Neděle 19. dubna 2026, svátek má Rostislav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Adekvátní reakce

diskuse (1523)
Že by šlo Rusko tak strašně daleko a postavilo si vlastní protiraketový systém a vlastní radar? Anebo chce postavit flotilu mezikontinentálních střel s vodíkovými multihlavicemi? Zatím to bohužel vypadá na tu druhou alternativu. Zatímco Američané uvažují o obranném radaru, Rusové hrozí raketami - a "obráncům míru" to, jak se zdá, nevadí. Takže jaká má být ta "adekvátní reakce"?

Z této otázky je jasná absurdita ruské reakce, která je podložená historickým pocitem méněcennosti tohoto obra na hliněných nohách. Rusko je ohrožené iracionálními darebáckými státy dokonce víc než my. Má s nimi nevyřízené účty, společnou hranici, hory mrtvol ve společných dějinách. Američané by jistě nebyli proti tomu, kdyby se pás protiraketové obrany rozšířil dále na východ a kdyby Rusové spolupracovali na společné obraně. Ostatně, nakonec to tak dopadne, nemůže být jinak. Jenomže si musíme vytrpět absurdní ruský tyátr uražené ješitnosti mocnosti, která je nucena trpět příslušnost ke klubu "nejvyspělejších států světa plus Rusko".

Bohužel, musíme k tomu vytrpět i vřeštění hlasů na naší politické scéně, kdy si nemůžeme být jisti,zda jsou podloženy "hloupostí nebo cizími penězi". Dnes už je doloženo, že "mírové hnutí" v minulé éře bylo do značné míry financováno právě komunistickým Ruskem. Nebylo by nic divného na tom, kdyby postkomunistické a bohužel nadále zakomplexované a zdá se že nepoučitelné Rusko pokračovalo ve stejném směru.

Ivan Emr
18. 4. 2026

Jan Potměšil je asi nejtragičtější oběť Sametové revoluce z roku 1989.

Miloslav Grundmann
18. 4. 2026

Status a autonomie vysvětlují, proč dobrovolná služba nefunguje

Tomáš Guttmann
18. 4. 2026

Proti Židům se jako argument používají i jejich ctnosti i jejich utrpení.

Petr Kolman
18. 4. 2026

Seniorka Jitka (71 let) z Brna vsadila sportku a nevyhrála. Media o tom mlčí.

aoc Adéla Očenášková, svm Matěj Svěrák, ČTK
19. 4. 2026

Premiér Andrej Babiš (ANO) se chce zapojit do iniciativy celoevropského jaderného odstrašení,...

ČTK, Lidovky.cz
19. 4. 2026

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu kritizoval americké prodloužení výjimky, která...

ČTK, Lidovky.cz
19. 4. 2026

Judista Lukáš Krpálek je ve finále mistrovství Evropy a bude mít osmou medaili z kontinentálních...

Josef Veselka
19. 4. 2026

Jedno z klasických medicínských pravidel říká, že se pacient má nechat léčit jen tam, kde to „umí“....

ČTK, Lidovky.cz
19. 4. 2026

Výstavba podzemní i nadzemní části tanečního sálu Bílého domu může dočasně pokračovat. Rozhodl o...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz