23.10.2020 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

105 procent alibi

Tak se jmenovala jedna z prvních detektivek natočených komunistickou kinematografií a s naším případem opravdu souvisí jen názvem. Následný vývoj kauzy Staněk opravdu nabyl už čistě groteskní podoby. Zatímco Jan Hamáček tvrdí, že krize je věcí premiéra a ten ji má vyřídit, Andrej Babiš oponuje, že je pouhým zprostředkovatelem ve věci, která se ho v podstatě netýká. Příští týden se oba pánové vezmou za ruce, půjdou před prezidenta Zemana a ten je vyhodí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 17.7.2019 9:18

Re: Rozdíl mezi odvolá a odvolává

Takže analogicky kdo navrhne, ten dostal příkaz, kdo navrhuje, má jakýsi prostor neboli koná dle vlastní vůle? To je přece nesmysl...

J. Holíček 17.7.2019 8:06

Re: Smysl ústavy?

Rozdíl je v čase. Budoucím a přítomném. :-))

P. Rajman 17.7.2019 5:21

Zeman dělá z parlamentu ruskou dumu

V tom má Aston jasno. K tomu ale potřebuje taky obří stranu, která mu půjde na ruku. Je-li Babišovo ANO jakýmsi "Jediným Českem" a Babiš jakousi obdobou Medveděva, pak mu i přes obrovské zvýhodnění zmršeným d'Hondtovým přepočtem hlasů přece jenom do státostrany, která by prezidenta držela u moci, i když by si ten Ústavou vytíral denně řiť, dost procent chybí.

J. Pospíšil 17.7.2019 5:03

Jako odpůrce EU.

Jsem s volbou Leyenové velmi spokojen. Její disertační práce, zřejmě omylem opsaná a její působení na MO Německa svědčí o jejím potenciálu. Ta rozloží nejen V4, ale celou únii.

F. Žůrek 17.7.2019 1:29

Kdo u nás ctí zákony?

Když to člověk sleduje, tu českou politiku, tak snad asi jen komunisté...A teď všichni na Letnou!

S. Sedlák 17.7.2019 2:33

Re: Kdo u nás ctí zákony?

Demagogie, která má zakrýt jaký šmejd je na Hradě.

J. Vobr 17.7.2019 3:43

PANE ŽUREK MÁM TENTÝŽ DOJEM

Tu-ááá.

I. Dekyský 17.7.2019 1:19

Jenom ekoaktivist(k)a

Astone kéž by tomu tak bylo. Jenže není, situace je mnohem horší. Hlavním úkolem téhle pomatené dámy není ekologie ale rozbití, nebo alespoň destabilizace V4. Až zas bude někdo nadávat Zemanovi do cizích agentů ať se podívá vedle (jenže to by nesměl mít v hlavě nas.... a navíc by nesměl být stejná ku...)...

M. Varadinková 17.7.2019 1:17

Aston už je zralý pro Chocholouška

Tak má prezidenta volit jen ta "tlupa zbabělých ničemů, kteří nadřazují momentální osobní zájmy nad zájmem veřejnosti" nebo ho má volit přímo veřejnost sama?:-))))

J. Anděl 17.7.2019 5:14

Re: Aston už je zralý pro Chocholouška

Astonovi by se víc líbila volba onou tlupou, ale uznává, že to není reálné. Přál by si, aby tedy alespoň přesněji vymezili prezidentovy pravomoce, ale ani to nevidí nadějně. Mně to připadá celkem zdravé, i když mně osobně je to víc jedno, ale tak já nejsem politický glosátor, můžu si to dovolit.

J. Holíček 17.7.2019 7:44

Re: Aston už je zralý pro Chocholouška

Skvělá glosa, paní Varadinková! Aston je už starší pán, který před blížícím se odchodem na onen svět by ještě na poslední chvíli rád změnil ten reálný. Je to ovšem iracionální záměr a navíc potvrzující mýtus, že stáří je moudré. Zkušenosti jsou řadě kandidátů na černý futrál, jak vidno, k ničemu. :-))

R. Brzák 17.7.2019 0:10

Astone, trochu klidu Vám prospěje - proč nazývat obyčejné

ustrašené lidi ve vrcholných pozicích politiky rovnou zbabělými ničemy? Jsou to prostě jen lidé - a tak se přirozeně, vlivem moci nad druhými lidmi, těmi ustrašenými stávají. A jistě mnozí postupně dělají i věci nejen zbabělé, ale i ničemné. Jenže, dokud budeme volit k moci nad sebou lidi, nebude tomu jinak. A andělé jaksi nejsou na skladě (ostatně, i archanděl nejvyšší se vlivem moci zvrhl ve zlo)...