16.4.2024 | Svátek má Irena


Diskuse k článku

BRAZÍLIE: Sdílejte, než to smažou!

Brazilský prezident Jair Bolsonaro minulý týden vydal nařízení, které ztěžuje provozovatelům sociálních sítí mazat závadné, neověřené či konspirační příspěvky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 14.9.2021 13:54

Tak krásný příklad, že dogmatismus může být nejen levicový (i když ten je dnes běžnější). Aneb když dva dělají totéž. Inu není to Trump.

Š. Hašek 14.9.2021 13:51

Bestie na internetu Vás nalákají. Mnohé rutinní služby už lze bez nich zaopatřit hodně ztuha.

Nenalákaly mě. Ale už i na NP, mně "roztrhají papírek spolužačce"!!! Jako družinářky ve 4.C !!!

Domnívám se, že to je začátek. Peksovi chybí už jen ten karabáč.

M. Sedláček 14.9.2021 10:25

Tak tak, my se k tomu sluníčkovému světu prostě procenzurujeme. Autorka je blbka.

Š. Hašek 14.9.2021 12:58

Já to tak nechtěl napsat, protože to mažou. Samozřejmě máte recht.

V. Církva 14.9.2021 14:00

Tak zezačátku ten článek hodně sluníčkově vypadal. Kdo ale čte bez růžových brýlí a poslední odstavec, má možnost se zamyslet nad extrémy i nad tím kdo levičákům žene vodu na mlýn.

Jinými slovy když je daSilva blb, neznamená to nutně, že je Bolsonaro skvělý prezident.

M. Sedláček 14.9.2021 14:41

Reagoval jsem jen na první odstavec, kde autorka dává najevo absolutní nepochopení svobody slova, resp. chápe ji jako všichni levičáci, tzn. "co se mi nelíbí, má se zakázat". Dál jsem to ani nečetl, protože autorka zná brazilské tak možná z internetu ;-D

Š. Hašek 14.9.2021 20:09

R^

Jak se ráno probudím, hned študuju, co dělají v Brazílii, Indii. Zvláště zajímavá je "typická brusele domácnost" v Lucembursku. Norové nechávají dítka házet vločky s jogurtem na zeď. Podporuje to mysl. Bojí se Norgestapa.

Taky u Eskymáků už začíná pokles venkovní teploty.

Š. Hašek 14.9.2021 9:43

Prostě bych paní Leoně Šmelcové otevíral korespondenci. A běda, jak by napsala něco divného o kamarádce Jiřině.

I dyž si teda nejsem jist, zda by jí to docvaklo. Nadšení pro dobro vyžírá mozek.

Nikdy jsem netušil, že "pošťáci" na internetu budou kontrolovat, mazat, trestat, ....... . Za radostného hýkání krasohledů.

Časy se mění.

P. Kubáč 14.9.2021 9:26

Provozovatelé sociálních sítí mohou pracovat ve dvou právních režimech - "alá redakce novin" kdy mají plnou zodpovědnost za celý obsah svých stránek, nebo "alá poskytovatel platformy jako telekomunikační operátor" kdy teoreticky nesmí mazat nic a prakticky pravděpodobně jenom věci vyjmenované v místním trestním zákoníku.

Provozovatelům sociálních sítí se ale nejvíce zalíbila třetí pozice - když chci tvářím se že nezodpovídám za níc - a když chci selektivně mažu a tvářím se, že to je boj za "pravdu".

Byl Bolsonaro "šéfredaktorem" Facebooku vyzván k napsání článku určitého typu ? Ne ?

Je zpochybňování očkování proti COVIDU v rozporu s Brazilským (Americkým, Německým, našim ) trestním právem ? Ne ?

Tak co se do toho autističtí internetoví miliardáři smolí ?

M. Valenta 14.9.2021 9:13

Vsadil bych se, že brazilský "Trump" porážku neuzná.

F. Navrátil 14.9.2021 8:34

Pokud dobře chápu smysl tohoto článku, pak autorka obhajuje právo provozovatelů sítí mazat příspěvky řádně zvolené hlavy státu. Další zastánce hesla:"Cenzurou ke svobodě projevu!"

J. Zeman 14.9.2021 7:23

Takových zbytečných propagandistických řečí a přitom autorka opominula jeden z důležitých úspěchů Bolsonarovy politiky, který je samozřejmě levičákům trnem v oku, a to je odstranění regulací zbraní. Dal Brazilcům podle mě velmi dobrou radu, že by si každý měl zbraň pořídit. Nejen proti nevzdělaným zkorumpovaným bolševikům otevřeně podporujícím terorismus typu da Silvy se sakra ještě mohou hodit.

