27.10.2020 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Diskuse k článku

39 do voleb

Devětatřicet subjektů usiluje o uplatnění v Evropském parlamentu. Posledně to bylo o jedno uskupení méně, účastnilo se osmnáct procent voličů. Ta čísla nabízejí groteskní interpretace. Je příliš laciné se k nim uchýlit

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 7.4.2019 12:03

V. Tlustý: Sociální státy Evropy jsou těsně před propastí

VLASTIMIL TLUSTÝ: Sociální státy Evropy jsou těsně před propastí (2017)

https://www.youtube.com/watch?v=ynh8BRUjstw

L. Novák 7.4.2019 11:59

Markéta Šichtařová - Evropa míří do pekel...

Evropa míří do pekel, na akcie a dluhopisy proto nyní zapomeňte

přednáška (YouTube, 2015)

https://www.youtube.com/watch?v=iTf2X12K9UE

P. Forejt 7.4.2019 11:44

Senát nějak moc netáhne ??

doplňovací volby v Praze ....účast 18,5% (sic). To snad už nemí s demokracií nic společného ??

Já tedy nevím, ale my Západoasiaté a monarchisté tomu nerozumíme??!

A. Čepek 7.4.2019 11:58

Když čert nemůže uškodit, alespoň zasmradí

Ale ne, rozumíte tomu velmi dobře, dokud budeme mít svobodné volby a demokracii, pak vaše šance na návrat je zanedbatelná. Proto se také všemožně snažíte základní pilíře demokraci ironizovat, zpochybňovat a špinit.

P. Forejt 7.4.2019 12:07

Re: Když čert nemůže uškodit, alespoň zasmradí

ale co já ....na mě se vyprdněte ...ale proč na to hází kládu těch 80% Pražanů .....asi také ironizují ?? ....kucky ( vy jste vůl).

R. Neveselý 7.4.2019 12:16

Re: Když čert nemůže uškodit, alespoň zasmradí

Forejte, odkdy je u nás volit povinné (vůl jste vy).

J. Schořík 7.4.2019 12:38

Re: Když čert nemůže uškodit, alespoň zasmradí

Dávají šanci SPD :). Jestli to nedají ani při 20% účasti, tak to s nimi vidím černě..

P. Spáčil 7.4.2019 12:13

Re: Když čert nemůže uškodit, alespoň zasmradí

Ale Forejt opravdu nemůže za ty lidi na Praze 9, že se na ty volby vytento.

Za chvíli už senátory budou volit jenom rodinní příslušníci a jejich známí. (:-))

R. Neveselý 7.4.2019 12:18

Re: Když čert nemůže uškodit, alespoň zasmradí

Nemůže, ale považuje to za nedemokratické. Proto je vůl on sám.

P. Forejt 7.4.2019 11:27

pomatení Berlíňané

vyšli prej do ulic a volali : bydlení je lidské právo ...(sic).

Já na to ...koho jste potkali, co vám to nalhali ....a oni že prej socani jim to nakukali ......aha, tak už jsme doma!!

J. Havelka 7.4.2019 11:37

Re: pomatení Berlíňané

Co to mektáte vanaleno?

P. Forejt 7.4.2019 11:42

Re: pomatení Berlíňané

ale nic ...já jen, že jediné právo a to co svět světem stojí, je právo soukromé, tedy vlastnické.

Ale vy duševně pokřivení to máte asi jinak ....n-tssss

J. Schořík 7.4.2019 11:46

Re: pomatení Berlíňané

Ta první věta to je ohromná moudrost :). Na to jste přišel sám? Já jen že vlastnické právo rozhodně není první ani zdaleka nejpodstatnější..

P. Forejt 7.4.2019 11:49

Re: pomatení Berlíňané

vždyť říkám ...vy socani to máte jinak ...kucky (to je vůl).

J. Schořík 7.4.2019 11:58

Re: pomatení Berlíňané

Skoro by to možná chtělo vedět něco o primitivních právních systémech. Třeba byste nebyl za blbce :). Kecám, byl byste stejně..

Soukromé vlastnictví vážně není nejdůležitější právo. To máte od Klause ne?

E. Derat 7.4.2019 11:57

Re: pomatení Berlíňané

No, tak pro koalici s Piráty jste vhodní partneři. Když přiberete komouše, tak tu vládu třeba nějak splichtíte, a můžete začít znároďnovat ve jménu " lidského práva" na bydlení.

