19.1.2021 | Svátek má Doubravka


A je to tady

16.7.2020

Dalo se to čekat a je kupodivu, že se někdo našel, aby to navrhoval: zákonem stanovený podíl českých potravin na trhu. Tento nesmysl se dostal do parlamentu, navrhly ho dvě desítky poslanců, ale závěrečným sněmovním čtením neprošel. 

Podle návrhu by už od roku 2021 měly řetězce nabízet 55 procent potravin českého původu a to by se mělo navyšovat až na 85 procent.

Nuže, Evropská unie má jednu obrovskou a nepopiratelnou přednost, a to je jednotný trh. Ten není tak jednotný, jak by bylo třeba, vedení unie se zabývá nesmysly a ochranami a buzerací, místo aby jednotný trh šířila, ale to je jiná kapitola. Podstatné je, že jednotný trh je správná platforma a prospívá. To je základ EU a o tom jsme hlasovali v referendu, když jsme vstupovali. Tenkrát jsme netušili, že se někdo bude zajímat o výkon našeho vysavače.

Nicméně zpátky k potravinám. Trh budiž trhem a zákony ať se do něho nemotají. Už dnes mnozí výrobci zdůrazňují český původ a to je dobře a je to správné a zdravé. Zákonný vstup vede ke švindlům a obcházení a ke všemu špatnému, čemu se chceme vyhnout. Ze státní buzerace máme zkušenost ze čtyřiceti let komunistického režimu. Uvalení procent na trh je princip, který povede k nedostatku, zdražení, podpultovkám a ve výsledku k obecnému rozladění.

Je tedy dobře, že se unie nevlídně dívá na zákonodárné kutilství skupinové lobby . Ochrana svobodného trhu, ano to je úkol pro EU, ve kterém je třeba jí fandit.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.