19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

BREXIT: De Gaulle by Britům řekl Non

Brexit se táhne jako šňůra na prádlo. Po téměř třech letech od referenda, ve kterém se poddaní královny Alžběty vyslovili pro odchod z Evropské unie, pořád není jasné, kdy ji opustí. Jisté není ani to, že ji opustí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 17.4.2019 18:35

Kde domov můj ? Evropa. Volební kampaň bruselské ČT.

Tak sprostým názvem hanobícím naši hymnu, tedy jeden z našich státních a národních symbolů, přispívá jejich, tedy bruselská, tedy Česká televize podprahově k tomu, abychom si konečně uvědomili, kdo je našim nynějším nadřízeným místo SSSR. Volby do EP se blíží a ona dostala příkaz od eurudočerných z Bruselu.

Hanba České televizi, hanba všem, kteří si to svinstvo neumějí uvědomit nebo ho dokonce podporují.

D. Mach 17.4.2019 18:18

Odchod Velké Británie bez dohody není na pořadu dne.

Možná by autor příspěvku měl příště vzít v potaz skutečnost, že britský parlament již před měsícem zamítl možnost no-deal brexitu, tedy brexitu bez dohody. Možnosti jsou tedy jen dvě. Tou pravděpodobnější je schválení smlouvy, kterou dohodla Theresa May, méně pravděpodobné je druhé referendum, případně setrvání v EU.

https://euractiv.cz/section/brexit/news/brexitove-drama-pokracuje-britsky-parlament-zamitl-odchod-zeme-z-unie-bez-dohody/

M. Prokop 17.4.2019 18:33

Re: Odchod Velké Británie bez dohody není na pořadu dne.

Obojí má dost značné nevýhody.

J. Kanioková 17.4.2019 16:53

No, jsem ráda, že už de Gaulle a podobní nejsou

Ve své knize „Eurábie: Euro-arabská osa“ autorka Bat Ye’or vysvětluje, jak se francouzský prezident Charles de Gaulle, zklamaný ztrátou francouzských kolonií v Africe a na Středním Východě, a stejně tak upadajícím vlivem Francie na mezinárodní scéně, rozhodl vytvořit v šedesátých letech strategické spojenectví s arabským a muslimským světem, které by soupeřilo o vedoucí postavení se Spojenými státy a Sovětským svazem.

Unie pro Středomoří (UfM) - http://jdem.cz/dmn9c4

M. Prokop 17.4.2019 16:55

Re: No, jsem ráda, že už de Gaulle a podobní nejsou

Ale jsou ...

Jen to nejsou takové osobnosti, jako byl dotyčný de Gaulle.

J. Kanioková 17.4.2019 17:06

A naopak, tahle paní chybí - Margaret thatcherová

Projev na College of Europe - Chci začít tím, že se zbavím mýtů o mé zemi, Británii a jejím vztahu s Evropou, a musím něco říct o identitě Evropy.... Evropa není vytvoření Římské smlouvy. Ani evropská myšlenka není vlastnictvím žádné skupiny nebo instituce.

My Britové jsme stejně dědicové evropské kultury jako každý jiný národ. Naše vazby na zbytek Evropy, kontinent Evropy, byly dominantním faktorem naší historie. My v Británii jsme oprávněně pyšní na to, jak jsme od Magny Carty v roce 1215 propagovali a vyvíjeli reprezentativní instituce, které se staly baštami svobody.

V průběhu staletí jsme bojovali o to, abychom zabránili tomu, aby se Evropa dostala pod nadvládu jediné moci.

Evropské společenství patří všem jeho členům. Musí odrážet tradice a touhy VŠECH svých členů.

Chci vidět, abychom pracovali více na tom, co můžeme dělat lépe než sami. Užší spolupráce však nevyžaduje centralizaci moci v Bruselu ani rozhodnutí, která by byla přijata jmenovanou byrokracií. Jistě chceme vidět Evropu jednotnější a s větším smyslem pro společný účel. Musí to však být způsobem, který zachovává různé tradice, parlamentní pravomoci a smysl pro národní hrdost ve vlastní zemi; neboť tyto byly po staletí zdrojem evropské vitality.

T. Kočí 19.4.2019 12:35

Re: No, jsem ráda, že už de Gaulle a podobní nejsou

Vůči Britům a Američanům se za války choval jako hovado!!!

T. Kočí 19.4.2019 12:55

Re: No, jsem ráda, že už de Gaulle a podobní nejsou

Tím nesnižuji hrdinství francouzských odbojářů a Francouzů obecně. Jenže politické rejdy DG v r. 44 možná prodloužily válku o půl roku. Uchopení moci v srpnu 44 byla priorita. Vyvolání povstání v Paříži (což Eisenhover za Boha nechtěl) přineslo už tak přetíženým transportům z Normandie další úkoly se zásobováním mnohamilionové metropole. Leclerckova divize, kompletně vybavená USA dosažením Paříže ztratila tah na branku. DG měl co chtěl. Na Pattona benzin nezbyl. Do srpna předváděl blitzkrieg na americký způsob a možná do vánoc byl Berlíně.Pak přišel Hurtgenský les,Ardeny atd. Evropa mohla vypadat úplně jinak.

M. Mikulec 17.4.2019 13:52

Brexitari

založili politickou stranu, zatímco agresivní remoaners jen povykuji v ulicích a to je všechno. Dodnes se nesmirili s prohrou , ale žádný program nemají.

K. Salajka 17.4.2019 13:20

Jisté je

je jedno. Pokud nebudeme dost povolní, najdou si evropské "jelity" jiné hlasovací otroky - dovezou je za naše peníze třeba z Afriky a naučí je hlasovat za banány.

Ve skutečnosti Angličané o členství stáli ale nechtěli se dělit o výhody Commonwealthu. Blokovali je Francouzi, kteří s vždy v pravý čas vzpomenou, že jejich odvěký nepřítel není Teuton ale Anglosas.

Dočetl jsem se, že bylo upáleno 50 křesťanů v Nigérii na faře. To bylo něco jiného než střelba na Novém Zélandu, že to nestojí v našich novinách za zmínku? Neslyšel jsem, že by v Nigérii byla válka, já aspoň vyhlazování z náboženských důvodů považuji spíše za genocidu.

M. Prokop 17.4.2019 13:36

Re: Jisté je

Oni by se Angláni (GB) o výhody Commonwealthu ochotně podělili, ale z toho by se posralo francouzské zemědělství, na které tak jako tak musí přispívat celá EU.

O Nigérii se píše dost často, dejte si do googla "Boko Haram".

J. Kanioková 17.4.2019 17:39

Re: Jisté je

Útočníci v Nigérii zabili 66 lidí, třetina obětí byly děti - https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/utocnici-po-sobe-zanechali-v-nigerii-66-mrtvych-vcetne-deti/r~30dd0486315011e991e8ac1f6b220ee8/

Téma: Boko Haram - https://zpravy.aktualne.cz/boko-haram/l~i:keyword:120257/?redirected=1555515071

K. Salajka 17.4.2019 18:07

Re: Jisté je

Boko Haram umím najít na googlu též. Jen se mi zdá, že pozornost veřejnopr. českého medidomu je obrácena mimo vraždění křesťanů k trpícím vdovám isis atp.

M. Prokop 17.4.2019 18:35

Re: Jisté je

Možná to odhadují špatně, o co bude zájem, ale jsou to jejich peníze, které tím vydělají nebo taky ne.

K. Salajka 17.4.2019 18:55

Re: Jisté je

Mám vám rozumět tak, že veřejnoprávní média mají docilovat zisku tak, že místo o vraždách křesťanů budou referovat o čemkoli jiném, co jim kdo zaplatí ?

M. Prokop 17.4.2019 21:26

Re: Jisté je

Původně jste psal o "že to nestojí v našich novinách za zmínku?" Toho se týkala moje poznámka.

S veřejnoprávníky je to složitější, tam je teoreticky sledovanost až na x-tém místě, prakticky ovšem taky hraje roli.

Nakolik jsou důležité vraždy křesťanů někde, kde se to morduje vše, taky těžko říci. O vraždách Koptů v Egyptě myslím referovali celkem podrobně.

K. Salajka 17.4.2019 21:37

Re: Jisté je

Všiml ste si nějaké vlny solidarity ze strany ateistů nebo jinověrců, či křesťanů ?

Důležité jsou jen vraždy muslimů ?

Důležitější než roky trpěné znásilňování v Anglii a Švédsku a trestání Robinse a penzistů kteří o tom informují?

P. Zinga 17.4.2019 10:41

Je otázkou, nebyl-li by De Gaule první, kdo by z EU utekl.

"Neschopnost politiků ve Westminsteru sjednat kompromis však stoupence unijního členství povzbuzuje".

A naopak:diktát EU nasí*á čím dál více Britů, viz raketový vzestup preferencí nové Brexit strany N. Farada.

V. Braun 17.4.2019 11:20

Re: Je otázkou, nebyl-li by De Gaule první, kdo by z EU utekl.

Tvrzení "čím dál více Britů" by muselo být podloženo preferencemi nad 52%, což je výsledek hlasování o Brexitu. Všechno pod toto číslo jde proti vašemu tvrzení. Kolik má ta nová strana tedy preferencí?

P. Zinga 17.4.2019 12:01

Re: Je otázkou, nebyl-li by De Gaule první, kdo by z EU utekl.