J. Schořík 7.4.2019 12:01

Re: pomatení Berlíňané

Nevím že by někdo mluvil o nějakém znárodňování.. Jistě dáte nějaký relavantní odkaz.. Pokud se protestuje proti vysokým cenám bytů, které z velké části v dané metropoli určuje svou politikou radnice pomocí metropolitního stavebního plánu, závěrami apod., tak na tom fakt nic špatného nevidím :). Stejně tak nevidím nic špatného na tom, zjistit kolik bytů v rámci města neslouží svému účelu - popřípadě je využíváno jen pro AirBnB apod. Z těch dat se pak dá vyjít při hledání řešení.

E. Derat 7.4.2019 12:13

Re: pomatení Berlíňané

Tak v tom SRN se mluví o znárodnění těch realitek apod. cca 250 tis bytů v Berlíně. A jak řekl Pospíšil, kterého jinak nemusím, tak k čemu by takové šmírování v Praze bylo dobré. Jo tak zjistíte, že třeba 10 tis. soukromých bytů je volných A co dál, pokud je nechcete znárodnit nebo tam šoupnout nájemníky z Kliniky za regulovaný nájem. Tedy jaké jiné řešení naleznete, to že se sníží daně jejich majitelům je úsměvné, ti vlastníci na tom většinově nejsou tak mizerně, aby je to vytrhlo. A proč si mají nechat vybydlet svůj majetek nějákou pakáží.

J. Schořík 7.4.2019 12:35

Re: pomatení Berlíňané

Tak dejte ten odkaz. Ne Váš pocit. Co jsem četl já tak upozorňovali na problém.

A gratuluji k Vaší mimořádné moudorsti, už předem víte jak by ta nalýza dopadla a že by byly k ničemu.. Bravo! Já narozdíl od Vás myslím, že by výsledky mohly dát Magistrátu představi jestli musí povolit stavidla pro nové stavby vve velkém, nebo hledat cestu jak se dohodnout s těmi majiteli. Řeč není o nějakých klinikářích, ale zejména nedostatkových profesích, které se do Prahy nehrnou kvůli nemožnosti bydlení - posledně (zachytil jsem na nějaké magistrátní konferenci) se jednalo o hasiče, zdravotní sestry a učitele (s garancí placení i škod od zaměstnavatele - Magistrátu).. A nutit Vás k pronájmu nikdo nebude, ani znárodňovat..

E. Derat 7.4.2019 12:53

Re: pomatení Berlíňané

Nesmíte jenom číst, ale dívat se i na TV, dokonce i na ČT, kde o tom znárodnění těch stavebních společností atd. mluvili, i to číslo 250 tis. volných bytů. A také upozorňovali, že by to možná mohlo být v rozporu s německou ústavou. O tom, že je v Praze nedostatek bytů se ví dlouhodobě, na to nejsou potřeba nějáké průzkumy. U nás v Hostivaři postavili tři nové domy cca 54 bytů, ul. Kytínská, cca za čtyři roky prodali cca 50 % bytů. A na bilborgech dnes nabízejí byt 105,00 m2 od 7,4 mil. Kč, tedy ten někde v přízemí u silnice. A nedaleko se dokončuje nový jedenáctipatrový bytový dům. Takže žádná protržená stavidla situaci nepomohou. Byty jsou a budou drahé čím dál víc. Úkolem magistrátu je stavět byty pro profese apod., které potřebuje město. Případně sociální byty atd. Úkolem magistrátu není šmírovat, kdo a jak svůj byt využívá či nevyužívá, pokud to není v rozporu se zákonem.

J. Václavíková 7.4.2019 12:56

Re: pomatení Berlíňané

Slyšet někoho mluvit o znárodňování a reálná možnost takové situace, to je sakra rozdíl. Nedivím se ale, že fanouškovi VK to může splývat.

E. Derat 7.4.2019 13:08

Re: pomatení Berlíňané

Vždy to začíná nějákou reálnou možností. A pak se z ní mnohdy stane realita. Takový pokusný balónek, který se vypustí jak bude veřejnost reagovat. Vám ovšem splývá, že žádný elektroměr není anonymní, vždy je spojen s konkrétní osobou nebo firmou. A pokud by taková analýza měla mít smysl, tak je potřeba znát bližší údaje, tedy ulici, čislo bytu atd. A podle toho se třeba na mapy cz. snadno dohledá majitel. No, naštěstí si Pospíšil vzpoměl na své právní vzdělání, a tak tuto sociální nebo spíše socialistickou šmírovačku včas utnul.

