22.9.2021 | Svátek má Darina


A teď vážně

2.9.2021

Evropští politici včetně Babiše lidem výrazně zdražili život, píše Lenka Zlámalová na Echu24 (zde). Není pochyb o tom, že má pravdu, s tou výhradou, že nejde o pouhé zdražení. To se dá vydržet. Valí se na nás ale zásadní a absolutní změna životního stylu. Pokud vše půjde dobře, tak to bude jenom uskrovnění, snížení životního standardu. Vzhledem k tomu, že ale nikdy nejde nic dobře, hrozí zásadní krize systému s výhledem drtivého dopadu na politický systém. 

Hitlerův režim taky vznikl proto, že krátkozrací politici - Francouzi hráli prim - na základě o prsa vyhrané války se pokusili srazit Německo na kolena. Teď se pokouší na kolena srazit Evropu politická elita posedlá zelenou ideologií s německým aktivismem v čele: ano, po osmdesáti letech Německo opět prosazuje devastující ideologii.

Všimněte si, že opravdu upřímně bijí u nás na poplach motorističtí novináři, kteří pozorují, co se děje. Vyřazení vozu Škoda Fabia Combi z výrobního programu je varovné Mene Tekel napsané na stěnu. Brána do pekla má klíč a ten se jmenuje energetika. Politická svévole ji devastuje zdaňováním jedněch stávajících systémů výroby energie (uhlí) a sabotáží jiných (jaderná energetika). Ano, Babiš se proti tomu mohl teoreticky postavit, kdyby využil práva veta na summitu, ve kterém jsme na Zelený úděl přistoupili. 

Snad i tak přesvědčená aktivistka, jako je Lenka Zlámalová, v jádru duše musí vědět, co by muselo předcházet, aby se Babiš zachoval jako ten muž s igelitkou, který se postavil komunistickým tankům na náměstí Nebeského klidu v Pekingu. Musela by za ním stát politická reprezentace napříč politickým spektrem plus média. To se nedělo, neděje a dokud nenastane katastrofa, politici i média se budou tvářit, že se nic neděje. 

Paní Zlámalová svůj komentář končí slovy: Je skoro nepochopitelné, že opozice toto babišovské zdražování, které uvrhl úplně na všechny občany České republiky, vůbec nezvedá. Ale ono to pochopitelné je, proč to opozice nezvedá. Aby se proti Zelenému údělu postavil Babiš plus – jak řečeno – česká politika a česká média, znamenalo by to postavit se proti převažujícímu trendu v Evropské unii, a jakmile by tedy opozice začala otírat Zelený úděl Babišovi o hubu, musela by se postavit proti Zelenému údělu. Tak je to prosté.

Rozeznávejme: Evropská unie je nějaká struktura s nějakými institucemi a funkcemi, jsme jejími členy a nese nám to užitek. Kormidlo ale třímají levičáci a zelení fanatici. Když selhala „lisabonská strategie“, která měla vynést Evropu do čela světové výroby a inovací, tihle lidé si usmysleli, že se Evropa stane lídrem v boji proti klimatické změně. Toho chtějí dosáhnout systémem zdaňování, zákazů a preferencí obskurních technologií prosazovaných aktivisty z ideologických hledisek. Toto je třeba pochopit a přijmout za své.

Nestačí takzvaně mít pravdu. V tomto médiu jsme bili na poplach v roce 2015 před důsledky ilegální migrace. Co se stalo? Uplynulo šest let, už se hrozí občanskou válkou ve Francii, napětí stoupá ve Španělsku, Itálii a Řecku a Evropa se opevňuje. Pozdě, ale přece.

Bude se opakovat totéž. Kdo dnes bije na poplach, si vyslouží nálepku eurofoba a putinovce a fašisty a homofoba. Budou se teď dít věci, politické procesy budou pokračovat. Zlomové rozhodování nastane možná zase po šesti letech. Bohužel asi v péřové bundě u studeného radiátoru při svíčkách.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.