Pane Braune, čím dál více neznamená žádné konkrétní číslo, pouze fakt, že čím dále více Britů se*ou lidé, jako jste Vy.

J. Lepka 17.4.2019 9:48

Myslím, že zde by bylo na místě připomenout Macronovi

staré české přísloví : Zameťte si před vlastním prahem. (opakuji zameťte ne zapalte!)

K. Janyška 17.4.2019 9:29

To je úplně jedno. To na Britech ani rudočerných zločincích

z EU nezáleží. EU být nemůže, a nebude, protože ji nedovolí spontánní síly lidského světa, které neosobně modelují lidský svět opačným směrem, než blázniví socialisté všemožného druhu. Ti vymysleli tentokrát skutečně reakční tzv. projekt, tedy další socialistcké monstrum, jako byl SSSR... Dzp.

M. Mařák 17.4.2019 9:18

De Gaulle:

"Povaha, struktura a pozice Anglie jsou ale propastně odlišné od kontinentálních zvyklostí."

Tu citaci neznám, dík za info. Jinak naprostý souhlas, vnímám to úplně stejně, GB a EU jsou příliš odlišné na to, aby se spojovaly v nějaké příští soustátí federativního, nebo konfederačního typu. Dnes je vidět úplně jasně, že se jednalo o zásadní strategickou chybu.

M. Prokop 17.4.2019 9:55

Re: De Gaulle:

Jistě.

A ještě horší chyba je směr vývoje EU. Britové to trochu brzdili, teď bude sešup rychlejší.

V. Církva 17.4.2019 11:30

Re: De Gaulle:

No ono je rozdílné Švédsko od Itálie nebo Francie od Maďarska. Historie Británie před sto lety sice je odlišná od Německa, ale nejsem si jist že měla Francie třeba v roce 1905 blíž k Německu než Británii. Navíc geneticky mají Francouzi k Británii blízko . Multikulturalismus je podobný a neomarxismus mají obě země silně rozlezlý.. Jen Británie ještě pořád těží z toho, že byla bohatá a tak je tam bankovnictví i burzy alcií. A to Francouze jistě štve, proto se na Btexit těší. Marně, pokud Francie nezmění svoji společnost žádným hegemonem už nebude. Ekonomika i bankovnictví potřebují stabilitu, právní stát ale přitom minimum tegulací. Nic z toho už Francie nemá a ekonomika se už evidentně přesunula do Asie. Kdyby se ppdařilo Čínu zdemokratizovat tak jako Jižní Koreu bude světovým leaderem. Takto se stávají pouze ekonomickým. Rychle ale jistě.

Takže nesouhlasím Británie se od Francie neliší víc než ostatní

M. Mařák 17.4.2019 11:46

Re: De Gaulle:

Liší se svým historickým přístupem ke svobodě individua a státní moci (sociální pojetí státu a podobně), z čehož vyplývají i rozdílné právní systémy a tak dále. Na ose svoboda individua-stát mají k sobě Švédsko, Itálie, Francie, Německo, ČR a ostatní kontinentální evropské státy velmi blízko a liší se od těch anglo-saských.

S. Netzer 17.4.2019 11:58

Re: De Gaulle:

Musíte ale uznat, že Církvovy argumenty o genetické blízkosti "Francouzů k Británii" a o absenci "bankovnictví i burzy akcií" ve Francii ("Jen Británie ještě pořád těží z toho, že byla bohatá a tak je tam bankovnictví i burzy akcií"), jsou jedinečné.

M. Mařák 17.4.2019 12:14

Re: De Gaulle:

Když jsme u té genetické blízkosti, nemohu odolat a dovolím si upozornit na odkaz, který jsem nedávno dostal tuším od pana Anděla. Jsou v něm jasně vidět keltské kořeny (lingvistické) kontinentální Evropy a je zajímavé, že gaelikou a jinými keltskými dialekty se hovoří v těch částech GB, které chtějí zůstat v EU.

Keltoi!

:-)

https://www.youtube.com/watch?v=ri1Vw3w1_10&list=WL&index=74&t=0s

S. Netzer 17.4.2019 12:59

Re: De Gaulle:

Nejvíc mě na tom videu zaujalo, že existoval jakýsi druh keltského písma - https://fr.wikipedia.org/wiki/L%C3%A9pontique a https://fr.wikipedia.org/wiki/Ogham.

M. Mikulec 17.4.2019 8:53

Železná lady

by práskla dveřmi a odešla. Ctila by výsledek referenda. Jenomže v poslední době vidíme, jak poražení neumějí přijmout fakt porážky a ma se snad na ně brát ohled- taková blbost. Tak je z toho plichta a spokojený není nikdo. Az tak, ze vítězové referenda si založí vlastní stranu, aby si jich politici vůbec všimli! Co Unie rozvrta, nedá dohromady nikdo.