asi bude lepší, když začnete s Machem hledat ztraceného omského doktora.

J. Schořík 10.5.2021 20:31

Netuším proč bych měl. Předpokládám že se to týká Ruska, takže dáte vědět jakmile Vám dají vědět (klidně i přes TW), co máme vědět my..

M. Ilsner 10.5.2021 20:20

pozor, s. Kellner

R. John 10.5.2021 19:52

Tak se to zas nepovedlo.... ta přehlídka a oslava dobyvačných snah rusobolševika nezpevnila rublík ani o kopějku... šajze... řekl pingl a šel se s Natašou vožrat.... a ta má splávek, bohatýrka....

A. Renjascu 10.5.2021 19:50

EU nevyslyší české volání. ČR opět za pitomce:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vetsi-napeti-s-ruskem-netreba-evropa-nevyslysi-ceske-volani-153967

Západní firmy pokračují vesele v kšeftech s Ruskem navzdory embargu:

https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/vodu-pro-krym-i-pres-sankce-jisti-danska-cerpadla-40359365

Není to poprvé, kdy ČR byla za ořezávátko, protože jako jedna z mála dodržovala sankce.

https://archiv.ihned.cz/c1-64253580-siemens-obejde-sankce-proti-krymu

Putin se směje a kšeftuje vesele se západem na úkor ČR:

https://www.kurzy.cz/zpravy/366798-jak-se-putin-smeje-evropskym-sankcim/

Až se definitivně zaříznou Dukovany a Temelín, tak budeme dále kupovat německou energii z ruského plynu a tak místo jednorázové platby budeme cvakat non stop.

D. Mach 10.5.2021 19:51

A vy jste myslel, že ten slovenský blekota něco dohodne? Vždyť z něj všichni mají (a právem) srandu.

A. Renjascu 10.5.2021 20:05

Chcete mi říct, že ten slovenský blekota má vliv i na obcházení sankcí západem a nebo jste si jen potřeboval vzít argument, který se vám hodí do krámu a ostatní jste ignoroval. Babiš je oligarcha, který léta platil ODS a ČSSD, ale používat proti němu účelové argumenty či dokonce lhát, jak to dělají mnohé opoziční strany či diskutující, znamená klesnout na jeho úroveň či dokonce pod ní. Pokud západ obchází sankce a nechce nás ve sporu s Ruskem podpořit, tak je potřeba to správně pojmenovat a ne to v rámci vnitropolitického boje házet na někoho jiného.

I. Břízová 10.5.2021 20:07

Ale když to je na pana Macha poněkud složité, tohle.

A. Renjascu 10.5.2021 20:21

Myslím, že se ani nenamáhá ty odkazy přečíst, protože důležité je kopnout do někoho, koho nemám rád i za cenu toho, že použiji nepravdivý argument. Byly doby, kdy se člověk v diskuzi na NP i něco zajímavého dozvěděl, teď už je to většinoun- až na vyjímky - jen o tom, kdo vyrobí větší chrchel. Ani se nedivím, že s tímhle přístupem už není koho volit...

J. Schořík 10.5.2021 20:14

A Vy víte nakolik je ta nechuť k podpoře daná obchodními zájmy (nezpochybňuji), nakolik je daná nedůvěryhodností našeho požadavku (zejména díky presidentovi) a nakolik neschopností a nedůvěryhodností naší representace?

Já ne.

A. Renjascu 10.5.2021 20:24

To je argument, který můžete použít na cokoliv a na kohokoliv, čili nemá vůbec žádnou váhu. Realita je ovšem taková, že to v našich dějinách - a to i novodobých - není zdaleka poprvé co jsme zůstali na ocet ať už byl u vlády kdokoliv.

J. Schořík 10.5.2021 20:29

Ne. Pan Mach se domnívá že vliv měla neschopnost a nedůvěryhodnost vlády a určitě měla. Nedrželi postoj, neinformovali spojence, nepředložili jim důkazy.

Vy se domníváte, že jde čistě o obchodní zájmy.

Já myslím, že jsme objektivně trpaslík a ještě se špatným příběhem a mizernou representací.

Jen Vy z toho budete dělat další ukázku zrady západními mocnostmi. Holt materiál pro SPD.

A. Renjascu 10.5.2021 20:55

Pan Mach se domnívá, ale to se bez předložení důkazů může domnívat každý. A, že nepředložili důkazy? Tomu bych celkem věřil, protože důkazy zatím neviděl nikdo, jen se o nich mluví. A materiál pro SPD? No buď jsou argumenty, které jsem uvedl z mainstreamového tisku pravdivé a nebo nikoliv, ale to SPD asi neovlivní a pokud jí někdo nahraje na smeč, tak to určitě není jejich zásluhou, ale vinou těch, kdo nedodržují embargo, ale po druhých to požadují.

J. Schořík 10.5.2021 21:00

Vaše stavění celé věci pouze do pozice ublížení národním zájmům zlým západem a ignorování dalších souvislostí jasně ukazuje, že jste materiál pro SPD. Asi tam budete dost inteligenčně osamělý :).

A. Renjascu 10.5.2021 21:56

Mnoho slov, ale žel argument k uvedeným odkazům žádný. A na závěr oblíbená metoda těch, kterým dojdou argumenty vyautovaním názorového oponenta tím, že jej přiřadí ke straně, která má nálepku extremistická a domnívají se, že se tak vypořádali s problémem řádné argumentace. Osobně tuto stranu za extremistickou nepovažuji, ale pro mě osobně nabízí příliš málo styčných bodů k tomu abych jí volil, ale pokud by tomu tak bylo, tak bych se za to rozhodně nestyděl ( v minulosti už jsem byl obviňován nejen z toho, že jsem pitomiec, ale, že jsem i kobliha a ještě dříve, že jsem kalouskovec, ačkoliv jsem nikoho z nich nikdy nevolil). Evidentně jste typickým produktem progresívního neomarxistickeho myšlení, které razí heslo: kdo nejde s námi, jde proti nám. Váš strach z toho, že vám někdo sahnul na vaši modlu a tím hrozí, že se ukáže, že je císař nahý vám brání posuzovat racionálně předložené argumenty. To co vidím já je, že od počátku hrajeme v EU druhé, třetí housle a navíc na rozdíl od Poláků či Maďarů, kteří jsou na tom obdobně si nedokážeme dupnout a prosadit věci, které jsou důležité pro ČR. A tomu já tleskat určitě nebudu.

J. Schořík 10.5.2021 22:06

Vaše obkecávání nemá žádný význam. Z toho, že prozatím nebude další solidarita vyhošťováním diplomatů okamžitě vyvodíte, že je to jasný důsledek ekonomických zájmů spojenců, kteří zároveň porušují svá vlastní embarga. Z toho pokračujete na standardní promluvu o zlém a nevděčném západu a zradě na nás Češích.. Pak ČEši jako euroobčané druhé nebo třetí kategorie. A když Vám řeknu že mluvíte jako klasická SPD, bez jakékoliv urážky, tak vytáhnete neomarxisty :).

Váš úvodní příspěvek je jistě pravda, ale není jediným ani výlučným důvodem pro další nevyhošťování. Čemu na tom nerozumíte mi uniká..

A to že jste případně euroobčanem druhé nebo třetí kategorie Vám neberu, já jednoduše nejsem, ani moje děti.