K. Salajka 14.9.2021 7:10

Dvě třetiny automobilů v Brazílii jezdí na alkohol. Je tam Největší vodní elektrárna na světě, upravená podle připomínek ekologů. I když vypalují svoje lesy, jsou v tom daleko pozadu za Evropou. Jak se dají padělat volby cestou vytištěných lístků vložených do urny podle dohledem smíšené komise ? Způsobem, kterým probíhaly všeobecné rovné volby asi sto let?

Dají, ale proti možnostem, které přineslo korespondenční hlasování založené na tom, že se umožní hlasovat nebožtíkům a převážejí se korespondenční hlasy do sousedních států za použití internetového připojení na centrály ve Frankfurtu a Římě jsou možnosti omezené. Autorka smýšlí nečestně.

J. Pokoutný 14.9.2021 7:54

Každý cikán hádá podle své planety. V případě progresivní autorky, nihil novum.

K. Machala 14.9.2021 4:03

A nejsou spíš "závadné, neověřené/konspirační příspěvky" v tomto článku? Vytváří se dojem, že Brazílii prezident (ó jak je mocný, když dokáže tlumit nebo pustit covid?) nějak poškodil, ale v porovnání s ČR (kde bylo zavíráno a rouškováno o sto šest a nějak to nefungovalo) je tam pořád míň mrtvých na milion s covidem než tady nebo v Maďarsku, takže to je jen koordinovaný (a autorka to možná vůbec ani neví) nepravdivý útok na jednoho ze dvou posledních konzervativních prezidentů velkých zemí.

Další nepravda je, že elektronické volby jsou nějaký pokrok. Jde o zfalšování, nic víc a nic míň. Viz USA, tam je dodnes rozdělená společnost ohledně regulérnosti voleb, spousta prokázaných podvodů a mrtvých voličů (audit v AZ není tématem mainstreamu zcela záměrně) a navíc některé přístroje byly připojeny na internet, a tím pádem taky hacknuté. O to samé jde i v Brazílii, hacknout volby proti Bolsonarovi, který má neskutečně vysokou podporu, když se podíváte na ty obrovské demonstrace za svobodu a proti covidismu, které ale mainstream média naprosto zamlčují, protože jsou, slovy autorky, sama "závadná, neověřující a konspirační", ale především stejně jednostranná jako tento článek.

J. Nevrkla 14.9.2021 6:55

R^ Vidím to stejně.

M. Kujal 14.9.2021 8:47

Autorka zapomela opominout, ze predchudkyne Bolsonara (Dilma), byla aktivne zapojena do teroristickych akci v dobe po r. 1964. Za sve vlady zaridila ze satnich penez financovani "megaprojektu" na Kube a Venezuele. Skoro se ji podarilo zrujnovat jednu z nejvetsich firem - Petrobraz-rozkradena castka 20.000.000.000 Us$.Nejvyzsi soud take pustil na svobodu dalsi odsouzene v te Petrobraz korupci. Kteri byli, mimo jine, take kolegove/spolubojovnici (vycviceni a vyskoleni na Kube) prezidentky Dilmy. Nejvetsi "hrich" Bolsonara je, ze se omezil "penezovod" ruznym neziskovkam a hlavne spolecnosti Globo-TV a novinarske spolecnosti, ktera mela spostu statnich zakazek a ted so neho "plnou parou" bije.

Pozn. Mam to vse z "prvni ruky", mam BR obcanstvi a 40 roku jsem tam zil.

M. Konečný 14.9.2021 9:09

Jsem zklamán, chtěl jsem napsat něco velmi podobného a vyfoukl jste mi to. Ale o půl čtvrté, jako nejmenovaný pan dvojministr, fakt vstávat nebudu :-)

V. Církva 14.9.2021 14:09

Tak částečně ano. Přesto by to chtělo trochu méně dogmatický a více realistický pohled. V Brazílii na počet nezemřelo víc lidí naž u nás. Je to ale Brazílie a srovnávat přesnější data z ČR s těmi v Brazilii to není metrika blízká realitě.

Elektronické volby proti korupci to je skutečně hodně pochybné. Tady s Vámi souhlas a s autorkou ne. Nicméně s tou vysokou podporou Bolsonára bych byl v zemi kde je na státní podporu napíchnutá velká část obyvatelstva dost skeptický. No a opice Trumpa holt není Trump.