21.10.2021 | Svátek má Brigita


... a pohrozila pěstičkou

7.6.2011

Jenže co by ti véčkaři vlastně chtěli? Jeden ministr odešel kvůli svým aférám se slovy "já se vrátím", druhý odešel, resp. byl odejit, protože.... protože už to s ním na vnitru skutečně dál nešlo, když dělal jednu vylomeninu za druhou. Bártův nástupce si uvědomil, že zahřívání židličky pro navrátivšího se šéfa se patrně protáhne, a tak se začal emancipovat. Radku Johnovi nabídl Nečas místo odpovídající jeho kvalitám, jenže předsedovi VV se zdálo být málo důstojným. A tak zbyli véčkařům dva ministři - a oni si teď nárokují ona dvě ztracená ministerská křesla, aniž by ale za ně nabídli adekvátní náhradu v podobě spolupráce na prosazování reformních zákonů vlády.

Koneckonců, jejich poslední populistický atak na ministra Hegera kvůli amalgámovým plombám se začíná obracet proti občanům, tedy i proti voličům VV: zubaři už hrozí, že za plomby začnou vybírat od pacientů peníze na dřevo. To jste chtěli, panáčkové a panenky z VV?

Nicméně autor těchto řádků vsadí boty, že VV z vlády neodejdou. Odřízly by se i od těch posledních penězovodů, které jim ještě ve vládě zbývají - a to už by byl zatraceně citelný šrám na duši a peněžence Víta Bárty. Neboť mějme všichni na paměti, že v české politice jsou peníze vždycky až na prvním místě.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.