20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

39 do voleb

Devětatřicet subjektů usiluje o uplatnění v Evropském parlamentu. Posledně to bylo o jedno uskupení méně, účastnilo se osmnáct procent voličů. Ta čísla nabízejí groteskní interpretace. Je příliš laciné se k nim uchýlit

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 6.4.2019 9:06

Re: EU je projekt ovládnutí Evropy

Nesedí.

Nesedí to, že svobody valem ubývá.

Salámová taktika a žába v hrnci.

M. Kolář 6.4.2019 9:05

Re: TÝDEN V MÉDIÍCH Petra Žantovského

Ano. Ovšem taková ruso-kolaborantská média se naopak velmi dobře vypořádávají s výsledkem prezidentských voleb na Slovensku .To vidíme na každém "rohu" .. :::::))))))

M. Prokop 6.4.2019 9:05

Re: TÝDEN V MÉDIÍCH Petra Žantovského

Pouští ho sem častěji, než si ty jeho bláboly zaslouží.

M. Prokop 6.4.2019 9:04

Re: "Co s tím má vrozená agresivita Ruska,..."

Jistěže dějiny. A stát, který se historicky stále zvětšuje, je buďto stát tak úspěšný a přitažlivý, že se do něj jeho okolí hrne s nadšením, nebo je to stát agresivní, který ty své sousedy prostě silou požírá.

Máte dojem, že Rusko je ten první případ?

Dějiny se řídí vůlí občanů, pokud jsou ti občani schopni a ochotni tu vůli dát najevo. Občas to bolí, ale bez toho to nefunguje.

"Strom svobody musí být udržovan při životě zavlažením krví patriotů, ale i tyranů.“ Thomas Jefferson

V. Kotas 6.4.2019 9:03

Re: EU je projekt ovládnutí Evropy

Ona je " svoboda " a svoboda.

V. Kotas 6.4.2019 9:02

Re: TÝDEN V MÉDIÍCH Petra Žantovského

P Žantovského by měl Aston občas pustit sem na NP, když už dal tu možnost J. Kellerovi.

M. Kolář 6.4.2019 9:02

Re: EU je projekt ovládnutí Evropy

Když je EU totalitní, proč jsou tedy občané EU tak svobodní ? Něco nesedí .

J. Matuška 6.4.2019 8:58

TÝDEN V MÉDIÍCH Petra Žantovského

Zvolení Zuzany Čaputové slovenskou prezidentkou přivítala většina mainstreamových médií. Petru Žantovskému je jasné, že pro Erika Taberyho a jeho pražskou názorovou skupinu se stala ikonou proto, že je symbolem tzv. liberální demokracie, tedy hry na demokracii. Přitom si klade zásadní otázku, jak je možné, že volby na Slovensku neovlivnil Putin. Či snad ano a Čaputová je jeho favoritka? Čeká proto, že nám to parta z Evropských hodnot kolem gay pornoherce Jakuba Jandy brzy vysvětlí. Také ho zaujalo, že si česká média nedokážou poradit s výsledkem ukrajinské prezidentské volby, což ilustroval zahraniční zpravodaj ČT Miroslav Karas.

http://jdem.cz/ezpp35

M. Prokop 6.4.2019 8:57

Re: "Co s tím má vrozená agresivita Ruska,..."

Petráček opomíjí jednu dost důležitou věc: Ano, NATO se rozšiřuje o státy, které jeho členy být CHTĚJÍ, vesměs v důvodných obavách z Ruska. Takže při pohledu na mapu se NATO rozšiřuje, aby zastavilo Putina na dnešních hranicích Ruska.

J. Vintr 6.4.2019 8:56

EU je projekt ovládnutí Evropy

z jednoho mocenského centra. Formálně demokratické instituce v rámci EU jsou proto opravdu jen formalitou a mají ukolébat občany do té doby, než bude ohlávka totality dostatečně pevná.

J. Schořík 6.4.2019 8:55

Re:

Souhlas. Jenže šance na změnu v jednotlivých zemích (zejména jih) není zase tak velká. Třeba ta nástupkyně Merkel se zdá být zatím velmi rozumná.

M. Prokop 6.4.2019 8:53

Re: Povinné volby

Mně by i takováhle jasná pravomoc v EU stačila.

Jak moc je možná přímá volba osob bez vlivu nebo s minimálním vlivem stran, to je otázka. Osobně bych dal přednost většinovému volebnímu systému, ale ani ten není třeba v GB nebo USA bez vlivu stran.

Nefunkčnost našeho systému je jinde, v nechuti občanů dát si s volbami záležet a tu zodpovědnost zvolených vyžadovat.

P. Čech 6.4.2019 8:53

Re: "Co s tím má vrozená agresivita Ruska,..."

To jsou dějiny, pane Prokope a jejich vývoj. V 18. století také neexistovalo Československo, ani Česká republika. Bylo to prostě jinak. Dějiny se nikdy neřídily vůlí většiny občanů států, ale vůlí vládnoucích "elit". A proto to také nefungovalo. Lidé to změnili a mění. Ty "elity" se však logicky brání, tu více, tam méně. V konečném důsledku však ty "elity", ať jsou jakékoliv, nikdy nevyhrávají. Jejich systémy jsou totiž vždy založeny na diktátu menšiny vůči většině. Tedy na pravém opaku demokracie a to se lidem obvykle nelíbí.

P. Hlosta 6.4.2019 8:51

Re: "Co s tím má vrozená agresivita Ruska,..."

Mám na to stejný názor jako Petráček

http://neviditelnypes.lidovky.cz/glosa-svornik-zapadu-05g-/p_zahranici.aspx?c=A190404_204912_p_zahranici_wag

M. Prokop 6.4.2019 8:50

Re: Jak to ve skutečnosti je?

Je to obráceně, já příčinu hledám tam, kde je, vy tam, kde není. :-P

Problém EU je, že se v mnoha věcech chová jako stát, ale její politický systém není systémem státu.

M. Prokop 6.4.2019 8:47

Re: Volby by měly být 2kolové

Spíš by to chtělo většinový volební systém.

J. Pražák 6.4.2019 8:46

Volby by měly být 2kolové

Jednokolové volby dávají jednoznačnou výhodu zavedeným stranám, které mají více prostředků na kampaň a dokážou více ohlupovat prosťáčky.

Mezi nově vzniklými straničkami typu Matějka, Samková,.... může být velké % "agentů stávajícího bruselsko-berlínského EUropořádku". Voličům malých protestních stran většinou hlasy propadnou, protože stranička nemá šanci získat 5%, ale získají při 1,5% odevzdaných hlasů cca 3 miliony Kč státního příspěvku. Ego jejich vůdců jim nedovolí vytvořit jednotnou kandidátku, nebo to mají od svých "bruselských řídících agentů" zakázáno. Proto volit jen ty, kteří mají šanci se do EUroparlamentu dostat a něco tam změnit. Pro mě je jediná volba SPD.

P. Čech 6.4.2019 8:46

Re: Povinné volby

U nás žádná jasná vládní pravomoc není. Je totiž zcela závislá na vůli politických stran, které jsou zastoupeny v parlamentu.Nikdy na vůli většiny občanů, což vyžaduje skutečná demokracie. V zásadě jde o to, že občané si nesmí své zástupce v moci zákonodárné (s výjimkou senátu) volit přímo. Musí volit politické strany a hnutí a jejich zástupce. A v tom vězí celková nefunkčnost našeho politického systému, založeném na principu "chytré" horákyně. Ani nahá, ani oblečená. Ani učesaná, ani rozcuchaná. Ani demokracie,ani socialismus, ani anarchie. Vždy něco meti něčím. Toto však nikdy fungovat nemůže a nebude.

V. Kotas 6.4.2019 8:42

Re:

Začínalo něco nového.

V. Kotas 6.4.2019 8:40

Re: Proč z voleb neudělat výsadu?

A po všech možných optimalizacích, je to kolik % ?

P. Čech 6.4.2019 8:39

Re: Jak to ve skutečnosti je?

Zdá se mi, pane Prokope, že u mnoha věcí nehledáte skutečnou příčinu věcí a dějů tam, kde ve skutečnosti je, ale tam, kde není. Vztah mezi pravomocí a odpovědností je o něčem úplně jiném. Pokud má jakýkoliv systém, závislý na volbách efektivně fungovat, musí mít jeden z v o l e n ý c h subjektů (zde států) vždy nadpoloviční počet zástupců a nebo musí mít všechny státy počet zástupců stejný. Jinak to fungovat nemůže. Jeden z těchto systémů se nazývá diktatura a druhý demokracie. Mají-li 3 státy nadpoloviční počet poslanců, je to také jistý druh diktatury, ať se to Vám či mně líbí a nebo ne. Prostě to tak je.

M. Prokop 6.4.2019 8:35

Re:

Škodlivá garnitura v čele EU je Rada, Komise jsou prakticky jen poskoci. A Rada je volena lokálně.

M. Prokop 6.4.2019 8:33

Re: Povinné volby

Naše volby nejsou zbytečné a nebyly by zbytečné ani ty do EU, pokud by ovšem v EU byla jasná vládní pravomoc a vládní zodpovědnost.

M. Prokop 6.4.2019 8:31

Re: Proč z voleb neudělat výsadu?

Daň ze zisku.

V. Vérosta 6.4.2019 8:31

Re: Do Evropského parlamentu by měli jít lidé přející si reformu

Do evropského parlamentu jdou hlavně lidé toužící si pořádně užít tuhle opulentní sinekuru!! A pak to podle toho vypadá.

P. Čech 6.4.2019 8:30

Re: Povinné volby

To sice máte pravdu, ale pokud se voleb nechce účastnit 80% občanů, o něčem to vypovídá. Hádejte o čem? Podle mne o zbytečnosti takových voleb. Jsou to jen volby pro volby. pro nic jiného. Podobně jako naše volby do poslanecké sněmovny a do zastupitelstev krajů, měst a obcí.

M. Prokop 6.4.2019 8:30

Re: Jak to ve skutečnosti je?

Jistěže ví. Vy nevíte?

Problém EU je jinde, než v počtech poslanců, rámcově odpovídající počtu obyvatel. Je v nejasném vztahu mezi pravomocí a zodpovědností.

M. Prokop 6.4.2019 8:28

Re: Proč z voleb neudělat výsadu?

V našem daňovém systému těžko, až skoro vůbec.

Tedy, průkazně.

Vyžadovalo by to totiž oddělit ty, kdo platit nemohou, od těch, kdo nechtějí.

P. Čech 6.4.2019 8:27

Jak to ve skutečnosti je?

"Eurovolby posledně nezaujaly ani jednoho Čecha z pěti". A zeptal se snad potom někdo těch nevolících lidí, proč nevolili? Asi by se jejich odpovědím divil. Jde konkrétně o to, že našich 21 europoslanců nikdy nemůže v e volební mašinerii EU n i c změnit. Proti vůli poslanců Německa, Francie a Itálie nemohou nic změnit ani všichni ostatní europoslanci 25 států EU. Takové "volby", kdy zvolení poslanci jsou k ničemu jsou zcela zbytečné, protože nemohou nic zásadního ovlivnit. Něco jiného by bylo, kdyby každý stát EU měl v evrpském parlamentu naprosto stejné zastoupení europoslanců. To by ovšem odstranilo mocenskou hegemonii Francie Německa a Itálie a to jaksi není žádoucí. Ví někdo proč?

M. Prokop 6.4.2019 8:26

Re: Proč z voleb neudělat výsadu?

Všichni ti (i ještě další) ale daně platí. Většinu peněz stát totiž vybere formou DPH a spotřebky.