J. Václavíková 7.4.2019 13:21

Re: pomatení Berlíňané

Svatá boží prostoto! Je rozdíl, jestli o něčem mluví reálná politická síla, nebo někdo na ulici. A bližší údaje nebyly po ČEZ požadovány, co kdybyste si o tom nejdřív zjistil fakta, než pustíte svou bujnou fantazii na špacír?!

E. Derat 7.4.2019 13:31

Re: pomatení Berlíňané

Cílem nemělo být pouhé zjištění kolika bytů se to týká, ale v druhé fázi oslovit jejich majitele s možností pronájmu. A to se těžko dělá anonymně, že. Předpokládám, že fakta si zjistil pan Pospíšil, je z oboru. A i proto šel do konfliktu s Piráty. A co se týče ulice, vidíte jak to dopadlo ve Francii, Macron se pokálel ze ŽV i když se předtím dušoval, že jim nevyhoví, a Francii to bude stát dalších 10 miiard euro každý rok. Takže nepodceňujte ulici.

J. Schořík 7.4.2019 12:59

Re: pomatení Berlíňané

Byty jsou drahé zejména kvůli uzávěrám (=vysoké ceny stavebních pozemků i půd atd.) a povinnostem s vybudováním spojených (na každý byt povinně prakovací místo, k baráku povinně hřiště a zeleň apod.).. Kdyby to Praha pustila, hned bychom byli jinde, ale to by zase snížilo ceny nemovitostí stávajících vlastníků včetně hypoték..

A souhlasím v tom, že by si nejprve měla Praha udělat pořádek v městských..

Pořád ale mám za to, že vědomost o počtu nevyužívaných bytů není nic špatného a mohlo by z toho vylézt něco rozumného.

E. Derat 7.4.2019 13:13

Re: pomatení Berlíňané

A co to udělat obráceně pane Schoříku, tedy spočítat si s nějákou rezervou kolik bytů potřebuje město pro ty profese, socialní případy atd. A pak dát celostránkové inzeráty s tím, že hl.m.P. hledá tolik a tolik bytů k pronájmu za těch a těch podmínek. To by bylo čisté řešení, bez šmírování. A hned by bylo jasno jaký by o to byl zájem.

J. Schořík 7.4.2019 13:16

Re: pomatení Berlíňané

A jsou pane Derate? Nebo si to jen myslíte? Proč nemít už předem jasno jestli jsou ? :) Navíc k otmuto účelu klidně stačí hausnumera.. A podle nich pak nastavit ty podmínky když chcete třeba 50% z nich..

J. Schořík 7.4.2019 13:20

Re: pomatení Berlíňané

Konečně ta "analýza" by spočívala ve dvou filtrech v rámci databáze PRE a jedné výsledkové kontingenční tabulce..

E. Derat 7.4.2019 13:25

Re: pomatení Berlíňané

No, vidíte tak stačí dát takový průzkumný inzerát třeba na pouhých 50 bytů. A hned uvidíte ten zájem. Mimichodem, ta analýza by se vztahovala k nějákému datumu, takže by stejně nepostihla ty byty, které se dokončují, nejsou zkolaudované atd. Takže by to bylo také hausnumero. Nebo byste jí aktualizoval každý rok ?

J. Schořík 7.4.2019 13:30

Re: pomatení Berlíňané

Proč? Praha hledá nyní nějaké řešení. Tak si nechám udělat průzkum (syndikovaná čísla nikomu do soukromí nijak nelezou) a podl evýsledku zkusím najít řešení. Vy hystericky útočíte už na ten průzkum..

Průzkumný inzerát je k ničemu, neřekně Vám ani odhadem kolik je dosažitelných bytů a to je podstata věci. Podmínky se pak budou nastavovat podle potřeb a výše zájmu.. Výsledek přece může být i to, že je jednoduše nutné nastavět moře bytů.

Taky mám dva volné byty a aktuálně v nich bydlí kamarádi, protože nemám nervy na komerční pronájem.. Pokud by ale Praha nabídla dobré podmínky + záruku, tak nemám problém jim je pronajmout..