Neviditelný pes

Americké volby – došlo na nejhorší

5.11.2020

Rozumní lidé říkali: ať vyhraje Petr nebo Pavel, hlavně ať vyhraje pořádně. Takový výsledek na sklonku středoevropské středy není myslitelný. Donald Trump ustál tlak spojených amerických médií podpořených agenturami pro vytváření veřejného mínění, které mu přisuzovaly i dvouciferný propad, nicméně neustál ho natolik, aby přesvědčivě Bidena porazil. On ho vůbec neporazil a Biden neporazil jeho. Nastane spor o hlasy a o procedury.

Odborníci na otázku, jak to dopadne, odpovídali: já nevím. Teď se neodváží odpovědět ani takto.

Na sáhodlouhé komentáře jděte jinam, zde se dočkáte jen vyjádření naděje, že se vše odbude bez krveprolití, tedy bez nějakého podstatného krveprolití. Na drsnou konfrontaci je nakročeno.

Kalouskovo pivo

Osvěžující epizodku předložil publiku Miroslav Kalousek, který vyžahl pivo v zavřené hospodě. Dodám: restaurace Hlučná samota není žádná hospoda, je to skvělá restaurace, a svědčí o Kalouskově dobrém vkusu, že je tam zavedeným hostem. Ale hlavně, když už ho někdo srovnává s Prymulou, a jeho pivo porovnává s vyšehradskou aférou: je to o něčem jiném.

To, že Prymula byl v zavřené hospodě a šel po chodníku bez roušky, je prkotina bez významu. Podstata aféry je ve smyslu schůzky o půlnoci na Vyšehradě v nestandardním místě s nestandardními lidmi, přičemž je vážné podezření, že šlo o tři a půl miliardy. Hlavní stín poté nepadá na Prymulu, ale na Babišova specialistu na špinavou práci Faltýnka. Prymula vyletěl z postu, na který je kvalifikovaný a dělal ho dobře. Pan Faltýnek z toho vyvázl výsměšnou větou „zastřelte mě“. Je neuvěřitelné, že ho takzvaná demokratická opozice v čele s panem Fialou nechala vyklouznout z pasti, kterou si nastražil. On je vvsmátý a říká, aby ho zastřelili.

Ano, měli ho zastřelit. Nebo aspoň kopnout do prdele.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek